konto usunięte
Temat: NARZĘDZIA PSYCHOLOGICZNE W DORADZTWIE ZAWODOWYM - SZKOLENIE
Opis:1. Analiza możliwości wykorzystania wiedzy psychologicznej w procesie indywidualnego i grupowego doradztwa zawodowego.
2. Wskazanie możliwości zastosowania wyników diagnoz psychologicznych w procesie oceny poziomu funkcjonowania klienta/beneficjenta - w celu opracowania indywidualnego programu pracy z klientem/beneficjentem lub/i opracowania i wdrożenia planu pracy doradcy zawodowego i psychologa z grupą klientów/beneficjentów.
3. Analiza przydatności wykorzystania wybranych metod diagnozy psychologicznej w procesie oceny potencjału kompetencyjnego i budowania indywidualnych planów pracy z klientem/ beneficjentem (w oparciu o wyniki badań empirycznych).
4. Analiza możliwości zastosowania metod diagnozy psychologicznej w procesie oceny tzw. efektów miękkich w projektach (np. analiza stopnia realizacji zakładanych celów projektowych w oparciu o zmiany poziomu funkcjonowania klientów pod wpływem oddziaływań aktywizacyjnych i doradczych zastosowanych w projekcie).
Główne korzyści:
1. Ogólna wiedzę i praktyczne wskazówki na temat możliwości współpracy z psychologiem w procesie realizacji zadań przez doradcę zawodowego, pośrednika pracy, moderatora grup aktywizacji osobistej i zawodowej oraz przez innych specjalistów, zaangażowanych w proces aktywizacji, budowania ścieżki rozwoju osobistego i zawodowego.
2. Wiedza na temat założeń, przebiegu i znaczenia procesu diagnozy psychologicznej w różnych procesach pracy z klientem/beneficjentem.
3. Możliwość rozwoju własnych kompetencji w zakresie umiejętności czytania wyników diagnoz psychologicznych (na przykładzie analizy konkretnych protokołów i opisów wyników badań psychologicznych).
4. Możliwość uczestniczenia w procesie własnej diagnozy psychologicznej (na przykładzie wybranej metody diagnostycznej).
Sposób prowadzenia zajęć
Omawiane zagadnienia zostaną zilustrowane prezentacją multimedialną z licznymi przykładami. Forma prowadzonych zajęć ma na celu zaktywizowanie uczestników szkolenia i danie im możliwości praktycznego przećwiczenia uzyskanej wiedzy i umiejętności.
Prowadzący zajęcia:
dr Beata Mazurek-Kucharska - niezależny konsultant, twórca autorskich projektów badawczych i programów szkoleniowych w zakresie wykorzystania psychologii w biznesie. Wykładowca i koordynator modułu Managerial Skills w ramach studiów MBA (University of Central Lancashire, Preston i Lubelska Szkoła Biznesu Sp. z o.o.). Współpracuje z Akademią Leona Koźmińskiego i Szkołą Główną Handlową. Prowadzi wykłady z zakresu rozwoju kompetencji, metodologii doradztwa zawodowego, budowania i zarządzania zespołami, podejmowania decyzji menedżerskich, planowania i rozwoju kariery indywidualnej oraz psychologicznych aspektów podnoszenia konkurencyjności zespołów i firm. Ekspert kluczowy projektów PHARE 2000 i 2002, Ekspert projektów EFS: ZPORR, PO KL. Lider i ekspert projektów badawczych, m.in. realizowanych przez Pentor Research International na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, dotyczących innowacyjności przedsiębiorstw i wsparcia w zakresie rozwoju e-usług oraz badania potrzeb szkoleniowych pracowników.
PROGRAM SZKOLENIA:
1. Założenia, cele i możliwości procesu diagnozy psychologicznej.
2. Rola diagnozy psychologicznej w procesach oceny potencjału kompetencyjnego klientów/beneficjentów, planowania działań aktywizacyjnych, procesu współpracy długo- i krótkoterminowej z klientem/beneficjentem, planowania i realizacji zadań grupowej pracy z klientami/beneficjentami.
3. Analiza wybranych grup metod diagnozy psychologicznej (przykładowe testy oceny potencjału intelektualnego, procesów poznawczych, kompetencji społecznych, funkcjonowania w różnych środowiskach).
4. Przykładowe zastosowanie wybranych podejść i metod diagnozy psychologicznej w procesie doradztwa zawodowego (metoda obserwacji próbek zachowań, obserwacja uczestnicząca, swobodne techniki diagnozy).
5. Analiza przebiegu procesu diagnostycznego.
6. Analiza procesu relacji psychologa z doradcą zawodowym i innymi osobami, zaangażowanymi w proces aktywizacji indywidualnej i grupowej klientów/beneficjentów.
7. Przykłady zastosowania wyników diagnoz psychologicznych do oceny tzw. efektów miękkich projektu (np. do oceny poziomu i kierunku zmian w zakresie wybranych kompetencji klientów/beneficjentów projektu; wykorzystanie wyników diagnoz psychologicznych do formułowania rekomendacji końcowych projektów badawczych i społecznych).
8. Wskazówki w zakresie dalszego kształcenia indywidualnego (korzystanie z baz danych, bibliografia prac do samodzielnego studiowania)
Termin i miejsce szkolenia:
20-21 września 2010 r. w Warszawie
Cena szkolenia: 700,00* zł/osoba obejmuje:
• uczestnictwo w 2-dniowym szkoleniu,
• materiały szkoleniowe i pomocnicze,
• wyżywienie: przerwy kawowe, obiad
• certyfikat ukończenia szkolenia
• konsultacje poszkoleniowe
* w przypadku osób korzystających z noclegu koszt szkolenia wynosi:
1. 790,00 zł (zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym, kolacja oraz śniadanie)
2. 850,00 zł (zakwaterowanie w pokoju 1 osobowym, kolacja oraz śniadanie)
Warunki uczestnictwa w szkoleniu:
• zgłoszenie uczestnictwa telefonicznie lub przesłanie faksem Karty Zgłoszeniowej. Istnieje możliwość uczestnictwa innej osoby niż zgłoszona.
Informację w tym zakresie należy zgłosić do organizatora najpóźniej na 2 dni przed planowanym terminem szkolenia.
Organizator zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia w przypadku zbyt małej liczy zgłoszonych uczestników (minimum 10 osób) lub z przyczyn niezależnych od organizatora. Informację w tym zakresie Organizator przekazuje najpóźniej na 3 dni przed planowanym terminem szkolenia.
Informacje organizacyjne:
Katarzyna Kowalska e-mail: k.kowalska@iarp.edu.pl
lub szkolenia@iarp.edu.pl
Telefon: 22 498 05 91 lub 609 092 704
Faks: 22 486 97 60 lub 22 357 92 45