konto usunięte

Temat: Jak często zmieniać pracę zeby zbudować dobre CV

ciekawe pytanie??!!

konto usunięte

Temat: Jak często zmieniać pracę zeby zbudować dobre CV

Mariusz Perlak:
Pamietajcie, że w przypadku młodych osób "Trawa sąsiada jest zawsze bardziej zielona" :)

Kazda zmiana pracy powinna być uzasadniona i odpowiadać na pytanie:

"Co rozwojowego było w tej zmianie? Jakim krokiem była?"

To może być nawet pół roku, ba nawet kilka miesięcy, ważna jest też rozbieznośc pomiędzy tym, co szef mówił na rozmowie o prace z rzeczywistym stanem w firmie - widziałem ludzi co po dwóch dniach odchodzili :(

znam takie przypadki- sam byłem swiadkiem! po 1 góra 2 godzinach trzaskali drzwiami i wychodzili- ja wytrzymalem w tej firmie- MIESIAC
Po 3 dniach pracy dowiedzialem sie ,ze przede mna było- ( a była to koncówka roku) 12 dyrektorów. Skonczyło sie na 14 w ciagu owego roku...po mnie byl jeszcze jeden- tydzien...:-))))
i to w sumie mam na mysli w miare znana firmę w W-wie - znana w swojej branzy motoryzacja.
O innych kwiatkach z mojego długoletniego doswiadczenia ( osobistego jak i udokumentowanego zasłuchanego) mógłym opowiadac i opowiadac:-)..
wiec ..nie czekac.."odpalac od razu"- szkoda czasu..!
z perspektywy ostatniego 10lecia widze ,ze jednak w 75% to pracownicy i to róznego szczebla maja racje ,ze odchodza...
NIESTETY...chciałby sie powiedziec...

Temat: Jak często zmieniać pracę zeby zbudować dobre CV

Artur Brzyski:
No właśnie, 3 miesiące trwa właśnie okres próbny, którzy często mylony jest z tym, że pracodawca próbuje pracownika. A przecież może być i w drugą stronę, pracownik widzi, że procedury w firmie wiążą jego kreatywność, że się w pracy nie realizuje. I ktoś tak trafił do jednej, do drugiej firmy, a potem wreszcie, kiedy wymarzony pracodawca na rozmowie kwalifikacyjnej pyta: jaką da mi Pan gwarancję, że Pan nie ucieknie po 3 miesiącach, nie wiadomo co powiedzieć.

Czy lepiej takie 3-miesięczne akcje pomijać w CV na rzecz luk w czasie, czy jednak je mieć?

Tak przy okazji, to ja zadałem to pytanie :) i jest ono sformułowane tak nieprzypadkowo, bo przecież wiadomo, że nikt nie pracuje na tekst CV, ale CV to pierwszy kontakt pracodawcy z kandydatem.

Ludzie młodzi, do których artykuł ma być skierowany nie mają jeszcze takich obowiązków jak utrzymanie domu, rodziny, dzieci itp. dlatego mogą sobie pozwolić na swobodne zmienianie pracy i bardziej świadome budowanie doświadczenia. Chcę im w tym planowaniu pomóc.

Absolutnie nie pomijać i nie tworzyć takich luk. Bo na rozmowie i tak rekruter zapyta, skąd ta przerwa. I jak to tłumaczyć? Bo studia? Bo chciałem odpocząć? Bo potrzebowałem czasu na znalezienie pracy? Lub "yyy bo wie pani, ja pracowałem, ale to było mało ważne"... Oczywiście można to jakoś uzasadnić, ale nie oszukujmy się - rekruterzy sprawdzają referencje, ostatecznie świat jest mały i zwyczajnie z innego źródła możemy dowiedzieć się prawdy.

Faktycznie młodym ludziom, którzy nie mają zobowiązań w postaci rodziny, łatwiej pewnie podejmować decyzje o zmianie. Ale - jak podkreślali już inni w tym wątku - muszą to być decyzje przemyślane i rzeczywiście umotywowane. Niestety spotykam się czasem z tym, że kandydaci rezygnują z błahych powodów. Oczywiście jest to ocena subiektywna. Żadna praca nie jest łatwa, w każdej są trudne sytuacje. Jeżeli w przeciągu ostatniego roku zdarzyło się kandydatowi odejść z pracy bo np. pokłócił się z innym pracownikiem o termin urlopu, no to budzą się we mnie obawy.

Temat: Jak często zmieniać pracę zeby zbudować dobre CV

Witam,

Obecnie jestem na rocznym urlopie bezpłatnym w jednej firmie i podjąłem pracę w drugiej, gdzie pracuję już ponad 2 miesiące.

Jestem jednak bardzo zawiedziony nowym miejscem zatrudnienia i chciałbym zrezygnować z pracy.

Chcę zrezygnować z nowej pracy, ale zastanawiam się czy nowy pracodawca,gdy zobaczy w moim CV informacje o 2 miesiącach pracy nie odbierze tego negatywnie? Może pominąć taki wpis?

Dziękuję za opinie.
Bernard B.

Bernard B. Retail Manager / Key
Account Manager /
Apparel & Fashion...

Temat: Jak często zmieniać pracę zeby zbudować dobre CV

Osobiście miałem pecha dwa razy w życiu, że żałowałem zmiany pracy.

Raz, to na początku kariery, gdzie dałem wypowiedzenie z pracy, nim podpisałem nową umowę, a okazało się przy dokumencie, że ustalenia z rozmów odbiegły znaaaacznie od rzeczywistej intencji pracodawcy, więc podziękowałem pierwszego dnia, a już było wstyd wracać i prosić o przebaczenie starego szefa ;)

Dwa, zmieniłem pracę na "lepszą", z potencjałem, o oczko wyżej, a po dwóch tygodniach waliłem głową w ścianę, bo się okazało, że szefostwo raczej opowiadało mi o swoich marzeniach i wizjach, niż realnych faktach i możliwościach firmy.

Stąd teraz kieruję się jednym - sprawdź, co się da, a potem wszystko bierz na piśmie - i wtedy nie ma niedomówień, rozczarowań....

Generalnie, nie każda firma, to firma z zasadami, renomą itd.
Dlatego nie każdy pracownik jest w stanie znieść wszystko długotrwale.Bernard B. edytował(a) ten post dnia 25.11.10 o godzinie 23:54

Temat: Jak często zmieniać pracę zeby zbudować dobre CV

Czy firma, w której przebywam na urlopie bezpłatnym, może mi odmówić możliwości powrotu po urlopie?
Katarzyna Ciemińska

Katarzyna Ciemińska Dyrektor Centrum
Handlowego

Temat: Jak często zmieniać pracę zeby zbudować dobre CV

Proponuję zmienić to pytanie na "Kiedy/z jakiego powodu zmieniać pracę by CV było dobre?" Pytanie "Jak często" jest moim zdaniem niefortunne...

Temat: Jak często zmieniać pracę zeby zbudować dobre CV

Jak często można zmieniać pracę? Nie za często. Jak widzę w CV 5 pracodawców w przeciągu 4 lat - kandydat nie ma wielkich szans. Jest to sygnał, że nie potrafi się zdecydować, wybiera pochopnie, ciągle rozgląda się za czymś innym. Pracodawcy zależy na stabilnym zatrudnieniu a nie na ciągłej rekrutacji.
Przemysław Walter

Przemysław Walter
InstytutCoachinguiMe
ntoringu.pl -
Pomagamy Coachom
Przeks...

Temat: Jak często zmieniać pracę zeby zbudować dobre CV

Tomasz Kozłowski:
Witam,
Moim zdaniem pracodawcy często oczekują, co zresztą jest zrozumiałe, aby CV kandydata, a tym samym sam kandydat, zawierało konkretne kursy, szkolenia czy inne potwierdzenia porządanych kwalifikacji. Tu również ważne jest doświadczenie w różnych sektorach, zespołach, czy firmach. Można zatem poświęcić część czasu na to, aby swoje CV wzbogacić - to przecież odcinek ścieżki kariery.
Przy aspirowaniu do wskazanego stanowiska, które wymaga potwierdzonego doświadczenia w konkretnym obszarze (np. ZZL, praca we tym lub innym zespole, itp.), trzeba czasami wykonać kilka takich "ruchów".
Znam przypadki osób, które z wielkim trudem pracują po kilka lat z zaciśniętymi zębami w mało lubianych przez nich korporacjach po to tylko, aby później z takim "wpisem" w CV bez przeszkód dostać sie do upragnionej firmy.
To również zdobywanie doświadczenia, tyle że w nieco bardziej odległej perspektywie. Nikt nie musi na całe życie zatrzymywać się w jednej firmie.

Myślę Tomku że trafiłeś w samo sedno. Dobre cv jest pojęciem zindywidualizowanym do konkretnej oferty pracy. Dlatego jeżeli ktoś myśli perspektywicznie i wie jakie stanowisko pracy chce piastować za jakiś czas wtedy powinien zmieniać pracę tak , aby spełniać wymogi dotyczące wymaganego doświadczenia czy pracy w danej branży itd.

Warto również dodać, że wpływ na to jak często ktoś potrzebuje zmian i jak często może chcieć zmieniać pracę mają nasze Wzorce zachowań: Stałość/Różnice



Wyślij zaproszenie do