Marcin Baron

Marcin Baron Dyrektor Supply
Chain

Temat: Soft do harmonogramowania produkcji

Rozglądam się, za jakimś sprytnym, zgrabnym rozwiązaniem - niekoniecznie "wszystkomogącym kombajnem", którego na końcu wdrożenia wartego 50tys EUR wykorzystuje się w 20%.

Do ogarnięcia ok 200-300 zlecen/tydzień, wielopoziomowe BOMy z kilkudziesięcioma komponentami, kilkadziesiąt linii produkcyjnych, kilkaset osób.

Wymagania - szybka integracja (interfejs) z COMARCH ERP
Wspomaganie decyzji w oparciu o Date klienta, zajetośc zasobów, kalendarze, optymalnie również dostępność komponentów, lub półfabrykatów.
B dobry lokalny (polskojęzyczny) support

Mam doświadczenia z Inforem AS, i wiem, że na moje obecne potrzeby to zbyt wielki kombajn.

Przyglądam się preactorowi. Jakieś inne propozycje? dystrybutorzy czy producenci oprogramowania - mile widzianie.
Rafał D.

Rafał D. Młodszy konsultant
NAV w IT.integro Sp.
z o.o.

Temat: Soft do harmonogramowania produkcji

Spróbuj skontaktować się panem Michałem Materny. Dobrze zna Preactora i z pewnością ci pomoże. Swoją drogą postać godna uwagi :). Google: "michał materny preactor" i masz kontakt.
Dariusz J.

Dariusz J. Administrator sieci
komputerowej

Temat: Soft do harmonogramowania produkcji

Nie sprawdzony produkcyjnie ( nie testowany) możesz sprawdzić http://frepple.com kiedys tylko opensource teraz można wykupić wsparcie niestety nie polsko języczne, numer1 to jednak Preactor tak jak proponuje Rafał.
Swoją drogą ogarnąć 200-300 zleceń tygodniowo w Excelu nie powinno być raczej kłopotu.
http://production-scheduling.com strona poświęcona tematyce Ten post został edytowany przez Autora dnia 28.10.14 o godzinie 20:39
Marcin Baron

Marcin Baron Dyrektor Supply
Chain

Temat: Soft do harmonogramowania produkcji

Darku,

Masz racje - sprytny Excel, pewnie ze sporą ilością makr, jakimś sterownikiem SQL na sztywno spięty z ERPem "ogarnąłby" zlecenia w tej ilości, tylko szczerze mówiąc potrzebuje czegoś więcej - szukam softu, który wydatnie poprawi wydajność pracy planistów i pomoże uwolnić "potencjał" planistów, którzy obecnie zbyt mocno skupiają się na tym by "jakoś ogarnąć" zlecenia i rzeczywistość produkcyjno / zakupowo / sprzedażową.

Jednym słowem soft ma dać możliwość szybkiego, niezawodnego (tu mam kiepskie doświadczenia z Excelami przeładowanymi makrami) zaharmonogramowania zleceń z uwzględnieniem wielu kryteriów.

Stronkę którą polecasz znam i cenię, rzeczywiście niektóre z arkuszy są wyczesane :)
Frepple'a nie znałem - ciekawy wątek warto się przyjrzeć bliżej.

W międzyczasie miałem prezentacje rodzimego systemu dflex - wygląda całkiem zgrabnie, na pewno do wzięcia pod uwagę.

A Asprova? Jakieś doświadczenia?
Konrad G.

Konrad G. Trener / Konsultant
/ APICS CPIM /
Jonah®

Temat: Soft do harmonogramowania produkcji

Rozumiem, że proces S&OP i MPS masz wdrożony i działający w firmie. Teraz tylko "fine tuning" na poziomie harmonogramowania?
Marcin Baron

Marcin Baron Dyrektor Supply
Chain

Temat: Soft do harmonogramowania produkcji

dobre... poczułem lekkiego pstryczka w nos ;) ...

Ale osobiście mam inne doświadczenia z harmonogramowaniem i dla mnie to nie "tylko fine tuning". Dobre narzędzia pozwalające Ci szybko przeanalizować wiele wariantów i ograniczeń to podstawa podstaw w dzisiejszym "elastycznym do granic możliwości" biznesie... Szybkość podejmowania właściwych decyzji to dla mnie to jeden z elementów budowania przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa.

A S&OP i MPS - oczywiście cięgle nie idealne ale na miejscu.
Konrad G.

Konrad G. Trener / Konsultant
/ APICS CPIM /
Jonah®

Temat: Soft do harmonogramowania produkcji

Przepraszam, ale nie miałem zamiaru w żaden sposób Cię urazić, a na pewno nie chciałem nikomu dawać pstryczka w nos... Sorki, jeżeli tak to odebrałeś...

Pytałem dlatego, że wiele firm skupia się na harmonogramowaniu, a S&OP i MPS w firmie nie istnieje.... Kupują oprogramowanie, które działa... hmmm... jak szybki wentylator.... co tylko to g***o rozbryzuje...

Jak masz S&OP i MPS (nigdy nie są idealne i zawsze mogłyby być lepsze, stabilniejsze, itp.) to można się zająć harmonogramowaniem. Ciekawe, czy rozważałeś metodę DBR na poziomie harmonogramowania?Ten post został edytowany przez Autora dnia 29.10.14 o godzinie 21:23

Temat: Soft do harmonogramowania produkcji

Wątek stary, ale jeśli ktoś jeszcze szuka informacja na ten temat polecam bloga firmy Kamee. Jest tam trochę ciekawych informacji na temat dedykowanych oprogramowań.

Pozdrawiam

Następna dyskusja:

Automatyzacja planowania i ...




Wyślij zaproszenie do