Bartosz Szymański

Bartosz Szymański Student, Technikum
Gastronomiczno-Hotel
arskie

Temat: Operat wodnoprawny

Dzień dobry.
Bardzo proszę o poradę. Jako młody stażysta dostałem dość skomplikowane zadanie. Będę pracował przy wykonaniu operatu wodnoprawnego na odprowadzanie ścieków opadowych z pow stacji elektroenergetycznej.
Tu pojawiają się moje wątpliwości:
1. Jakie pytania stanowią kluczowe pytania na wizji lokalnej, o co pytać.
2. Jakie informacje są mi niezbędne.
3. Jakich dokumentów potrzebuje.
4. Na mapie zasadniczej trzeba dokonać niezbędnych zmian do uzyskania takiego pozwolenia, jakie to muszą być zmiany, ile może kosztować usługa wykonana przez geodetę.

Proszę o wsparcie.

konto usunięte

Temat: Operat wodnoprawny

Warto zacząć od zapoznania się z art. 132 ustawy Prawo Wodne, gdzie szczegółowo jest opisany zakres zagadnień jakie należy uwzględnić w części opisowej i graficznej operatu. Warunki korzystania z wód są jeszcze generalnie w opracowaniu (stan prac zależny od RZGW - bywa z tym różnie), dlatego obecnie planowany sposób korzystania z wód odnosimy do Planów Gospodarowania Wodami, które są już opracowane i zatwierdzone dla wszystkich dorzeczy i dostępne np. tutaj:
http://www.rdw.org.pl/materialy-metodyki-i-opracowania...Adam S. edytował(a) ten post dnia 11.09.12 o godzinie 16:26
Jakub Fuks

Jakub Fuks Specjalista ds BHP i
Ochrony Środowiska/
Inspektor ds PPOŻ

Temat: Operat wodnoprawny

Mam pytanie odnośnie operatu, czy mógłby mi ktoś przedstawić bliżej kwestię kilometrażu rzek i cieków - czy jest wymóg prawny, żeby w operacie na wprowadzanie wód opadowych np. z terenu miasta opisywać dokładny kilometraż cieku wodnego do którego będzie wprowadzana podczyszczona woda z kanalizacji deszczowej? Czy trzeba również określić dokładny kilometraż miejsc na ciekach, w których jest wprowadzana woda z miasta (wyloty kanalizacji deszczowej do rzeki)?

Następna dyskusja:

Operat wodnoprawny




Wyślij zaproszenie do