konto usunięte

Temat: Podstawowe inoformacje o upadłości konsumenckiej

Gdy przyjrzymy się statystykom, zauważymy że najczęstszymi przyczynami powstania problemów finansowych są rozpad związku małżeńskiego lub partnerskiego oraz utrata pracy. Na takie czynniki wskazują statystyki państw Europy Zachodniej m.in. brytyjskie. W przypadku wielu krajów Unii Europejskiej, a w szczególności państw tzw. Europy Środkowo-Wschodniej możemy się spotkać z mnóstwem innymi czynników wpływających na popadnięcia w tzw. pętlę zadłużenia, czasami tak ogromną, że dłużnik jest przekonany o braku możliwości spłacenia swoich zobowiązań finansowych nawet do końca jego życia.

Obrazek

W trakcie ostatniego kryzysu finansowego, który niestety jest jeszcze cały czas odczuwalny, pracę straciły setki tysięcy osób, niezależnie od tego, czy były zatrudnione na umowę o pracę, zlecenie czy też prowadziły własną działalność gospodarczą. Mnóstwo z tych osób automatycznie zaczęło odczuwać problemy finansowe. Wiele z pośród nich popadło w zadłużenie w stosunku do ZUSu, urzędu skarbowego, banków, instytucji finansowych, operatorów telefonii komórkowych itp. Część osób by przetrwać najtrudniejszy okres zaczęła pożyczać pieniądze poprzez tzw. chwilówki, przez co ich sytuacja jeszcze bardziej się pogorszyła. Niestety cały czas panuje pogląd, że osoba zadłużona, to ktoś gorszy, niezaradny, nieodpowiedzialny, naiwny lub wręcz głupi. To w końcu ktoś kto do końca swojego życie będzie płacił za błędy przeszłości. Otóż nic bardziej mylnego.
Czy możliwe jest całkowite i zupełne oddłużenie?

Czy dłużnik, posiadający ogromne (nawet wielomilionowe) długi ma szanse na zwyczajne, wolne od stresów życie? Czy istnieje szansa na pozbycie się z progu swojego domu komorników i windykatorów? czytaj dalej...