Łukasz Chwalczuk

Łukasz Chwalczuk wspólnik, Kancelaria
Prawna Iuridica

Temat: Bezpłatne szkolenie dla firm transportowych i spedycyjnych

Politechnika Śląska - Wydział Transportu oraz Kancelaria Prawna Iuridica zapraszają na bezpłatne szkolenie dotyczące prawnych aspektów prowadzenia firmy transportowej i spedycyjnej.


Obrazek


Uczestnikami szkolenia będą zarówno studenci Politechniki Śląskiej, którzy już w trakcie studiów pragną poznać praktyczne rozwiązania na realne problemy związane z branżą transportową, jak i aktualni pracownicy firm transportowych.

Będzie to jedyna w Polsce możliwość sprawdzenia i wyszukania przyszłych pracowników, którzy swoim zapałem i wiedzą będą profesjonalnie wykonywać swoje prace w przyszłości.

Szkolenie ma na celu wskazanie możliwie jak największej ilości praktycznych rozwiązań na problemy z jakimi borykają się firmy transportowe w obecnych czasach. Wszystkie pytania postawione przez uczestników uzyskają merytoryczną i pełną odpowiedź.
Aktualni pracownicy firm transportowych poznają wyuczone przez lata błędy, młodzi adepci nauczą się praktycznych rozwiązań, aby unikać błędów na własnej skórze.

20 marca 2014, Politechnika Śląska, godzina 10:00-15:00
Aula Politechniki Śląskiej (3 piętro)
Politechnika Śląska
Wydział Transportu
ul. Krasińskiego 8
40-019 Katowice

Liczba miejsc ograniczona !

Kontakt i zapisy – Izabela Wojtas, 12 378 95 70, e-mail - i.wojtas@iuridica.com.pl

Szkolenie bezpłatne.

Podstawy prawne w transporcie, które zostaną omówione w trakcie szkolenia:

1. Kodeks cywilny – różnice pomiędzy zleceniem spedycyjnym a zleceniem przewozu. Dlaczego warto być spedytorem, a sama nazwa zlecenia o niczym nie świadczy.
2. Ustawa prawo przewozowe – zakres odpowiedzialności przewoźnika za towar i terminową dostawę. Kiedy przewoźnik nie odpowiada za uszkodzony towar.
3. Ustawa o transporcie drogowym – omówienie kar administracyjnych za przekroczenia nacisków osi pojazdu. Czy nadawca, załadowca, spedytor ponosi odpowiedzialność za przekroczenie masy całkowitej lub nacisków osi. Jak wykorzystać przepisy unijne w obronie własnych interesów.
4. Ustawa o ruchu drogowym – zmiany dotyczące transportów nienormatywnych, drewna i towarów sypkich - krótkie omówienie zmian w zakresie zezwoleń nienormatywnych.
5. Konwencja CMR – różnice w transporcie krajowym i międzynarodowym, wskazanie podmiotów uprawnionych do żądania odszkodowania i dysponowania towarem w trakcie transportu. Czy nadawca powinien podawać wartość towaru, czy być może wystarczy „towar neutralny”. Neutralizacja listu przewozowego – czy korzyści są większe niż ryzyko.
6. Postępowanie reklamacyjne w transporcie krajowym i międzynarodowym. Konsekwencje błędnego przeprowadzenia postępowania reklamacyjnego.
7. „Czas pracy kierowcy wg Rozporządzenia WE 561/2006” - Bartłomiej Muc, specjalista ds. analizy i rozliczania czasu pracy kierowców

Dokumenty w transporcie, które zostaną opracowane w trakcie szkolenia:

1. Zlecenie transportowe – „Zlecenie transportowe, przewozowe czy spedycyjne”, które z nich jest najkorzystniejsze dla firm transportowych
2. Listy przewozowe, WZ, Lieferschein itp. – korzyści i ryzyko związane z wypełnieniem listu przewozowego (także w kontekście wyjątkowych regulacji prawnych w UK oraz Rumunii).
3. Różnice pomiędzy listem przewozowym, kartą drogową i dokumentem WZ (w tym dokumentów międzynarodowych np. Lieferschien) w kontekście praw i obowiązków przewoźników.
4. Polisy ubezpieczeniowe – omówienie różnicy dotyczących polis OCP (przewoźnika), OCS (spedytora) oraz cargo (ładunku). Wyjaśnienie pojęć: wartość ubezpieczenia, suma ubezpieczenia, franszyza (integralna, redukcyjna), udział własny.
5. Protokół o stanie przesyłki (tzw. protokół szkody) - poprawna forma, wskazanie podmiotów uprawnionych do sporządzenia protokołu oraz terminy z tym związane.


więcej na http://iuridica.com.pl