Anna Goździk

Anna Goździk referent ds.
kredytów

Temat: 3-letni staż pracy?- czy się należy- PROSZĘ O PORADE

Witam
potrzebuje rzetelnej porady.
Pracuje w firmie od 01.11.2007 na umowę na czas nieokreślony.
Najprawdopodobniej z tego co wiemy nieoficjalnie, dostaniemy koncem miesiąca września wypowiedzenie umowy o pracę, gdyż likwidują nam stanowisko pracy.
Zgodnie z kodeksem pracy:
"Art. 36.
§ 1. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nie określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi:
1) 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy,
2) 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy,
3) 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata."

Należy nam się 1 miesiąc wypowiedzenia. Dowiedziałam się iż wypowiedzenie, które otrzymamy 1-miesięczne także liczy się nam do stażu pracy (czyli do 31 pażdziernika), a tym samym osiągniemy 3 letni staż pracy.
Dlatego mam pytanie:
1) Czy firma powinna przedłużyć nam wypowiedzenie o kolejne 2 miesiące, czy nam się to przedłużenie nie należy??


Bardzo prosze o rzetelną poradę, gdyż dzwoniłam do 2 inspektorów pracy w różnych miastach i jeden stwierdził, że nam się jak najbardziej nalezy, a drugi stwierdził zupełnie przeciwnie.
pozdrawiam

konto usunięte

Temat: 3-letni staż pracy?- czy się należy- PROSZĘ O PORADE

del.Marcin Hałat edytował(a) ten post dnia 08.09.10 o godzinie 15:21

konto usunięte

Temat: 3-letni staż pracy?- czy się należy- PROSZĘ O PORADE

okres wypowiedzenia dolicza się do ogólnego stażu pracy, czyli inaczej rzecz biorąc 3 lata minie,ale po zakończenia okresu wypowiedzenia. ponadto, jeśli to będzie likwidacja stanowiska pracy, to należy Wam się dwumiesięczna odprawa .
nie wiem , dlaczego inspektorzy nie mówią jednym głosem.... być może , że coś źle wytłumaczyłaś.Joanna C. edytował(a) ten post dnia 08.09.10 o godzinie 14:45

konto usunięte

Temat: 3-letni staż pracy?- czy się należy- PROSZĘ O PORADE

Ha! -->

z LEX:

Wyrok

z dnia 11 maja 1999 r.

Sąd Najwyższy

I PKN 34/99

O długości okresów wypowiedzenia (art. 36 § 1 KP) decyduje okres zatrudnienia u danego pracodawcy liczony od dnia zawarcia umowy o pracę do daty jej rozwiązania z upływem okresu wypowiedzenia (art. 32 § 2 KP).
OSNP 2000/14/544, M.Prawn. 1999/11/8, OSNP-wkł. 1999/18/6
37291
Dz.U.1998.21.94: art. 32 § 2; art. 36 § 1
Dz.U.1990.54.310: art. 1

przegląd orzeczn.: Gersdorf M. PiZS 2005/2/24

Skład orzekający

Przewodniczący: SSN Józef Iwulski, Sędziowie SN: Jerzy Kwaśniewski, Zbigniew Myszka (sprawozdawca).

Sentencja

Sąd Najwyższy, po rozpoznaniu w dniu 11 maja 1999 r. sprawy z powództwa Lucyny P. przeciwko Spółdzielni Mieszkaniowej Pracowników Nauki w K. o zapłatę i sprostowanie świadectwa pracy, na skutek kasacji strony pozwanej od wyroku Sądu Wojewódzkiego-Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Krakowie z dnia 20 października 1998 r. [...]
oddalił kasację.

Uzasadnienie faktyczne

Sąd Wojewódzki-Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Krakowie wyrokiem z dnia 20 października 1998 r. oddalił apelację pozwanej Spółdzielni Mieszkaniowej Pracowników Nauki w K. od wyroku Sądu Rejonowego-Sądu Pracy dla Krakowa-Nowej Huty z dnia 17 czerwca 1998 r. zasądzającego od strony pozwanej na rzecz powódki Lucyny P. wynagrodzenie za miesiące maj i kwiecień 1998 r. w kwocie 5415,60 zł z ustawowymi odsetkami od dnia 17 czerwca 1998 r. do dnia zapłaty oraz nakazującego sprostowanie świadectwa pracy o zatrudnieniu powódki w okresie od 20 marca 1995 r. do 31 maja 1998 r. W sprawie tej ustalono, że pozwany pracodawca pismem z dnia 26 lutego 1998 r. wypowiedział zatrudnionej od 20 marca 1995 r. powódce umowę o pracę z zastosowaniem 1 miesięcznego okresu wypowiedzenia, tj. ze skutkiem rozwiązującym stosunek pracy w dniu 31 marca 1998 r. Uznając, że długość okresu wypowiedzenia jest zależna od czasokresu zatrudnienia pracownika liczonego od daty nawiązania stosunku pracy do dnia jego ustania, który w przypadku powódki przekroczył 3 lata, Sąd Wojewódzki potwierdził stanowisko Sądu pierwszej instancji, iż okres wypowiedzenia jej umowy o pracę wynosił 3 miesiące, co wynika z regulacji art. 36 § 1 pkt 3 KP.
W kasacji strona pozwana podniosła zarzuty naruszenia prawa procesowego - art. 328 § 2 KPC - przez nieustosunkowanie się do apelacyjnych zarzutów o konieczności stosowania do rozpoznawanej sprawy przepisów art. 61, 89 i 116 KC w związku z art. 300 KP, a także zarzut niewłaściwego zastosowania art. 36 § 1 KP. Zdaniem skarżącego, przepisy Kodeksu pracy nie określają zasad obliczania "terminów zatrudnienia", od których zależy długość okresów wypowiedzenia, dlatego znajdują zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego "o składaniu oświadczeń woli (art. 61 KC), terminach i warunku zawieszającym (art. 116 i 89 KC)". Przez okres zatrudnienia u danego pracodawcy należy rozumieć okres od zawarcia umowy o pracę do dnia złożenia oświadczenia o rozwiązaniu umowy o pracę, a nie do dnia, w którym przypada termin rozwiązania umowy o pracę. W dacie wypowiedzenia powódka nie miała jeszcze "3 letniego okresu wypowiedzenia. Okres ten upływał w dniu 20.III.1998 r., a oświadczenie o wypowiedzeniu zostało złożone 26.II.1998 r.".

Uzasadnienie prawne

Sąd Najwyższy zważył, co następuje:
Zgodnie z treścią art. 36 § 1 KP długość okresów wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nie określony jest uzależniona od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi:
1) 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy,
2) 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy,
3) 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.
Na tle przytoczonego przepisu mogą wystąpić kontrowersje dotyczące dopuszczalności wliczania okresu wypowiedzenia do okresu zatrudnienia u danego pracodawcy, który wpływa na wymiar okresu wypowiedzenia umowy o pracę na czas nie określony. Z jednej strony o długości okresu wypowiedzenia decyduje cały okres zatrudnienia u danego pracodawcy, ponieważ co do zasady wymiar okresów wypowiedzenia jest uzależniony od stażu zatrudnienia u tego pracodawcy. Natomiast skarżący utrzymuje, że zakładowy staż pracy, od którego zależy długość okresu wypowiedzenia, określa jedynie okres zatrudnienia u danego pracodawcy liczony do daty złożenia oświadczenia o wypowiedzeniu umowy o pracę (art. 61 KC w związku z art. 3000 KP). Na takie rozumienie może wskazywać użycie w art. 36 § 1 pkt 1-3 KP zwrotu "był zatrudniony", w czym upatruje się uzasadnienia twierdzenia o uzależnieniu kodeksowych okresów wypowiedzenia od długości zakładowego stażu pracy, jaki pracownik osiągnął u danego pracodawcy do dnia złożenia oświadczenia woli o wypowiedzeniu umowy o pracę.
W ocenie Sądu Najwyższego w tym składzie orzekającym nie ma jakichkolwiek podstaw prawnych dla poszukiwania rozwiązania postawionej kwestii w przepisach Kodeksu cywilnego, które z mocy art. 300 KP stosuje się do stosunku pracy odpowiednio i tylko w sprawach nie unormowanych przepisami prawa pracy. W szczególności skarżący nie wskazał przyczyn, dla których do wypowiedzenia umowy o pracę dopuszczalne byłoby stosowanie art. 89 KC, dotyczącego uzależnienia powstania lub ustania skutków czynności prawnej od zdarzenia przyszłego i niepewnego (warunku). Wypowiedzenie umowy o pracę, będące bez wątpienia czynnością prawną, wywołuje skutek prawny w postaci rozwiązania umowy o pracę z upływem okresu wypowiedzenia (art. 32 § 2 KP). W tym rozumieniu rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem następuje wprawdzie w przyszłości, jednakże nie jest zdarzeniem niepewnym, skoro z upływem okresu wypowiedzenia definitywnie kończy stosunek pracy. Niezrozumiałe jest twierdzenie skarżącego o dopuszczalności stosowania przy określeniu stażu pracy u danego pracodawcy, wpływającego na długość okresu wypowiedzenia, przepisu o warunku zawieszającym (116 § 1 KC). Tezy tej skarżący w żaden sposób nie uzasadnia - poza ogólnikowym stwierdzeniem, że "kodeks pracy nie reguluje zasad obliczania terminów". Tymczasem określenie stażu pracy u danego pracodawcy, jak i długości okresów wypowiedzenia umowy o pracę na czas nie określony należy do wyraźnej regulacji prawa pracy (art. 30 § 21 i 32 § 2 w związku z art. 36 § 1 KP), dlatego brak jest podstawy prawnej dla dopuszczenia cywilnoprawnej ingerencji w domenę objętą przepisami prawa pracy (a contrario z art. 300 KP).
Nie ma żadnego uzasadnienia prawnego założenie, że staż zatrudnienia u danego pracodawcy znaczy co innego niż okres trwający od chwili nawiązania stosunku pracy do jego ustania (rozwiązania), które w przypadku wypowiedzenia umowy o pracę następuje z upływem okresu wypowiedzenia (art. 32 § 2 KP). Trafny jest argument wskazany w uzasadnieniu uchwały Sądu Najwyższego z dnia 4 kwietnia 1979 r., I PZP 33/78 (OSNC 1979 z. 10, poz. 188), że żaden przepis Kodeksu pracy nie daje podstawy do odmiennego traktowania okresu wypowiedzenia, który jest okresem zatrudnienia, oraz innych okresów pracy pracownika u danego pracodawcy.
Wszystko to powoduje, że o długości przewidzianych w art. 36 § 1 KP okresów wypowiedzenia decyduje okres zatrudnienia u danego pracodawcy, który obejmuje cały staż zatrudnienia u tego pracodawcy, liczony od dnia zawarcia umowy o pracę do daty jej rozwiązania z upływem okresu wypowiedzenia (art. 32 § 2 KP).
Mając powyższe na uwadze, kasację oddalono na podstawie art. 39312 KPC.
"Marcin Hałat edytował(a) ten post dnia 08.09.10 o godzinie 14:53
Anna Goździk

Anna Goździk referent ds.
kredytów

Temat: 3-letni staż pracy?- czy się należy- PROSZĘ O PORADE

Wszystko dokładnie było tak samo tłumaczone. Też się zdziwiłam, że mówią inaczej. I nawet pani która twierdziła że należy nam się 3 miesięczne wypowiedzenie pytałam się 2 razy czy napewno, potwierdziła że tak.

konto usunięte

Temat: 3-letni staż pracy?- czy się należy- PROSZĘ O PORADE

Anno, powyżej masz wyrok SN...
Anna Goździk

Anna Goździk referent ds.
kredytów

Temat: 3-letni staż pracy?- czy się należy- PROSZĘ O PORADE


Uzasadnienie faktyczne

Sąd Wojewódzki-Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Krakowie wyrokiem z dnia 20 października 1998 r. oddalił apelację pozwanej Spółdzielni Mieszkaniowej Pracowników Nauki w K. od wyroku Sądu Rejonowego-Sądu Pracy dla Krakowa-Nowej Huty z dnia 17 czerwca 1998 r. zasądzającego od strony pozwanej na rzecz powódki Lucyny P. wynagrodzenie za miesiące maj i kwiecień 1998 r. w kwocie 5415,60 zł z ustawowymi odsetkami od dnia 17 czerwca 1998 r. do dnia zapłaty oraz nakazującego sprostowanie świadectwa pracy o zatrudnieniu powódki w okresie od 20 marca 1995 r. do 31 maja 1998 r. W sprawie tej ustalono, że pozwany pracodawca pismem z dnia 26 lutego 1998 r. wypowiedział zatrudnionej od 20 marca 1995 r. powódce umowę o pracę z zastosowaniem 1 miesięcznego okresu wypowiedzenia, tj. ze skutkiem rozwiązującym stosunek pracy w dniu 31 marca 1998 r. Uznając, że długość okresu wypowiedzenia jest zależna od czasokresu zatrudnienia pracownika liczonego od daty nawiązania stosunku pracy do dnia jego ustania, który w przypadku powódki przekroczył 3 lata, Sąd Wojewódzki potwierdził stanowisko Sądu pierwszej instancji, iż okres wypowiedzenia jej umowy o pracę wynosił 3 miesiące, co wynika z regulacji art. 36 § 1 pkt 3 KP.
W kasacji strona pozwana podniosła zarzuty naruszenia prawa procesowego - art. 328 § 2 KPC - przez nieustosunkowanie się do apelacyjnych zarzutów o konieczności stosowania do rozpoznawanej sprawy przepisów art. 61, 89 i 116 KC w związku z art. 300 KP, a także zarzut niewłaściwego zastosowania art. 36 § 1 KP. Zdaniem skarżącego, przepisy Kodeksu pracy nie określają zasad obliczania "terminów zatrudnienia", od których zależy długość okresów wypowiedzenia, dlatego znajdują zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego "o składaniu oświadczeń woli (art. 61 KC), terminach i warunku zawieszającym (art. 116 i 89 KC)". Przez okres zatrudnienia u danego pracodawcy należy rozumieć okres od zawarcia umowy o pracę do dnia złożenia oświadczenia o rozwiązaniu umowy o pracę, a nie do dnia, w którym przypada termin rozwiązania umowy o pracę. W dacie wypowiedzenia powódka nie miała jeszcze "3 letniego okresu wypowiedzenia. Okres ten upływał w dniu 20.III.1998 r., a oświadczenie o wypowiedzeniu zostało złożone 26.II.1998 r.".

Jeśli dobrze czytam, to kobieta została zatrudniona 20 marca 1995 r. a wypowiedzenie 1-miesięczne otrzymała 26 lutego 1998 r. wiec okres wypowiedzenia konczył się 26 marca 1998r, i mineły pełne 3 lata pracy, a nawet 6 dni więcej, dlatego w pełni jej się to należało.

A u mnie zatrudnienie jest od 01.11.2007 r, wypowiedzenie naprawdopodobniej otrzymam 30.09.2010 i 1-miesięczne wypowiedzenie będzie kończyło się ostatniego pażdziernika 2010.Anna Goździk edytował(a) ten post dnia 08.09.10 o godzinie 15:14

konto usunięte

Temat: 3-letni staż pracy?- czy się należy- PROSZĘ O PORADE

Jednak.

"A u mnie zatrudnienie jest od 01.11.2007 r, wypowiedzenie naprawdopodobniej otrzymam 30.09.2010 i 1-miesięczne wypowiedzenie będzie kończyło się ostatniego pażdziernika 2010."

Zgodnie z kodeksem pracy:
"Art. 36.
§ 1. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nie określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi:
1) 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy,
2) 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy,
3) 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata."

"Co najmniej 3 lata".

Czyli okres pracy x >= 3 lata.

Według mnie -> od 1.11.2007 r. - 31. października 2010 r. mija dokładnie 3 lata.Marcin Hałat edytował(a) ten post dnia 08.09.10 o godzinie 15:22
Anna Goździk

Anna Goździk referent ds.
kredytów

Temat: 3-letni staż pracy?- czy się należy- PROSZĘ O PORADE

"Co najmniej 3 lata".

Czyli okres pracy x >= 3 lata.

Według mnie -> od 1.11.2007 r. - 31. października 2010 r. mija dokładnie 3 lata.

JAK DLA MNIE JEST " CO NAJMNIEJ" bo będzie równe 3 lata.

Nie może być mniej niż 3 lata.. dobrze rozumuje..?

konto usunięte

Temat: 3-letni staż pracy?- czy się należy- PROSZĘ O PORADE

Anna Goździk:
"Co najmniej 3 lata".

Czyli okres pracy x >= 3 lata.

Według mnie -> od 1.11.2007 r. - 31. października 2010 r. mija dokładnie 3 lata.

JAK DLA MNIE JEST " CO NAJMNIEJ" bo będzie równe 3 lata.

Nie może być mniej niż 3 lata.. dobrze rozumuje..?

No właśnie o tym piszę.

Staż pracy (Twój) jest (będzie) równy bądź większy (jak w przepisie prawnym) niż te 3 lata więc powinien być 3 miesięczny okres wypowiedzenia.

konto usunięte

Temat: 3-letni staż pracy?- czy się należy- PROSZĘ O PORADE

pisze pani, że ma umowe na czas nieokerslony. czy nei była pani wczesniej zatrudniona u tego samego pracodawcy na umowę np. na okres próbny albo na czas określony? Jezlei tak to okresy tego zatrudnienia również sa brane pod uwagę do obliczenia okresu wypowiedzenia.
Anna Goździk

Anna Goździk referent ds.
kredytów

Temat: 3-letni staż pracy?- czy się należy- PROSZĘ O PORADE

Dziękuje, samemu rozumując wszystko można w tym wszystkim zgłupieć i naprawdę zatracić logiczne myślenie.

A czy jest możliwe że otrzymamy wypowiedzenie np. 28 wrzesnia, a nie ostatniego dnia miesiąca..??

konto usunięte

Temat: 3-letni staż pracy?- czy się należy- PROSZĘ O PORADE

Anna Goździk:
Dziękuje, samemu rozumując wszystko można w tym wszystkim zgłupieć i naprawdę zatracić logiczne myślenie.

A czy jest możliwe że otrzymamy wypowiedzenie np. 28 wrzesnia, a nie ostatniego dnia miesiąca..??

Oczywiście.
Anna Goździk

Anna Goździk referent ds.
kredytów

Temat: 3-letni staż pracy?- czy się należy- PROSZĘ O PORADE

Małgorzata P.:
pisze pani, że ma umowe na czas nieokerslony. czy nei była pani wczesniej zatrudniona u tego samego pracodawcy na umowę np. na okres próbny albo na czas określony? Jezlei tak to okresy tego zatrudnienia również sa brane pod uwagę do obliczenia okresu wypowiedzenia.

Od 01.11.2007 na 3miesiące miałam okres próbny, potem od 01.02.2008 roku otrzymałam od razu umowę na czas nieokreślony.

konto usunięte

Temat: 3-letni staż pracy?- czy się należy- PROSZĘ O PORADE

Od 01.11.2007 na 3miesiące miałam okres próbny, potem od 01.02.2008 roku otrzymałam od razu umowę na czas nieokreślony.

w swoim cv pisze pani o zatrudnieniu od sierpnia 2007 r... jeżeli jednak faktycznie umowę o pracę miła pani podpsianą od 01.11.2007 to moim zdaniem i tak można się powołać na cytowane wyżej orzeczenie Sadu Najwyższego.
Anna Goździk

Anna Goździk referent ds.
kredytów

Temat: 3-letni staż pracy?- czy się należy- PROSZĘ O PORADE

A czy jest możliwe że otrzymamy wypowiedzenie np. 28 wrzesnia, a nie ostatniego dnia miesiąca..??

Oczywiście.


,,Art. 30 KP
§2 1. Okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca."

Hm, czyli firma celowo może wypowiedzieć mi umowe przed końcem miesiąca września, tylko po to aby nie obowiązywało mnie 3-miesiące wypowiedzenia.
Anna Goździk

Anna Goździk referent ds.
kredytów

Temat: 3-letni staż pracy?- czy się należy- PROSZĘ O PORADE

Małgorzata P.:
Od 01.11.2007 na 3miesiące miałam okres próbny, potem od 01.02.2008 roku otrzymałam od razu umowę na czas nieokreślony.

w swoim cv pisze pani o zatrudnieniu od sierpnia 2007 r... jeżeli jednak faktycznie umowę o pracę miła pani podpsianą od 01.11.2007 to moim zdaniem i tak można się powołać na cytowane wyżej orzeczenie Sadu Najwyższego.

byłam zatrudniona od 27 sierpnia 2007 roku do 31 pazdziernika 2007 na umowe zlecenie. A z tego co mi wiadomo umowa zlecenie nie wlicza się w staż pracy :((

konto usunięte

Temat: 3-letni staż pracy?- czy się należy- PROSZĘ O PORADE

"Przepis art. 30 § 21 normuje termin wypowiedzenia. Jest to dzień, w którym kończy się okres wypowiedzenia. Zwyczajowo w tym dniu następuje zwalnianie pracowników, a bezpośrednio po nim - przyjmowanie ich do pracy. Okres wypowiedzenia obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio - w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca. Przepis ten ma charakter bezwzględnie obowiązujący i nie może być zmieniony wolą stron umowy. Leży on w interesie wszystkich pracowników zmieniających pracę, a nie tylko tych, którzy odchodzą od danego pracodawcy.
Zastosowanie tego przepisu oznacza, że oświadczenie o wypowiedzeniu umowy z zachowaniem okresu mierzonego w tygodniach, złożone nie w sobotę, lecz w innym dniu tygodnia (np. w poniedziałek), wywiera zamierzony skutek po dłuższym okresie niż przewidziany w kodeksie. To samo dotyczy okresów wypowiedzenia mierzonych w miesiącach. Okresy wypowiedzenia mają według tej wykładni charakter okresów minimalnych, a nie sztywnych, co oznacza, że oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o pracę powoduje rozpoczęcie biegu okresu wypowiedzenia z chwilą jego dojścia do drugiej strony ("z wyprzedzeniem"), a jego zakończenie w chwili określonej w art. 30 § 21 k.p. (terminie wypowiedzenia) - por. M. Gersdorf, Okresy wypowiedzenia - zagadnienia praktyczne, PiZS 1998, nr 11, s. 29)."

za:

Celeda Ryszard, Chmielek-Łubińska Ewa, Florek Ludwik, Goździewicz Grzegorz, Hintz Anna, Kijowski Andrzej, Pisarczyk Łukasz, Skoczyński Jacek, Wagner Barbara, Zieliński Tadeusz
komentarz LEX 2009
Komentarz do art. 30 kodeksu pracy (Dz.U.98.21.94), [w:] R. Celeda, E. Chmielek-Łubińska, L. Florek, G. Goździewicz, A. Hintz, A. Kijowski, Ł. Pisarczyk, J. Skoczyński, B. Wagner, T. Zieliński, Kodeks pracy. Komentarz, LEX, 2009, wyd. V.
Stan prawny: 2009.01.01

konto usunięte

Temat: 3-letni staż pracy?- czy się należy- PROSZĘ O PORADE

Oddaję głos Pani Małgorzacie;-)

konto usunięte

Temat: 3-letni staż pracy?- czy się należy- PROSZĘ O PORADE

byłam zatrudniona od 27 sierpnia 2007 roku do 31 pazdziernika 2007 na umowe zlecenie. A z tego co mi wiadomo umowa zlecenie nie wlicza się w staż pracy :((

nie, nie wlicza sie, można by oczywiście pwoalczyć o uznanie tego okresu za zatrudnienia na umowę o pracę, ale wydaje mi się, że w tym przypadku nie ma takiej potrzeby. Oprócz tego powołanego wyżej orzeczenia sądu jest jeszcze inne, cytowne zresztą w końcu uzasadnienia ww orzeczenia o podobnej tezie. Sa to co prawda orzeczenia dość stare jednak nie ma nowszych które reprezentowalyby inne stanowisko w tej sprawie.



Wyślij zaproszenie do