Katarzyna
Rosiak
AR Accountant /
Specjalista ds.
Controllingu
Temat: SZKOLENIE: WPROWADZENIE DO TERAPII ACT- AKCEPTACJI I...
To dla nas prawdziwy zaszczyt ponownie gościć na szkoleniu Lidię Budziszewską. A przy okazji czujemy ogromną radość z tego, że terapii ACT – nurtu, który stosujemy w pracy i który stale promujemy – można się uczyć właśnie pod naszymi skrzydłami.Przedmiot szkolenia:
ACT (Acceptance and Commitment Therapy) czyli Terapia Akceptacji i Zaangażowania to jedno z głównych podejść należących do tzw. „trzeciej fali” terapii poznawczo- behawioralnych zwanych też terapiami kontekstualnymi.
Terapie kontekstualne mają coraz większe potwierdzenie w badaniach naukowych i stanowią już dziś jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się nurtów terapeutycznych skuteczny w leczeniu depresji, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, zaburzeń lekowych, PTSD, zaburzeń odżywiania, chronicznego bólu, chorób przewlekłych, uzależnień, psychoz, wsparcia dla chorych na HIV, cukrzycę, raka i wielu innych zaburzeń i chorób.
ACT opiera się o tradycje behawioralne czerpiąc jednocześnie z tradycji humanistycznej i egzystencjalnej. Celem ACT w przeciwieństwie do tradycyjnych terapii poznawczo-behawioralnych nie jest pozbycie się symptomów, lecz umożliwienie działania w kierunku tego co ważne i znaczące dla każdego człowieka. Ustąpienie symptomów jest traktowane jako skutek uboczny dokonanych zmian życiowych i obrania właściwego kierunku działania.
ACT pozwala odpowiedzieć na tak często zadawane pytania jak: dlaczego cierpimy, czemu nie możemy osiągnąć szczęścia, czym może być szczęście w oparciu o wartości każdego człowieka. Więcej informacji tutaj.
Cele szkolenia:
zapoznanie się z jednym z najnowocześniejszych kierunków tzw. „trzeciej fali” terapii poznawczo-behawioralnej;
nauka podstawowych technik terapeutycznych ACT;
praca w oparciu o przykłady kliniczne uczestników i ich własne doświadczenie.
Program szkolenia:
Wprowadzenie do terapii kontekstualnych;
Model psychopatologii według ACT;
Podstawowy model terapii ACT;
Praktyczne ćwiczenia;
Prezentacja mechanizmów działania i procesów zmiany.
Uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa w szkoleniu i beda mogli kontynuować naukę na Kursie Intensywnym ACT.
Szkolenie przeznaczone jest dla psychologów, terapeutów, lekarzy i studentów ww. kierunków.
Prowadzący: Lidia Budziszewska, M.S, psycholog i terapeuta, studiowała na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Universidad Complutense de Madrid, Universidad de Almeria i w Instituto ACT gdzie ukończyła podyplomowe studia terapeutyczne z Terapii Kontekstualnych. Obecnie, w ramach studiów doktoranckich, prowadzi badania naukowe na Universidad de Almeria z podstaw teroretycznych (RFT) terapii ACT. Jednocześnie pracuje jako terapeuta w Sinews Multilingual Therapy Institute w Madrycie i wykłada psychologię na Universidad Europea de Madrid. Członek Association for Contextual Behavioral Science i viceprezes Hiszpańskiej Organizacji Psychologii Kontekstualnej: ACPCC.
Koszt: 500 zł (gwarantowane miejsce na warsztacie po dokonaniu przedpłaty w wysokości 200 zł na konto: inspeerio psychologia, 38 1140 2004 0000 3902 7583 3288)
Cena obejmuje też obiad i przerwy kawowe.
Data: 29.09.2017 w godzinach 10.00- 14:00 i 15:00-18:00. W trakcie szkolenia przewidujemy obiad (prosimy o informację, czy ma to być obiad mięsny czy wegetariański lub wegański),.
Miejsce szkolenia: Poznań, biuro CoWalski – Aleja Inspiracji, Al. Wielkopolska 29/6. (Z dworca [Poznań Główny] do CoWalskiego jeździ tramwaj nr 11. Wysiądźcie na przystanku „Klin” i już jesteście prawie pod samym CoWalskim || Koszt taksówki z dworca to maksymalnie kilkanaście złotych).
Zgłoszenia: sabinasadecka@opsychologii.pl, nr telefonu: +48 503136288