Temat: leasing problem
Na podstawie tych informacji ciężko jednoznacznie wskazać przyczynę odmowy - nie zawsze negatywna historia spłat jednego ze wspólników ma aż tak duży wpływ na decyzję.
Oczywiście, jeżeli zobowiązania zaciągnięte przez drugiego wspólnika nie były spłacane i opóźnienia narastały - mogły zostać wpisane do innych baz -> poza BIK i wtedy Alior oraz Getin widząc wpisy mogły udzielić odmowy. Choć odmowy często nie są uzasadnianie/tłumaczone to właśnie wspólnik mógł być tu elementem decydującym, który sprawił owe
trudności z leasingiem bez baz.
Dlatego pierwszy krok powinien być skierowany w stronę wyjaśnienia powodu odmowy. Jeżeli towarzystwo leasingowe nie będzie chciało udzielić odpowiedzi to z dużym prawdopodobieństwem można domyślać się, że chodzi o negatywne wpisy sprawdzone w bazach BIK, KRD .
Proszę zweryfikować siebie i wspólnika w BIK i KRD na początku. To kwestia kilku kliknięć.
Przyczyn odmowy możemy doszukiwać się także w ogólnej polityce finansowania. W przypadku różnorakich kryzysów firmy finansujące ograniczają własne ryzyko. Podnoszą wtedy wymagania stawiane potencjalnym kredyto- czy leasingobiorcom. Być może w tym tkwiła przyczyna?
Wtedy z jednej strony firmy występujące o kredyt lub leasing mają "ciężej" (w dobie koronawirusa niektóre branże zostały całkowicie wykluczone z finansowania!) a z drugiej strony tym przedsiębiorcom, którzy już takie finansowanie posiadali w swoim portfelu mogły pojawić się problemy ze spłaceniem leasingu w kryzysie.
Warto zauważyć, iż korzyści z leasingu, nawet pozyskanego w sektorze pozabankowym mogą ostatecznie zadziałać korzystnie na finanse naszej firmy. Co więcej, tzw. leasing bez BIK nie zawsze wiąże się z większymi kosztami finansowania.
Należy podkreślić, iż na podstawie podanych informacji ciężko jednoznacznie wskazać przyczynę odmowy.