Mirosław
Bachorz
specjalista ds.
ochrony środowiska
Temat: Jak GOZ zmieni pracę specjalistów ds. ochrony środowiska
Dzień dobry,z pewnością część z Was zastanawia się jak koncepcja gospodarki o obiegu zamkniętym zmieni zakres obowiązków i zadań osób zajmujących się ochroną środowiska w przedsiębiorstwach, samorządach, firmach konsultingowych itp.
Trudno na to pytanie znaleźć odpowiedź pewną na 100%, ale pewne jest to, że nastąpią istotne zmiany w przepisach oraz w naszym otoczeniu, a to wpłynie na nasze miejsca pracy.
Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o czekających nas zmianach to zachęcam do zapoznania się z raportem "Polska droga do gospodarki o obiegu zamkniętym", który jest do bezpłatnego pobrania na:
http://igoz.org/raport-polska-droga-do-goz/
Specjalistom ds. ochrony środowiska szczególnie polecam rozdział 5.3 "Produkcja, ponowne wytwarzanie" a także rozdział 5.5 "Konsumpcja, użycie, ponowne użycie, naprawa".
PS
Zachęcam do dzielenia się informacją o tym raporcie wśród znajomych, żeby więcej osób w Polsce mogło dowiedziało się o idei GOZ i jej konsekwencjach dla Polski.
PS
W przypadku pytań, sugestii, czy też uwag do raportu to zachęcam do kontaktu z jego autorem, czyli ze mną - Mirkiem Bachorzem :-)
Pozdrawiam
Mirek Bachorz
***********************************************************************
Informacja Prasowa
W Ministerstwie Rozwoju rozpoczęły się prace międzyresortowego zespołu ds. gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) z udziałem przedstawicieli społeczeństwa nad stworzeniem krajowej strategii dla GOZ. W pracach uczestniczą m.in. przedstawiciele przedsiębiorców, samorządów, nauki i organizacji społecznych. We wdrażaniu europejskich regulacji prawnych dotyczących GOZ szczególną rolę będą odgrywali również posłowie i senatorowie oraz przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej. Instytut Gospodarki o Obiegu Zamkniętym przygotował dla Państwa raport pt. „Polska droga do gospodarki o obiegu zamkniętym”, który może służyć wsparciem merytorycznym w działaniach na rzecz rozwoju odpowiedniego dla Polski modelu gospodarki o obiegu zamkniętym.
W raporcie znajdą Państwo dobrze udokumentowany opis sytuacji w wybranych obszarach polskiej gospodarki w kontekście przygotowania naszego kraju do wdrażania koncepcji GOZ. Poruszyliśmy m.in. takie zagadnienia, jak: ekoprojektowanie, zagospodarowanie odpadów, w tym bioodpadów, ekoinnowacyjność przedsiębiorstw, marnowanie żywności czy wzorce konsumpcji Polaków. W raporcie znajdą też Państwo opinie specjalistów, rekomendowane działania dla rządu RP, a także wyniki badania ankietowego o idei GOZ w Polsce. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z interesującymi Państwa rozdziałami raportu.
Raport „Polska droga do gospodarki o obiegu zamkniętym” można pobrać bezpłatnie na stronie:
- Instytutu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (IGOZ)
http://igoz.org/raport-polska-droga-do-goz/
lub
- Europejskiego Biura Ochrony Środowiska (EEB)
http://www.eeb.org/index.cfm?LinkServID=02166956-EFDD-...
********************************************************************************