Piotr Krupa

Piotr Krupa menadżer i trener
otwarty na
propozycje

Temat: Skąd się bierze kreatywność

"Medytacja i sztuka.Skąd bierze się kreatywność?" (WYKŁAD OTWARTY)

„Bez widzenia rzeczy takimi jakie są, trudno jest tworzyć sztukę. Nasza percepcja jest przysłonięta, a umysłowi brak świeżości, tak więc tworzenie sztuki staje się daremnym procesem tworzenia czegoś opartego na koncepcie. „
Sakjong Mipham Rinpocze

Istota medytacji podobnie jak istota twórczości artystycznej zasadza się na harmonizowaniu ciała, mowy (dźwięku) i umysłu. Zarówno tworząc, jak i medytując zgłębiamy podstawową ludzką naturę.
Wykorzystujemy wszystko, co mamy: ciało, oddech, emocje, intuicję, umiejętność krytycznego i analitycznego myślenia; mamy jakąś motywację, pewien bagaż doświadczeń, orientację w p...rzestrzeni, własne widzenie rzeczywistości oraz kontakt i więź z innymi istotami.
Podobnie jak w procesie twórczym, tak samo w medytacji staramy się doświadczyć naturalnych właściwości umysłu: jego stabilności, plastyczności i zdolności samopoznania.
To są jego prawdziwe cechy, które w zasadzie są nam znane. Ucząc się medytacji, otwieramy się na bezpośrednie doświadczanie tych wrodzonych cech umysłu i wykorzystujemy je w najprzeróżniejszych sytuacjach życiowych.

Wykład poprowadzi Karl-Ludwig Leiter - doświadczony nauczyciel w tradycji Szambali, z wykształcenia artysta grafik, prowadzący własną firmę graficzną, miłośnik sztuki plakatu, również polskiego :)
Karl był uczniem Czogiama Trungpy Rinpocze,
obecnie od wielu lat jest uczniem Sakjonga Miphama Rinpocze i jako nauczyciel Szambali uczy medytacji w Europie. Na co dzień wraz z rodziną mieszka w Niemczech, gdzie prowadzi małą agencję reklamową.

Restauracja BIOSFEERA I p., róg Odyńca i Al. Niepodległości
czwartek 24 luty godz. 19
Warszawa
SUGEROWANA DAROWIZNA zwiazana z kosztami wynajecia sali: 10zł.

Szambala Polska jest częścią międzynarodowej społeczności Shambhala International skupiającej ośrodki Szambali na całym świecie.W ośrodkach oferowane są instrukcje do medytacji, sesje medytacyjne, organizowane są weekendowe warsztaty Treningu Szambali i inne programy. Trening Szambali został opracowany przez wybitnego tybetańskiego nauczyciela medytacji Czogiama Trungpę Rinpocze. Kontynuatorem dzieła jest syn Trungpy, Sakjong Mipham Rinpocze.