konto usunięte

Temat: Protokół z posiedzenia niejawnego wsa

Witam,
Mam pytanie dotyczące możliwości sporządzenia protokołu z posiedzenia niejawnego wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Zgodnie z art. 100 par. 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi z posiedzenia niejawnego sporządza się notatkę urzędową, jeżeli nie wydano orzeczenia.
Konkretnie chodzi mi o sytuację, w której WSA wydał na posiedzeniu niejawnym orzeczenie odrzucające skargę z art. 50 ww ustawy. Czy w takim wypadku sporządzamy protokół? Czy wystarczy, że to co do zasady jest w protokole zamieszczamy w orzeczeniu?

Może widzę niepotrzebnie problem, ale w samym komentarzu dr Knysiak-Molczyk nie znalazłam odpowiedzi na to pytanie, ani też w książce do postępowania sądowoadministracyjnego prof. T. Wosia :/

Będę wdzięczna za szybką odpowiedź:)
Maciej Kiełbus

Maciej Kiełbus doktorant, Prawnik w
Dziale Prawa
Administracyjnego,
Dr K...

Temat: Protokół z posiedzenia niejawnego wsa

Witam,

kwestię spisywania protokołu z posiedzenia niejawnego, prócz art. 100 par. 2 Ppsa, reguluje także par. 51 ust. 3 Regulaminu wewnętrznego urzędowania wojewódzkich sądów administracyjnych, który stanowi, że z posiedzenia niejawnego nie spisuje się protokołu, chyba że na posiedzeniu tym wysłuchano wezwane przez sąd osoby lub dokonano innych czynności procesowych. B. Dauter wskazuje w aspekcie tych przepisów, że "Jeżeli na posiedzeniu niejawnym nie wysłuchiwano osób i nie wydano orzeczenia, z posiedzenia sporządza się tylko notatkę urzędową" (B. Dauter, Komentarz do art. 100. Teza 4 [w:] B. Dauter, B. Gruszczyński, A. Kabat, M. Niezgódka-Medek, Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Komentarz, Zakamycze, 2006, wyd. II.).

W świetle powyższego w opisanym stanie faktycznym nie spisuje się protokołu.

konto usunięte

Temat: Protokół z posiedzenia niejawnego wsa

Dziękuję za odpowiedź.

Następna dyskusja:

pełnomocnictwo przed WSA




Wyślij zaproszenie do