Temat: Konstruktor Elektronik - techniki mikrofalowe - praca

Dla jednego z naszych Klientów - firmy z blisko 20 letnim doświadczeniem w branży TELCO - specjalizującej się w systemach telekomunikacyjnych opartych o transmisję mikrofalową poszukujemy kandydata na stanowisko: Konstruktor elektronik – poziom Senior.

Zakres obowiązków
Projektowanie wybranych modułów elektronicznych (cyfrowych, mixed-signal lub RF) jednostki radiowej (RU) sieci 5G,
Symulacje projektów obwodów elektronicznych,
Rozwijanie biblioteki komponentów elektronicznych,
Współpraca z projektantami obwodów RF (np. projektantami PA),
Współpraca w zespole projektantów PCB oraz z deweloperami oprogramowania embedded,
Ścisła współpraca z konstruktorami mechaniki i wypracowywanie z nimi wspólnych rozwiązań mechanicznych ze szczególnym uwzględnieniem odprowadzania ciepła,
Kontakt z producentami kluczowych komponentów elektronicznych,
Bring-up prototypowych obwodów elektronicznych,
Wsparcie zespołu projektowego w zakresie usuwania problemów sprzętowych zaprojektowanych obwodów,
Nadzór merytoryczny nad produkcją prototypową obwodów elektronicznych.

Wymagania
Minimum 7 lat doświadczenia konstruowania obwodów elektronicznych (PCB) dla aplikacji z zakresu inżynierii komputerowej, radiokomunikacji lub telekomunikacji,
Tytuł inżyniera z elektroniki, mechatroniki, telekomunikacji lub pokrewnym,
Wiedza z zakresu projektowania szybkich obwodów cyfrowych lub mixed-signal (min. 3GHz),
Biegła znajomość narzędzia do projektowania PCB (np. Allegro, PADS Professional, OrCAD, Altium Designer),
Znajomość narzędzi do symulacji obwodów elektronicznych, przynajmniej w jednym z zakresów: High-Speed, Signal Integrity, RF,
Dobra znajomość standardów SPI, I2C, Ethernet,
Umiejętność przygotowania dokumentacji produkcyjnej PCB,
Umiejętność obsługi aparatury pomiarowej, m.in. analizatorów widma, generatorów sygnałów, analizatorów sieci itp.,
Znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

Oferta
Stabilna długoterminowa umowa bezpośrednio u klienta w pełnym wymiarze czasu pracy, w oparciu o UoP,
Praca stacjonarna bądź praca hybrydowa biurze w Markach,
Benefity: Prywatna opieka medyczna, Multisport, brak dress code’u, szkolenia 5G,
Elastyczny czas pracy,
Sprawny proces rekrutacji.

Osoby zainteresowane zachęcam do kontaktu oraz przesłania swojego CV na mwitos@mastercare.plTen post został edytowany przez Autora dnia 22.03.24 o godzinie 13:29