Marius
Wysocky
Restaurant Manager /
Real Estate -
Nieruchomości / DJ /
Temat: Idea Bank chce skupić swoją uwagę na mikroprzedsiębiorcach.
Idea Bank to nowa propozycja dla osób, dla których istotne znaczenie mają w życiu przedsiębiorczość, innowacyjność, biznes. Bank chce skupić swoją uwagę na mikroprzedsiębiorcach, którzy od dawna przez inne banki traktowani są jako podmioty podwyższonego ryzyka.Celem banku jest stworzenie w Polsce nowej kategorii przedsiębiorcy. Od tej chwili określenie „biznesmen” ma być kojarzone z człowiekiem sukcesu. Bank stawia na nowe i ciekawe pomysły. Twórcy banku wierzą, że ciężka praca poparta ciekawymi i nowoczesnymi rozwiązaniami finansowymi jest gwarantem sukcesu każdego przedsięwzięcia. To właśnie niestandardowe podejście do zarządzania małym biznesem wyróżnia bank spośród innych obecnych na polskim rynku.
– Chcemy poprawić sytuację polskiego przedsiębiorcy, zmienić sposób myślenia o własnym biznesie. Pokazać szersze perspektywy i możliwości rozwoju firmy. Naszym celem jest także traktowanie właścicieli firm na równi z klientami indywidualnymi – mówi Jarosław Augustyniak, twórca i prezes Idea Bank.
Model biznesowy banku opiera się na innowacyjnych rozwiązaniach. Oferta produktowa jest ich uzupełnieniem. Klient może liczyć na kompleksową pomoc osobistych doradców w zakresie finansowania działalności, obsługi księgowej, podatków i pomnażania kapitału. Doradca Przedsiębiorcy będzie służył pomocą od chwili poznania pomysłu na biznes, poprzez opracowanie i sfinansowanie planu rozwoju firmy, prowadzenie księgowości i kadr, aż do przekształcenia mikroprzedsiębiorstwa w spółkę.
Oferta kredytowa Idea Bank opiera się przede wszystkim na finansowaniu nowych pomysłów biznesowych, kredytowaniu firm dopiero wkraczających na rynek i tych, które chcą rozwijać prowadzoną już działalność. Bank wspiera przedstawicieli wolnych zawodów, np. adwokatów, radców prawnych, lekarzy lub farmaceutów. Prezentuje pełną ofertę hipoteczną zarówno dla przedsiębiorstw, jak i dla samych przedsiębiorców (ich właścicieli). Konkurencyjnym produktem – wobec podobnych ofert na rynku – jest Kredyt na Start. Jest to kredyt hipoteczny dla nowo powstałych firm. Przedsiębiorca może liczyć nawet na 200 tys. zł. Istotą kredytu jest zasada indywidualnego podejścia banku do klienta przy ocenie jego zdolności kredytowej.
Inwestowanie i oszczędzanie z Idea Bank to prawdziwa gratka dla wytrawnych znawców rynku, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem. Oferta finansowa jest bardzo zróżnicowana. Składa się z produktów depozytowych, lokat i kredytów dla firm oraz ich właścicieli i pracowników. Tym, co wyróżnia Idea Bank na tle konkurencji, jest oferta doradztwa w zakresie przepisów prawa, podatków i księgowości.
Wśród produktów depozytowych bank oferuje Lokatę Przedsiębiorczą na Start. Jest to 2-miesięczna lokata z dzienną kapitalizacją odsetek, bez podatku Belki. Bank nagradza osoby prowadzące działalność gospodarczą oprocentowaniem wyższym o 1,5%. To pierwsza w Polsce oferta, w wypadku której wystarczy posiadać firmę, aby zyskać lepsze warunki depozytu. Oprocentowanie lokaty jest stałe i wynosi 6,04% w skali roku, co odpowiada 7,5% na zwykłej lokacie bankowej (dla pozostałych Klientów 6%). Możliwość założenia lokaty online jest jej dodatkowym atutem.
źródło: bankier.pl