Tomasz K.

Tomasz K. Project manager,
DOVISTA Polska

Temat: Zmiana pracodawcy w grupie kapitałowej

Witam

Orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja zmiana pracodawcy pomiędzy firmami w grupie kapitałowej.
W myśl prawa są to dwa inne podmioty stąd co wówczas z przywilejami nabytymi u pierwotnego pracodawcy. Czy takie sprawy jak na przykład długość okresu wypowiedzenia umowy o pracę jest zachowana czy się kasuje.

Dzięki z góry za info

Pozdrawiam

TK
Zuzanna Gębka

Zuzanna Gębka Manager, Performance
Marketing,
Quisma/GroupM

Temat: Zmiana pracodawcy w grupie kapitałowej

Witam,

Prawnie są to dwaj osobni pracodawcy, a więc normalnie trzeba umowę wypowiedzieć, przy zmianie powinieneś na przykład odebrać świadectwo pracy, a przywileje z pranego puntu widzenia naliczają się od nowa np. długość okresu wypowiedzenia, czy w skrajnych przypadkach zatrudnienie na okres próbny. Tyle prawo, w praktyce można się "dogadać" i otrzymać od razu umowę na czas nieokreślony, a jeżeli strony się zgadzają, można wpisać w niej dłuższy okres wypowiedzenia niż wynika ze stażu pracy.
Moja rada: porozmawiaj ze swoim "nowym" pracodawcą i poproś go czy to o dłuższy okres wypowiedzenia czy nawet przeniesienie urlopu bieżącego(zgoda obu pracodawców).

Pozdrawiam:
Zuza
Tomasz K.

Tomasz K. Project manager,
DOVISTA Polska

Temat: Zmiana pracodawcy w grupie kapitałowej

Wszystko ok, tylko opisana przez Ciebie sytuacja odnosi się do dobrowolnej zmiany pracodawcy w wyniki na przykład rekrutacji wewnętrznej.
Ale co wtedy jeśli pracodawca restrukturyzując firmę przenosi cały departament do innego podmiotu i zawiera z nim umowę o świadczenie usług. Czy pracownicy którzy są w ten sposób relokowani, podpisując umowę z nowym pracodawcą otrzymują analogiczne warunki do tych które posiadali w firmie macierzystej?

TK

Następna dyskusja:

zmiana pracodawcy - to samo...




Wyślij zaproszenie do