Julian
Ciesielski
Rynek obróbki
powierzchni,
lakiernictwo, chemia
przemysło...
Temat: Targi ITM w Poznaniu Salon SURFEX - pokazy obróbki...
POLIGON UMIEJĘTNOŚCIZapraszamy 10 czerwca na wykłady obok stoiska „Lakiernictwa Przemysłowego”
w Pawilonie 6A (Poligon Umiejętności – Pokazy Obróbki Powierzchni)
Targi ITM Salon SURFEX - Poznań
Specjalna przestrzeń demonstracyjna Poligon Umiejętności to miejsce, gdzie można przeprowadzać rozmowy z różnymi specjalistami, m.in. od: urządzeń do malowania farbami proszkowymi, aplikacji lakierniczych do malowania na mokro, urządzeń do badania powłok, myjek, pomp, urządzeń do śrutowania, pieców do polimeryzacji, ścian lakierniczych, kabin, systemów transportu, czy systemów szlifowania. Dzięki temu mogą Państwo znaleźć rozwiązania na problemy, które pojawiają się w lakierni, czy innym zakładzie obróbki powierzchni.
- Poligon jest to jedyne takie miejsce, gdzie w jednym czasie spotykają się specjaliści z różnych firm z branży obróbki powierzchni i prezentują swoje urządzenia od strony praktycznej – mówi Julian Ciesielski, Project Manager. - Kilka lat temu stwierdziliśmy, że istnieje potrzeba, aby umożliwić zwiedzającym sprawdzanie prezentowanych produktów w praktyce. Ze względu na to, że urządzenia do obróbki powierzchni wymagają wielu różnych mediów i zapewnienia określonych warunków, organizacja nie jest łatwa i wymaga skoordynowania wiedzy i pracy wielu osób.
- Na targi przychodzą osoby zainteresowane poznaniem, jak urządzenia lub lakiery radzą sobie w praktyce w warunkach polowych. A takie warunki udaje się nam uzyskać podczas prezentacji w Poznaniu - ocenia jeden z wystawców Poligonu 2014.
- Jak co roku, wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, postaraliśmy się uatrakcyjnić stronę prezentacyjną Salonu SURFEX oraz umożliwić zwiedzającym pełniejsze poznanie oferty wystawców. Interesującą strona Poligonu jest dzień wykładowy – dodaje J. Ciesielski.
Każdy zwiedzający ma możliwość sprawdzenia zainstalowanych tutaj urządzeń w praktyce. Dzięki temu można swój pobyt na targach urozmaicić o praktyczny aspekt obróbki powierzchni. Coraz częściej bowiem uczestnictwo w targach łączy się z koniecznością sprawdzenia produktów w praktyce.
- Poligon Umiejętności umożliwia doskonalenie zarówno wizerunku wystawców poprzez pokazanie produktów „na żywo”, co na zwykłym stoisku jest trudne do zorganizowania, jak i lepszy kontakt pomiędzy kontrahentami - mówi Joanna Kucharska, Dyrektor Targów ITM Polska. - Dla wystawców targów dodatkową korzyścią jest wypromowanie przedsiębiorstwa poprzez materiały o Poligonie dystrybuowane przez Targi Poznańskie oraz Czasopismo „Lakiernictwo Przemysłowe”.
Dla zainteresowanych bezpłatne zaproszenia na targi i wykłady!
Prześlij swoje dane (imię, nazwisko, nr tel., e-mail, nazwa firmy i pełny adres) na julian.ciesielski@lakiernictwo.net
Tematy omawiane przez praktyków – najlepszą formą zdobywania wiedzy!
10.00
Damian Kasperczyk „Zastosowanie biotechnologii do eliminacji LZO emitowanych w procesach
lakierniczych. Biotechnologia robi Różnicę!”
10.40
Andrzej Jelonek „Popularne przyczyny problemów w malarniach proszkowych”
11.20
Jacek Kowalczyk „Innowacyjne rozwiązania w dozowaniu farb mokrych na przykładzie urządzeń PD2K i M2K”
12.00
Radosław Osiak „Zaawansowane narzędzia softwarowe do projektowania i realizacji malarni (interakcja z operatorem, wymiana danych z systemami ERP itp.)”
12.40
Szymon Szymiło „Obszary zastosowań farb jednowarstwowych w przemyśle”
13.20
Marek Budziszewski „Nowoczesne i tradycyjne technologie przygotowania powierzchni przed lakierowaniem”
14.00
Sylwester Zmysłowski „Automatyczne linie do malowania proszkowego do szybkiej zmiany koloru”