Marius Wysocky

Marius Wysocky Restaurant Manager /
Real Estate -
Nieruchomości / DJ /

Temat: 25 000 pln dofinansowania z NBP

Dofinansowanie jest przyznawane indywidualnie na dany projekt, w oparciu o opinię Komisji i dotyczy realizacji projektu w kształcie złożonym do NBP we wniosku.Kwota na jeden projekt to nawet 25 000 pln

Komisja rozpatruje i opiniuje wnioski dotyczące działań społecznie użytecznych istotnych dla edukacji ekonomicznej, nadesłane przez organizacje i instytucje zewnętrzne do Oddziałów Okręgowych NBP. Po uzyskaniu pozytywnej opinii na temat wniosku, udzielonej przez Oddział Okręgowy NBP, wniosek jest przesyłany do Centrali na posiedzenie Komisji ds. Promocji i Edukacji. Posiedzenia Komisji odbywają się raz w miesiącu.
W celu ubiegania się o dofinansowanie projektów z zakresu edukacji ekonomicznej należy wypełnić specjalny formularz wniosku i przesłać w formie papierowej do jednego z szesnastu Oddziału Okręgowego NBP (w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze).

Ze względu na obowiązujące w NBP procedury dotyczące przekazywania dofinansowań, wnioski należy składać odpowiednio wcześniej. Optymalny czas złożenia wniosku to dwa miesiące przed planowaną datą rozpoczęcia realizacji projektu. W sytuacji, gdy Komisja uzna, że dysponuje niepełnymi informacjami na temat wniosku, może wstrzymać wydanie opinii i poprosić o uzupełnienie informacji.

W sytuacji, gdy wniosek dotyczy publikacji (pozycja książkowa, materiał na konferencję itp.) należy przesłać wraz z wnioskiem treść tej publikacji na płycie CD na 3 miesiące (nie na 2 miesiące) przed rozpoczęciem projektu. Publikacja będzie poddana recenzji przez działającą w NBP Radę Edukacji Ekonomicznej. Dopiero po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady na temat treści publikacji, wniosek będzie mógł zostać skierowany na posiedzenie Komisji ds. Edukacji. Podobny wymóg odnośnie przesłania wraz z wnioskiem na 3 miesiące przed rozpoczęciem projektu materiału na płycie CD lub DVD dotyczy wniosków związanych z realizacją audycji radiowych lub telewizyjnych.
Jeżeli wniosek i prośba o dofinansowanie dotyczą organizacji konferencji, szkolenia, czy też warsztatów, do wniosku należy dołączyć na oddzielnej kartce załącznik w postaci harmonogramu takiego przedsięwzięcia zawierającego: daty dzienne rozpoczęcia i zakończenia tego przedsięwzięcia, listę tematów wykładów / szkoleń oraz listę z nazwiskami i krótkim opisem dorobku naukowego lub historii zawodowej wykładowców (w tym tytuł naukowy, obecne miejsce pracy).

Do wniosku należy dołączyć:

kopię aktu powołującego dany podmiot (np. nie starszą niż 6 miesięcy kopię KRS, czy też uchwałę lub rozporządzenie powołujące dany podmiot),
akt powołujący
upoważnienie dla osoby/osób upoważnionych do zaciągania zobowiązań finansowych w imieniu instytucji (może on wynikać z KRS lub z oddzielnego upoważnienia).
Maksymalna kwota dofinansowania przyznawana przez NBP na jeden projekt z zakresu edukacji ekonomicznej to 25.000 złotych. Praktyką przyjętą przez Komisję NBP jest finansowanie tylko jednego wniosku od danej organizacji w danym okresie realizacji projektu. Dopiero po zaakceptowaniu przez NBP sprawozdania finansowego (rozliczenia projektu) kolejny wniosek o dofinansowanie może zostać pozytywnie rozpatrywany.Komisja może zaopiniować pozytywnie wniosek przyjmując poziom dofinansowania wskazany przez wnioskodawcę, ale również może obniżyć wysokość wnioskowanej kwoty lub zasugerować zmianę rodzaju kosztów, które miałyby zostać sfinansowane ze środków NBP.

Pobierz formularz wniosku: http://www.nbportal.pl/pl/edukacja/dofinansowania_nbp