Marta Rozwadowska

Marta Rozwadowska psycholog,
koordynator
warsztatów

Temat: gdy czasem potrzebny 13.krok w terapii

"Uzależnienia" (alkoholizm, narkomania, uzależnienie od internetu, hazardu, papierosów lub pracy, seksoholizm i inne)

Grupa dla uzależnionych i ich bliskich (nie wymagam zachowania abstynencji, ale na zajęcia trzeba się stawiać w stanie, który pozwala aktywnie w nich uczestniczyć) oraz osób, które pracują z osobami uzależnionymi.
Warsztaty trwają trzy miesiące w cyklu środowych spotkań popołudniowo-wieczornych, opartych oczywiście o Ustawienia hellingerowskie. Będzie to niezwykle intensywna praca w małej grupie, więc każdy z Uczestników będzie miał szanse na kilka Ustawień. Grupa zobowiązana jest do całkowitej dyskrecji, a jeśli ktoś ma opory to nie ma potrzeby, by ujawniał wobec grupy specyfikę i rodzaj swojego uzależnienia. Tym razem cykl składa się z sześciu spotkań.

Ustawienia hellingerowskie to stworzona przez Berta Hellingera metoda pracy nad relacjami z innymi ludźmi (a zwłaszcza Rodziną), własnym rozwojem, związkami, motywacjami i konfliktami wewnętrznymi - - pozwalająca szybko dotrzeć do przyczyn uwikłań.
Wiele pytań typu: "dlaczego zawsze tak mi się przydarza?" znajduje w Ustawieniach Rodzinnych swoją odpowiedź. Przejęte poczucia winy, uczucia i losy ("przez całe życie towarzyszy mi smutek", "pieniądze mnie parzą", "kobiety w mojej Rodzinie chorują na raka") są związane z naszą głęboką, choć najczęściej - nieuświadomioną miłością do naszej Rodziny. Ustawienia pokazują te energetyczne, podświadome powiązania dając możliwość załatwienia wielu spraw, które do tej pory uważaliśmy za stracone.
Bert Hellinger po kilkudziesięciu latach doświadczeń stworzył metodę psychoterapii, zwaną Konstelacjami lub Ustawieniami Rodzinnymi, zdobywającą teraz Europę i świat, której istotą jest terapeutyczny wpływ Prawdy na człowieka. Dotarcie do tej Prawdy umożliwia Klientowi tzw. "wiedzące pole" - fenomen, którego Hellinger nawet nie stara się tłumaczyć. W "wiedzącym polu" ujawniają swoje oblicze relacje Klienta z ważnymi dla niego osobami, siły i sprawy niezałatwione, których stał się "zakładnikiem".


Pierwsze spotkanie grupy:
16 lub 30 marca 2011

Kolejne spotkania:
13 i 27 kwietnia
11 i 25 maja
(8 czerwca, jeśli zajęcia ruszą 30 marca)

Czekamy na zgłoszenia, grupa zacznie prace, gdy zbierze się wystarczająca liczba chętnych Uczestników.


Ewa Renata Cyzman-Bany przez trzy lata prowadziła ośrodek MONAR-u w Ostrołęce, wielokrotnie prowadziła warsztaty Ustawień Systemowych o tematyce uzależnień, pracując między innymi z osobami, które borykały się często z kilkoma uzależnieniem w swoim życiu.
Cena – 900 złotych, dla bliskich, którzy chcieli by współtowarzyszyć - 50% zniżki (istnieje możliwość płacenia za cykl w ratach 3 x 300 złotych). Obserwator 90 zł/ 1 dzień warsztatu.
Pracujemy w Warszawie na ul. Kawęczyńskiej 23/25 w Zespole Szkół Muzycznych I st. im. Stanisława Moniuszki. Warsztaty od 17.15 do ok.21.30-22.00.
Aby zajęcia ruszyły musi się zebrać grupa minimum 7 osobowa. Zatem zainteresowanych prosimy o zgłoszenia mailowe.
Informacje i zapisy: Marta Rozwadowska, martarozwadowska@o2.pl , 605 746 946