Katarzyna
Słaby
Muzeum Etnograficzne
w Krakowie
Temat: Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza pary do współpracy!
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie zaprasza przyszłe młode pary do współpracy w ramach projektu „Wesela 21: audioportret”. Jego celem jest zarejestrowanie brzmienia dzisiejszych ślubów i wesel: tego co ludzie wyrażają w słowach, w muzyce, w śpiewie, w jakich momentach zalega cisza.Muzeum poszukuje par z całej Polski, które planują pobrać się przed końcem lipca 2014 roku. Badaczy interesują wesela, których oprawę muzyczną przyszli małżonkowie zamierzają powierzyć: didżejom, zespołom grającym muzykę biesiadną, cover bandom czy kapelom folkowym. Chętnie zagoszczą też na weselu, gdzie do zabawy przygrywać będzie playlista wymyślona przez państwa młodych.
Zapis dźwiękowy posłuży jako etnograficzna dokumentacja współczesnej obyczajowości ślubno-weselnej i stanie się częścią muzealnej kolekcji – najstarszej i największej kolekcji etnograficznej w Polsce. Pozwoli zapamiętać ważne dla ludzi chwile, stanie się portretem współczesnego obrzędu. Wybrane fragmenty posłużą także do przygotowania kilku zróżnicowanych tematycznie ścieżek dźwiękowych, zamieszczonych na stronie Muzeum i czasowo prezentowanych w przestrzeni Muzeum.
Każda para będzie miała wgląd w przygotowywany materiał.
Udział w projekcie zakłada obecność na ślubie i weselu badaczki i dźwiękowca (koszt udziału pokrywa Muzeum). Nagrywane będą obydwa wydarzenia.
Zainteresowane pary prosimy o kontakt na forum lub bezpośrednio z Magdaleną Zych:
tel.: (12) 430 60 23, mail: zych@etnomuzeum.eu
Termin przyjmowania zgłoszeń: 28 lutego 2014 r.
Zapraszamy do współpracy!
Zbieranie weselnych dźwięków to kolejna odsłona projektu badawczego „Wesela 21”, w ramach którego Muzeum Etnograficzne w Krakowie przygląda się obyczajowości ślubno-weselnej. Koniec działań rozpoczętych w 2009 roku planowany jest na rok 2015. Ich efektem ma być wystawa, publikacja i kolekcja obiektów. Więcej na: http://etnomuzeum.eu/viewItem,wesela_21.html oraz na łamach „Gazety Wyborczej”: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,15346445,Badacz...
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolberg 2014 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.Ten post został edytowany przez Autora dnia 29.01.14 o godzinie 12:37