Tomasz S.

Tomasz S. T.S. "PROJEKT"

Temat: Czy można połączyć urlop macieżyński z urlopem dla...

!!!!!!! Chciałem zadać raz jeszcze to pytanie bo to b. ważne dla nas !!!!!!!

Wszystko zgodnie z planem bo żona jest na urlopie dla poratowania zdrowia :)
I TERAZ MAMY PYTANIE :)
Czy na pewno po urlopie dla poratowania zdrowia można skorzystać jeszcze z 3 lat u. wychowawczego, bo dziecko w 2013, a więc po dwóch latach wychowawczego będzie już w przedszkolu (albo nawet rok wcześniej czyli w 2012). Czy można korzystać z u. wychowawczego skoro dziecko korzysta z wychowania przedszkolnego w Przedszkolu ???

konto usunięte

Temat: Czy można połączyć urlop macieżyński z urlopem dla...

Roman Lorens:
Acha- Żona ma 10 lat pracy, ale drugi warunek- 7 lat ciągłej pracy w pełnym wymiarze godzin.
Pozdrawiam
Roman

Panie Romanie, czy na pewno potrzebny jest staż 7 lat bez przerwy? ja mam 4 lata, potem rok przerwy i kolejne 4.. Czy na lezy mi sie urlop na poratowanie zdrowia jak miałam przerwę w stażu???

I czy pracę po 10 godzin w dwóch szkołach (razem 20h) można uznać za cały etat??

pozdrawiam

Aga
Roman L.

Roman L. trener, edukator

Temat: Czy można połączyć urlop macieżyński z urlopem dla...

Witaj
Mam na imię Roman ;-)
Pisałem o 7 latach ciągłej pracy w pełnym wymiarze, a nie o 7 latach pracy bez przerw.
Zresztą poczytaj sama:
Zgodnie z treścią art. 73 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (tekst jedn.: Dz. U. z 2006 r. Nr 97 poz. 674 ze zm.) – dalej KN, nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony, po przepracowaniu co najmniej 7 lat w szkole, dyrektor szkoły udziela urlopu dla poratowania zdrowia, w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia, w wymiarze nieprzekraczającym jednorazowo roku.
Urlop przysługuje nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony. Oznacza to, że prawo do tego urlopu posiada nauczyciel mianowany lub dyplomowany zatrudniony na podstawie mianowania (art. 10 ust. 5 KN) lub nauczyciel kontraktowy zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony (art. 10 ust. 4 KN) – pod warunkiem zatrudnienia w pełnym wymiarze zajęć. Wszyscy inni nauczyciele, niezależnie od posiadanego stopnia awansu zawodowego, nie mają prawa do urlopu dla poratowania zdrowia, gdyż albo nie są zatrudnieni w pełnym wymiarze zajęć albo ich umowa o pracę została zawarta na czas określony.

Na podstawie art. 73 ust. 2 KN do okresu siedmioletniej pracy w szkole wlicza się okresy czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby oraz urlopu innego niż wypoczynkowy, trwające łącznie nie dłużej niż 6 miesięcy. W przypadku okresu niezdolności do pracy i urlopu trwających dłużej niż 6 miesięcy wymagany okres pracy przedłuża się o ten okres. Okres siedmioletniej pracy w szkole, uzasadniający prawo do urlopu, powinien przypadać bezpośrednio przed datą rozpoczęcia urlopu dla poratowania zdrowia.
Przepis art. 73 ust. 4 KN stanowi, iż siedmioletni staż pracy nauczyciela w szkole powinien przypadać bezpośrednio przed datą rozpoczęcia urlopu dla poratowania zdrowia, z tym że wymóg ten dotyczy wyłącznie udzielenia pierwszego urlopu. Do okresu tego nie wlicza się okresów przerw w pracy, z wyjątkiem okresów wymienionych w art. 73 ust. 3 KN trwających łącznie nie dłużej niż 6 miesięcy. Okresy wliczane do wymaganego okresu pracy obejmują okresy niezdolności do pracy wskutek choroby oraz okresy urlopów innych niż urlop wypoczynkowy (urlop wypoczynkowy z natury rzeczy nie stanowi przerwy w pracy) - np. urlopów bezpłatnych czy urlopów na kształcenie się. Jeżeli okres na przykład urlopu bezpłatnego przekraczałby 6 miesięcy, do 7-letniego okresu pracy wymaganego dla uzyskania prawa do urlopu dla poratowania zdrowia wliczony byłby tylko 6-miesięczny okres przebywania na urlopie bezpłatnym. Pozostały okres urlopu bezpłatnego nie podlegałby wliczeniu, a zatem okres niezbędny do uzyskania prawa do urlopu dla poratowania zdrowia przedłużyłby się o czas urlopu bezpłatnego przekraczający 6 miesięcy.
Jeśli zatem spełniasz powyższe warunki- masz urlop.
Pozdrawiam
Roman
Joanna Szalaty

Joanna Szalaty Pedagog-wychowawca,
Szkoła podstawowa nr
98 w Warszawie

Temat: Czy można połączyć urlop macieżyński z urlopem dla...

Witam
Moja sytuacja jest skomplikowana stąd też pytam. Chciałabym się dowiedzieć czy zaraz po zakończeniu urlopu macierzyńskiego mogę iść na urlop dla poratowania.
W swojej szkole przepracowałam 6 lat. W 7 roku pracy zaszłam w ciążę. Pracowałam do końca lutego. Urlop macierzyński rozpoczęłam w czerwcu. Moje pytanie czy należy już mi się urlop?

Temat: Czy można połączyć urlop macieżyński z urlopem dla...

Witam, proszę o poradę. W lipcu 2021 roku urodziłam dziecko, obecnie przebywam na urlopie rodzicielskim. Bezpośredni po zakończeniu urlopu chciałabym pójść na urlop dla poratowania zdrowia. Urlop kończy mi się w październiku, wliczając wakacje Od kiedy mogę rozpocząć ubieganie się o urlop dla poratowanie zdrowia ?

Następna dyskusja:

urlop dla poratowania zdrowia




Wyślij zaproszenie do