Michał Adam Widera

Michał Adam Widera waking up to what
you do

Temat: Kefir

Witajcie!

Poniżej wycinek tekstu o.Grande-Majewskiego :

"POCHWAŁA KEFIRU

Mleko nie wszystkie organizmy przyjmują w normalny sposób. Są takie choroby, w których mleko może zaszkodzić np. chorym na trzustkę. Trzustka nie znosi słodkiego mleka i wtedy trzeba pić kwaśne, najlepiej gdyby był to kefir. Bo kefir to nie jest zwykłe mleko. Nazywa się kefir, bo nazwał go francuski uczonym nazwiskiem Kefir.. Podpatrzył on w Tybecie w XIX w. Jak Mongołowie zeskrobywali dziwny śluz ze ściany jaskini, dodawali to do mleka, które bardzo się zsiadało i miało specyficzny smak? Zauważył, że po tym mleku bardzo dobrze się czuje jego przewód pokarmowy. Przyjechał do Francji zbadał to pod mikroskopami i okazało się, że to nie śluz, ale rodzaj grzyba skalnego.

Grzybki Kefira zakwaszając mleko, polują na bakterie. Ponieważ odżywiają się bakteriami gnilnymi, polując, oczyszczają mleko z wszelkich brudów. Druga sprawa rozwijając się w tym mleku wytwarzają mlekowy kwas odwrotnie złożony, który tak potrafi oczyścić nasz organizm , że nawet trupi jad rakowy usuwają. Jeśli ktoś choruje na raka i pije: 3 razy dziennie kefir po pełnej szklance, to ma o połowę toksyn rakowych mniej w swoim krwiobiegu.
Tak bardzo ważna to substancja.
A gdy grzybki Kefira wypijemy z mlekiem, to robią one w naszym żołądku, w kiszkach, to, co robiły w garnku mleka polują na wszystkie bakterie dla nas niepotrzebne wymordują je tak dokładnie, że nie pozostanie ani jedna paskudna bakteria, która przyniosłaby nam szkodę. Dlatego w każdym domu powinien być specjalny garnek do zakwaszania kefiru. Wczorajszym kefirem jutrzejszy."

Lekarz trad.ch.med. do którego kiedyś uczęszczałem również polecał picie kefiru, z zaznaczeniem, iż ma on naturę wychładzającą. Stąd rodzi się moję pytanie :
Jak pić (z czym) kefir w otaczającej nas aurze zimowej by nie ochłodzić organizmu ?

pozdrawiam
m

konto usunięte

Temat: Kefir

pić np. do obiadu na którym jest kasza gryczana. Dobrze jest też luknąć na skłąd kefiru bo np. mój ulubionuy Kościan już od pewnego czasu dodaje bakterie L. Cassei :/ Na razie jedynie kefir danona ich nie ma z tego co sie orientuje.
Michał Adam Widera

Michał Adam Widera waking up to what
you do

Temat: Kefir

dzięki Przemku za odpowiedź :)

Z k.jaglaną też można? bo gryczana mi przez gardło nie przejdzie;)

A dodanie jakiś przypraw (imbir, cynamon) - by poprostu napić się kubek w naturze nieochładzającego napoju?

Jak często można - ile razy w tyg?

konto usunięte

Temat: Kefir

dosypując do kefiru nawet pieprz nie zmienisz jego ochładzxającej natury. Jest ona... "za silna". Ja piję na wyczucie kiedy np. nie mogę sobie w danej sytuacji poradzić z gorącem w żołądku. Kwestia intuicji albo wiedzy n/t objawów gorąca.

Pozdro

Temat: Kefir

A jogurty z owocami?

konto usunięte

Temat: Kefir

jogurty mają świetne środowisko do rozwoju pleśni więc żeby pleśń nie powstawała w jogurtach dodaje się do nich perhydrol.
Monika G.

Monika G. "Zostaw ziemię
swoim wnukom taką,
jaką zastałeś po
swoic...

Temat: Kefir

A może domowy jogurt?
Zagotować mleko , przestudzić aby było ciepłe ,nie gorące. W "Kuchni Kryszny" piszą aby włożuć mały palec i policzyć do dziesięciu. Jak nie parzy to jest dobrze.
Następnie dodać naturalny jogurt (nie pamiętam proporcji ,chyba mały jogurt , na litr mleka). Następnie wstawić w ciepłe miejsce,na 6-8 godzin .
Można póżniej użyć go jako "wsad" do nasępnego jogurtu.
A przy okazji bakterie jogurtowe , i kefirowe są różne. Ale ich działanie jest podobne?

konto usunięte

Temat: Kefir

Monika G.:
A może domowy jogurt?
Następnie dodać naturalny jogurt (nie pamiętam proporcji ,chyba mały jogurt , na litr mleka).

Jogurt to jogurt nieciekawa chemia. Mleko jest w miarę ok ale przegotowane prosto od krowy i nie UHT. Jak mam ochotę na mleko to piję mleko ryżowe. Jest świetne.
Monika G.

Monika G. "Zostaw ziemię
swoim wnukom taką,
jaką zastałeś po
swoic...

Temat: Kefir

Ja szczęśliwie mam łatwy dotęp do mleka prosto od krowy:)
A to ryżowe mleko , to samorobne czy kupne ?
Jak samorobne to poproszę o przepisMonika G. edytował(a) ten post dnia 14.12.10 o godzinie 13:01

konto usunięte

Temat: Kefir

Michał Adam Widera:
Witajcie!

Poniżej wycinek tekstu o.Grande-Majewskiego :

"POCHWAŁA KEFIRU
Nazywa się kefir, bo nazwał go francuski uczonym nazwiskiem Kefir.. Podpatrzył on w Tybecie w XIX w. Jak Mongołowie zeskrobywali dziwny śluz ze ściany jaskini, dodawali to do mleka, które bardzo się zsiadało i miało specyficzny smak? Zauważył, że po tym mleku bardzo dobrze się czuje jego przewód pokarmowy. Przyjechał do Francji zbadał to pod mikroskopami i okazało się, że to nie śluz, ale rodzaj grzyba skalnego.


no coz... radzilabym te wiadomosci nie cytowac, gdyz we Francji nie znany jest zaden pan Kefir, natomiast wg wikipedii anglojezycznej
(http://en.wikipedia.org/wiki/Kephir)
kefir zostal odnotowany w zapiskach Marco Polo
natomiast we francuskiej wikipedii zaznaczone jest, ze kefir przywedrowal z Kaukazu... (http://fr.wikipedia.org/wiki/K%C3%A9fir)

co oczywiscie nie zmienia znaczenia kefiru ani nie podwaza jego wlasciwosci.
w wikipedii francuskiej podano rowniez kilka wynikow labolatoryjnych na szczurach z kefirem.
mlodsze zwierzeta poprawialy wyraznie system immunitarny, starsze - nie.
oraz - bez wzgledu na wiek - kefir mial znaczny wklad w poprawianiu stanu organizmu w walce z nowotworemMalgorzata K. edytował(a) ten post dnia 20.12.10 o godzinie 16:33

Temat: Kefir

umiem, jako były mikrogiolog baterie rozmnażaźć, tylko po co jak moja tara woli jogurt!

Podobne tematy


Następna dyskusja:

Kefir wodny




Wyślij zaproszenie do