Piotr Golczyk

Piotr Golczyk Marketing Management
Expert, founder at
MKTOUT

Temat: Widełki wynagrodzeń - temat tabu

Witam,

Prosiłbym bym Was o opinię, jako specjalistów, dlaczego w Polsce nagminnie praktykuje się w ofertach pracy określanie poziomu wynagrodzeń możliwie w jak najbardziej subiektywny, nieokreślony i tajemniczy sposób?

Zamiast - jak to się to praktykuje (np. w UK) - podawać widełkową informacje o wynagrodzeniu tuż pod nazwą stanowiska, u nas podaje się ja na końcu i to w sposób nieokreślony np.: "atrakcyjne wynagrodzenie".

Trudno mi znaleźć racjonalne uzasadnienie takich praktyk, bo do głowy przychodzą mi same negatywy: marnowanie czasu kandydata i potencjalnego pracodawcy, zwiększanie kosztów po obydwu stronach, ect.

Starając sie rozwikłać tę zagadkę na własną rękę, znajduje słabe uzasadnienia natury ekonomiczno-wizerunkowo-kulturowej, czyli np.:

- "napisz atrakcyjne wynagrodzenie bo głupio tak od razu napisać, że 3000 jeżeli średnia to 4500, a wiadomo że w końcu znajdzie się taki dla którego to dobre pieniądze"

- "nie będziemy pisać że 6000 bo wszyscy będą chcieli 6000 a tak może uda się znaleźć takiego co zechce za 3000 i będzie duży sukces"

Niestety te powyżej mnie nie przekonują.

Jakie jest Wasze zdanie?
Anita F.

Anita F. HR Manager @Egnyte

Temat: Widełki wynagrodzeń - temat tabu

http://www.goldenline.pl/forum/1621924/a-gdzie-sa-seni...

Temat jak się okazuje całkiem popularny. W tym wątku znajdzie Pan linki, które szybko omówią ewentualne konsekwencje:)

Pozdrawiam,
Anita



Wyślij zaproszenie do