Jacek Jakieła

Jacek Jakieła Adiunkt,
Politechnika
Rzeszowska im.
Ignacego
Łukasiewicz...

Temat: Od której książki zacząć...

Witam!

Na polskim rynku jest dostępnych kilka pozycji książkowych Kaplana i Nortona. Niestety często jest tak, że kolejne publikacje są na zasadzie "odcinania kuponów" kompilacją poprzednich. Gdybyście Państwo mieli polecić tylko jedną pozycję książkową Kaplana i Nortona, która pozwoliłaby na rozpoczęcie wykorzystywania narzędzia BSC w praktyce, to która byłaby to książka...?

Z góry dziękuję za rekomendacje i pozdrawiam!Jacek Jakieła edytował(a) ten post dnia 29.02.12 o godzinie 17:04
Aleksander Olszewski

Aleksander Olszewski Kierownik Projektów
IT, PRINCE2
Practitioner

Temat: Od której książki zacząć...

Jacek Jakieła:
...

Co prawda nieco "ogrzewam" temat, ale... Może spróbować tą pozycję: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/2245/strategiczna-kar...

Budowanie BSC jest dosyć praktyczną umiejętnością. Obawiam się że bez jakichś tam warsztatów gdzieś tam może być trudno.
Grzegorz Albinowski

Grzegorz Albinowski Senior Business
Consulant,
Transition Project
Manager

Temat: Od której książki zacząć...

Książki Nortona i Kaplana są bardzo wartościowe, ale moim zdaniem dosyć 'ciężkostrawne' na początek, przynajmniej dla mnie takie były.

Lepiej zacząć od czegoś prostrzego, a potem się zabrać za mistrzów-klasyków

Na początek proponuję

1) Balanced Scorecard - pomiar, który motywuje, Piotr Szynkiewicz, Akademia Zarządzania Sp. z o.o., Wydawnictwo Proed, 2007
2) My Balanced Scorecard. Moja Strategiczna Karta Wyników. Najnowsza koncepcja zarządzania strategicznego

opisy w osobnym wątkU
http://www.goldenline.pl/forum/992952/balanced-scoreca...
http://www.goldenline.pl/forum/992952/balanced-scoreca...

konto usunięte

Temat: Od której książki zacząć...

a ja polecam:
"Strategiczna Karta Wyników (Balanced Scorecard). Teoria i praktyka"

Adam Jabłoński, Marek Jabłoński

W pracy przedstawiono teoretyczne rozważania w zakresie użyteczności Strategicznej Karty Wyników w aspekcie różnych koncepcji zarządzania oraz praktyczne implikacje wynikające z doświadczeń własnych autorów w zakresie wdrożeń tego narzędzia w polskich przedsiębiorstwach. Przedstawiono sześć studiów przypadków implementacji Strategicznej Karty Wyników oraz propozycję możliwości wykorzystania tego narzędzia w badaniach benchmarkingowych.
Książka składa się z trzech głównych obszarów tematycznych zapewniających osiągnięcie założenia holistycznego ujęcia problematyki przedmiotu. Obejmuje część teoretyczną, w której wobec założeń źródłowego modelu Strategicznej Karty Wyników opisano te istotne koncepcje zarządzania, które według autorów niniejszej książki mają kluczowe znaczenie dla kompleksowego zrozumienia skomplikowanego narzędzia, jakim jest Strategiczna Karta Wyników.
W części drugiej odnoszącej się do praktycznych wniosków, zaleceń i rekomendacji służących praktycznemu wdrożeniu Strategicznej Karty Wyników przedstawiono zalecane przez autorów działania mające wpływ na osiągnięcie sukcesu lub porażki w tym procesie.
Trzeci główny zakres pracy obejmuje szczegółowy opis studiów przypadków wdrożeń Strategicznej Karty Wyników w różnych sektorach produkcji oraz usług.

Następna dyskusja:

Książki Kaplana i Nortona




Wyślij zaproszenie do