Temat: Ładowanie produktów Quick.Cart
Jeśli mamy przygotowaną listę artykułów to w Excelu przygotowujemy sobie w Arkusz 1 listę zawierającą liczbę wszystkich produktów. W moim przypadku było to 885.
Po stronie Quick.Cart przechowywana jest w pliku db/pl_products_ext.php i ma następującą postać
1$$$$$$
2$$$$$$
…
885$$$$$$
W Excelu w komórce A1 wpisujemy 1, w A2 2, zaznaczamy obie a kursorem najeżdżamy prawy dolny róg komórki B2 aż pojawi się wyraźny +. Trzymając wciśnięty lewy klawisz myszy przeciągamy w dół arkusza aż uzyskamy żądaną liczbę produktów. W komórce B1 wpisujemy $$$$$$ i kursorem najeżdżamy prawy dolny róg komórki B1 aż pojawi się wyraźny +. Trzymając wciśnięty lewy klawisz myszy przeciągamy w dół arkusza.
W Arkusz 2 przygotowujemy listę produktów wraz z ceną. Komórka A1 to liczba porządkowa produktu (dla pozostałych produktów postępujemy podobnie jak w przypadku Arkusz 1). Komórka B1 znak $, C1 to nazwa artykułu, D1 – $, E1 – cena produktu, F1 – $1$0$$$. Komórki B1, D1, F1 powielamy tak samo jak w Arkusz1. Tak przygotowane dane będą wprowadzone do pliku db/pl_products.php.
Ważne! Cena musi być zapisana w postaci 200.00 . Jeśli przez przypadek pojawi się 200,00 to produkt będzie widoczny, ale nie będzie można go kupić.
Ostatnim etapem będzie przygotowanie listy produktów przyporządkowanych do danej kategorii. Arkusz 3 tworzymy listę według schematu:
A1 – 1, B1 -$, numer kategorii (numer ten można odnaleźć po zalogowaniu się do panelu administratora w zakładce strony), $.
Następnie zaznaczamy zawartość Arkusz 1 kopiujemy i wklejamy do notatnika aby pozbyć się formatowania Excela a z notatnika przenosimy do Word-a. W Wordzie nastąpi ostateczna obróbka danych przed wklejeniem ich do plików php. W Wordzie musimy pozbyć się znaków tabulacji. Podobnie postępujemy z Arkusz 2 i 3 a ich zawartość wklejamy do odpowiednich plików php. Na koniec pozostało skopiować przygotowane pliki php do katalogu db i zmienić uprawnienia na 777.
Marcin P. edytował(a) ten post dnia 13.04.10 o godzinie 19:32