Julian O.

Julian O. przedsiębiorca, OZE,
budownictwo, inne

Temat: Pełnomocnik wynalazcy-konstruktora szuka solidnego...

Poszukujemy Partnera-Udziałowca do wdrożenia i produkcji 'rodziny' turbin EOn (wolnoobrotowa siłownia wiatrowa o pionowej osi obrotu i zmiennej geometrii łopat z unikalną tarczą sterującą – patent autora rozwiązania wydany w ostatnich tygodniach przez UP RP)
"Projekt z branży OZE:
- wolnoobrotowa siłownia wiatrowa o pionowej osi obrotu (VAWT)
- rozwiązania zupełnie odmienne od znanych (zmienna geometria łopat, max. efektywne sterowanie)
- praca już przy niskich prędkościach wiatru (od 3-3,5 m/s), nominalna wydajność możliwa do osiągnięcia już przy prędkościach wiatru ca 5,5-6,5 m/s (średnie prędkości na większości terenu RP)
- patent tarczy sterującej pozwalającej do max. wykorzystać siłę wiatru (ostatnio jeszcze poprawiony)
- nowa, tania i wydajna metoda akumulacji nadwyżek energii (na czas bezwietrznej pogody)
- wykorzystanie: w mikroinstalacjach (mała ustawa o OZE) do 120 kW do ogrzewania/dogrzewania domów i in. obiektów, gdzie istnieje duże zapotrzebowanie na energię cieplną (w tym produkcyjnych, jako dodatkowe źródło, np. w ogrodnictwie szklarniowym, itp.); produkcja energii elektrycznej na sprzedaż do systemu jest oczywiście także możliwa - szczególnie z następnych, większych jednostek lądowych z masztem o wysokości 30 m, czy turbin zainstalowanych na ciekach wodnych (ważne: brak przeciwwskazań dla fauny wodnej), a w odległej przyszłości prawdopodobnie turbin morskich
- wydajność ca 2-krotnie wyższa aniżeli 'tradycyjne', znane turbiny VAWT (stosunek pow. czynnej/roboczej łopat do powierzchni oporu powrotnego wynosi 25:1; parametr niemożliwy do uzyskania w znanych rozwiązaniach); uwaga: przy niższych o kilkadziesiąt % kosztach budowy (!)
- istnieje od przeszło 3 lat udoskonalany model turbiny 5,5 kW gotowy do badań obciążeniowych, testów i certyfikacji oraz praktycznie bezzwłocznego uruchomienia produkcji (wys. 6 m)
- chcemy jak najszybciej (do tego potrzebny nieduży kapitał + dobrze zorganizowana firma mogąca rozpocząć prace projektowe i finalnie produkcję) przystąpić do pracy nad kolejnymi modelami, m. in. nad turbiną średniej wielkości do 30 m wysokości (to ‘granica zasięgu prawa ochrony środowiska’)
- zastosowania opłacalne niezależnie od kwestii istnienia dotacji, dopłat, certyfikatów, itp.
- do ostatecznych testów pozostaje nam tani i prosty system akumulacji energii – nadaje się do stosowania nie tylko w konstrukcjach opartych na naszym rozwiązaniu ale także w innych systemach siłowni wiatrowych VAWT (hit dla mikroinstalacji prosumenckich, dla których nadchodzą wreszcie dobre lata: aktualnie przygotowywana jest np. specjalna linia kredytowa uzupełniana dotacją na 100% finansowania wartości tych instalacji - projektowany limit do 100 tys. dla instalacji jednorodnej i do 150 tys. dla hybrydowej, okres spłaty projektowany na min. 7 lat – jak widać, nasza instalacja będzie więc ‘beznakładowa’ (ewentualną brakującą kwotę można sfinansować na bazie ESCO)
- prawa własności intelektualnej należą do osoby fizycznej: możliwe różne warianty przeniesienia licencji niewyłącznych na wspólnie utworzony podmiot(-ty) - do negocjacji.”
Pełnomocnik: mgr inż. elektr. Julian Opatowiecki, 604 545 521, opatowiecki@gmail.comTen post został edytowany przez Autora dnia 07.12.13 o godzinie 21:00