Agnieszka Wędrychowicz

Agnieszka Wędrychowicz Fundacja
Dogoterapeutyczna
\"Husky team\"

Temat: KURS INSTRUKTORA DOGOTERAPII

Fundacja Dogoterapeutyczna "Husky team" http://www.fundacjahuskyteam.pl/ oraz Centrum Szkoleń Instruktorskich "Green Way" http://www.szkolenia-gw.pl/ zaprasza na Kurs Intruktora Dogoterapii. Kurs odbędzie się w Gorlicach, w terminie: 11 - 24 sierpień 2012r. Kurs obejmuje 105 godzin, w tym 75 godzin wykładów i warsztatów z zakresu szkolenia psów, weterynarii, pedagogiki, psychologii, fizjoterapii oraz 30 godzin praktyki z psem.

Udział w kursie bez własnych psów. Kurs prowadzony z udziałem psów terapeutów pracujących w Fundacji Dogoteraputycznej „Husky team”.

Dogoterapia to jedna z metod wspomagająca długotrwałe procesy rehabilitacji. Polega na wieloprofilowym leczeniu poprzez kontakt z udziałem wyszkolonego psa. Stanowi uzupełnienie całości oddziaływań terapeutycznych w usprawnianiu dzieci i dorosłych. Głównym celem jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym fizycznie, umysłowo i nieprzystosowanym społecznie. Jednak stosowanie tej metody wymaga szerokiej wiedzy i praktyki jaką można nabyć biorąc udział w Naszym szkoleniu.

Program kursu przygotowany jest przez znakomitą kadrę dydaktyczna posiadającą wieloletnie doświadczenie.

Więcej informacji:

Wszystkie informacje odnośnie kursów można uzyskać pod numerami:

kom. 607 648 811
kom. 665 011 813
e-mail: biuro@szkolenia-gw.pl

Kurs przeznaczony jest dla:
* osób, pragnących poznać metodę dogoterapii
* terapeutów, pedagogów, psychologów, asystentów osób niepełnosprawnych, studentów itd. chcących wykorzystywać metodę dogoterapii w swojej obecnej lub przyszłej pracy
* właścicieli psów, którzy chcieliby nauczyć swe psy pomagać ludziom chorym, niepełnosprawnym lub depresyjnym
* właścicieli młodych i chętnych do nauki psów

Na kursie nauczysz się:
1. „Dogoterapia jako skuteczna metoda wspomagająca rehabilitację i leczenie osób z niepełnosprawnością”
- Dogoterapia: Historia dogoterapii. Czym jest dogoterapia. Formy dogoterapii. Cele dogoterapii. Wpływ posiadania zwierząt na zdrowie człowieka. Obecność zwierząt, a obniżenie poziomu stresu. Dogoterapia w rehabilitacji osób z niepełnosprawnością umysłową i ruchową. Skuteczność dogoterapii na podstawie badań naukowych. Zajęcia praktyczne w Ośrodku dla osób z niepełnosprawnością.
20 godzin
-Kynologia: Udomowienie psa oraz proces kształtowania się ras. Różnice zachowań u różnych typów psów. Podstawy z zakresu wiedzy na temat zachowania psa. Naturalne wzorce zachowania psów. Etapy rozwoju z uwzględnieniem okresów szczególnej wrażliwości u psa. Rola zmysłów w postrzeganiu świata przez psy. Kryteria wyboru psa do pracy w dogoterapii, dobór rasy i szczenięcia. Proces socjalizacji. Potrzeby psa z uwzględnieniem ras. Sposoby komunikowania się zwierząt. Teoria dominacji i mity z nią związane. Strach i agresja u zwierząt. Zapobieganie zaburzeniom zachowania u psów. Wpływ żywienia na zachowanie zwierząt. Stres i wypalenie zawodowe u psów pracujących w dogoterapii.
20 godzin

2. Psychologia i Pedagogika
Podstawowe zagadnienia psychologii dziecka z niepełnosprawnością. Etapy rozwoju dziecka. Typy rodziców dziecka niepełnosprawnego i współpraca z nimi. Wsparcie dziecka niepełnosprawnego oraz formy wspomagania rozwoju. Możliwości i zastosowanie dogoterapii w terapii dziecka o zaburzonym rozwoju. Dogoterapia jako proces terapeutyczny. Zastosowanie dogoterapii w terapii dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
10 godzin

3. Fizjoterapia
Podstawy anatomii człowieka. Najczęstsze jednostki chorobowe i wady postawy. Definicja niepełnosprawności. Podstawowe zagadnienia z zakresu fizjoterapii. Usprawnianie ruchowe dzieci z niepełnosprawnością. Dogoterapia w rehabilitacji ruchowej.
15 godzin

4. „Przygotowanie psa pracującego w dogoterapii”
- szkolenie psa – zajęcia teoretyczne: Podstawy teorii uczenia się. Kliker jako narzędzie szkoleniowe. Sposoby uczenia. Indywidualne możliwości psa, a sposoby pracy. Utrzymanie efektów uczenia się i generalizacja zachowań. Wpływ różnych czynników na psa podczas procesu uczenia się. Zachowania niepożądane u psów, sposoby na ich wyeliminowanie.
10 godzin
- szkolenie psa – zajęcia praktyczne: kontakt wzrokowy, targetowanie, siad, leżeć, zostań, stój, przywołanie, prawidłowa zabawa, podawanie przedmiotu, czekaj, weź, akceptowanie zabiegów pielęgnacyjnych, akceptowanie osób obcych, w różnych pozycjach, wielu osób na raz.
30 godzin

Wszyscy uczestniczy PO ZAKOŃCZENIU SZKOLENIA otrzymają:
Materiały z wykładów w formie elektronicznej opracowanych przez nasz instruktorów
Zaświadczenie ukończenia kursu
Certyfikat ukończenia kursu w językach polsko-angielskim
Legitymację instruktorską uprawniającą do prowadzenia zajęć w zakresie dogoterapii

Cena szkolenia: 1690 zł

Koszt obejmuje:
- 75 godzin wykładów i warsztatów
- 30 godzin praktyk
- materiały z kursu opracowane przez naszych instruktorów i trenerów
- egzamin teoretyczny i praktyczny
- ubezpieczenie NNW

Istnieje możliwość rozłożenia pozostałej płatności na raty

Osoby bezrobotne mogą ubiegać się o finansowanie kursu przez urząd pracy.

Dodatkowo podczas kursu odbędą się praktyki, podczas których będzie można zweryfikować zdobytą wiedzę pracując z różnymi podopiecznymi. Praktyki odbywać się będą: w Ośrodku dla osób z niepełnosprawnością.