konto usunięte

Temat: I OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA COACHINGU NAUKOWEGO W...

http://coachingnaukowy.pl
zapraszam
Marta Zalewska

Marta Zalewska wolne, Szukam pracy

Temat: I OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA COACHINGU NAUKOWEGO W...

Witam,

Przydało by się trochę więcej informacji o tym wydarzeniu i doświadczeniu organizatorów:
Jakie będą tematy i prelegenci?

Jakie szkoły coachingu pokończyli organizatorzy – bo nikt z Państwa – ani Pani Monika Grochalska, ani Pan Piotr Dubiński, ani Pani – Pani Ewelino nie pisze nic o swoich kwalifikacjach na swojej stronie. Każdy pisze, że jest coachem i trenerem, ale nie ma nic o kursach i kwalifikacjach.

Na stronie konferencji piszecie, że- „Partykularne interesy i chęć marketingowego wykorzystania swoistej „mody na Coaching” niszczą czystość metodologiczną i cel coachingowej działalności.”

Piszecie także- „Nader często dochodzi do mieszania pojęć, gdy osoby prowadzące typowe szkolenia, treningi, doradztwo nazywają siebie Coachami, a swoją działalność Coachingiem. Mimo istniejącej literatury i znacznej ilości wyznaczników, które pozwalają na stosunkowo precyzyjne zdefiniowanie Coachingu, w dalszym ciągu popełniane są błędy.”

Skoro tak o to dbacie, to opiszcie swoje kwalifikacje i metodologie pracy – przy czym coaching naukowy to chyba pojęcie wprowadzone przez Was, a coaching poprzez email który prowadzi jedna z osób jest totalnym wypaczeniem idei. Jeśli chcecie by ludzie z Polski zjechali do Was na konferencje za którą chcecie takie pieniądze – to wykażcie, że warto do Was przyjechać.

Zbieracie referaty i prelekcje do oceny ich fachowości. Jeśli chcecie oceniać innych wypadałoby wykazać się kwalifikacjami i wspomnianym doświadczeniem.

O ile macie odpowiednie kwalifikacje i się nimi wykażecie, opublikujecie listę prelegentów to będę miło zaskoczona. Jeśli nie to gratuluję pomysłu – by inni przyjechali do Was, zapłacili za udział i nauczyli Was czym jest coaching. Proszę o ustosunkowanie się do powyższej kwestii.
Monika Ryndzionek

Monika Ryndzionek eMGrow -
właścicielka,
trenerka, coach;
prowadzenie warsz...

Temat: I OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA COACHINGU NAUKOWEGO W...

Witam!
W odpowiedzi na Pani wątpliwości i krytyczne uwagi, chciałabym wyjaśnić kilka kwestii dotyczących Konferencji Coachingu Naukowego.
Nazwiska prelegentów, jak też tytuły prezentowanych przez nich tematów będą podane po zakończeniu rekrutacji, tak jak się to dzieje przy każdej konferencji NAUKOWEJ. Nie bez powodu podkreślam, że jest to konferencja o charakterze wydarzenia naukowego. Konferencje komercyjne charakteryzują się tym, że najpierw opłaca się prelegentów, którzy swoimi nazwiskami mają „przyciągnąć” tłumy, a następnie pobiera się opłaty od słuchaczy. W odróżnieniu od konferencji komercyjnej, nasza nie jest organizowana po to, aby, jak Pani napisała, „kogoś czegoś nauczyć”, a raczej po to, by stworzyć platformę wymiany doświadczeń i wyników badań dla naukowców i coachów lub coachów-naukowców.
W takim przypadku organizatorzy właściwie nawet nie muszą mieć wykształcenia, które merytorycznie odpowiada tematowi konferencji – ważniejsze jest, żeby takie doświadczenie i wykształcenie mieli właśnie prelegenci. Aczkolwiek zarówno ja, jak i Piotr Dubiński ukończyliśmy pełne studia z zakresu coachingu - Akademię Coachingu i dziesiątki szkoleń tematycznych. Jednak najistotniejsze z punktu widzenia organizacji konferencji naukowej jest to, że posiadamy doświadczenie akademickie. Rozpoczęliśmy nasze procesy doktoryzacyjne i habilitacyjne, nieustannie doskonaląc przy tym własny warsztat naukowy i poświęcając setki godzin na prace badawcze, jak też dalsze szkolenia. Jeśli ma Pani wątpliwości, zachęcam do zapoznania się z moim biogramem na stronie http://www.uwm.edu.pl/kpo/index.php/biogramypracownik/...
Zapewniam, że mamy wszelkie kompetencje do tego, aby przy pomocy Komitetu Naukowego, w skład którego wchodzą profesorowie nadzwyczajni UWM, oceniać wartość naukową nadesłanych artykułów. Wnoszenie opłat za pełny udział w konferencji naukowej wraz z opublikowaniem artykułu w recenzowanej książce to przyjęty powszechnie standard w naszym środowisku. Taka opłata pokrywa jedynie koszty wynajęcia pomieszczeń, w których będzie zorganizowana konferencja i poczęstunku dla prelegentów/słuchaczy oraz koszt wydania tejże publikacji. Jako organizatorzy nie czerpiemy zysku z organizacji konferencji, ponieważ – podkreślam po raz kolejny – jest to wydarzenie o charakterze czysto naukowym.
Naukowcom, którzy znają zasady aplikowania o udział w konferencjach naukowych nie musimy niczego „udowadniać”, ponieważ nie przyjeżdżają oni po to, aby kogoś znanego posłuchać, a po to, aby zaprezentować swoje badania i merytorycznie o nich podyskutować. Powodzenie tej konferencji zależy tylko i wyłącznie od osób, które zdecydują się wystąpić, opowiedzieć o własnych obserwacjach, doświadczeniach nie pobierając za to pieniędzy, gdyż takie jest przesłanie konferencji naukowych, a otrzymaliśmy dotąd wiele informacji zwrotnych od wspaniałych ludzi i organizacji, które zechciały podzielić się z nami swoimi tematami badawczymi, spostrzeżeniami i wątpliwościami, więc szanse powodzenia są duże.
Jeśli moje wyjaśnienie Pani nie satysfakcjonuje, zapraszam serdecznie do kontaktu osobistego pod numerem telefonu: +48 509 775 561 Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

Z pozdrowieniami,
dr Monika Grochalska



Wyślij zaproszenie do