konto usunięte
Temat: ACFE Polska = IBBC Group. Moim zdaniem, dzisiaj nie...
Dlaczego umieszczam ten temat na tym FORUM?Ponieważ tu omawiamy kontrolę zarządczą, która jest powiązana z Governance. Codzi mi o to, aby Czytelnicy tego Forum wypowiedezieli się, czy istniejąca sytuacja w ACFE Polska jest zgodna z zasadami/standardami Governance otaz etyki i kontroli.
Jednocześnie, jest to okazja, aby komercyjna firma IBBC Group uzasadniła swoją całkowitą kontrolę nad samorządnym, niby niezależnym Stowarzyszeniem jakim powinno byś ACFE Polska.
Umieszczam tylko fakty, które są udokumentowane. Uważam, że w żaden sposób post ten nie może być uważany za niezgodny z regulaminem GoldenLine.
ACFE Polska = IBBC Group
Moim zdaniem, dzisiaj nie istnieje już samorządne stowarzyszenia ACFE Polska.
Czy ktoś w to wątpi?
Fakty obecne dotyczące ACFE Polska są następujące:
1. Trzech z pięciu członków zarządu ACFE to osoby na wyższych stanowiskach w IBBC Group. Trzech z pięciu oznacza, że osoby z IBBC Group mają większość głosów w „zarządzie” ACFE Polska, czy IBBC Group decyduje o wszystkim. To jest super jasne i nie stało się przypadkowo tylko jest kontynuacją afery unieważnionego Walnego z 16.06.2011, zorkiestrowanej przez tego Piotra Krajewskiego. Ówczesnego prezesa zarządu ACFE Polska.
2. Piotr Krajewski zrezygnował z zarządu ACFE Polska, ale ze swoimi kumplami zIIBC Group i zebranymi przez siebie/nich pełnomocnictw rozmaitych mało-aktywnych lub przywróconych do członkostwa członków usuniętych nieprawnie poprzednio przez „zarząd” Krajewskiego został wybrany do Komisji Rewizyjnej, gdzie:
a) będzie oceniał własną działalność kiedy sam był prezesem zarządu ACFE Polska. Oraz
b) Będzie mógł blokować wszystkie skargi czy inne komunikaty do Komisji Rewizyjnej (jak to robił poprzednio (przykład: cover-up sprawy Urszuli Gąsior zgłoszonych do jego zarządu i ówczesnej Komisji Rewizyjnej).
c) Będzie mógł na Walnym proponować przyznanie absolutorium sobie i swoim kumplom z IBBC Group.
d) Będzie mógł brać udział w posiedzeniach tego „zarządu”.
W ten sposób, te samo osoby, które figurują w tym unieważnionym Walnym z 16/06/2011 dzisiaj są ponownie we władzach ACFE Polska.
Ale nie na tym koniec tej afery. Pozostaje jeszcze kwestia 100% kontroli na organizacjo- administracyjnymi sprawami ACFE Polska. Dawniej zajmowała się tym pani Urszula Gąsior, która dla uniknięcia sądu ACFE Global w sprawie pozbawienia jej nieuczciwie zdobytej desygnacji międzynarodowej zrezygnowała z członkostwa ACFE.
I mimo udowodnionego fraudu, kto jest dzisiaj „partnerem” firmy IBBC Group i kontroluje administrację (dane członków, komunikacje z członkami, prowadzenie biura ACFE Polska, stronę internetową, itd. Właśnie ta nieuczciwa Urszula Gąsior, którą chronił zarząd Krajewskiego jak i obecny zarząd dominowany przez IBBC Group i ukrywał fakt, że złożono formalne skargi przeciw niej do obu zarządów i Komisji Rewizyjnej.
Wniosek: IBBC Group = ACFE Polska. Nie mamy dzisiaj niezależnego, samorządnego stowarzyszenia ACFE Polska, mamy tylko pajaca, który porusza się sznurkami w rękach IBBC Group.
Jeśli Członkowie nie potrafią pozbyć się tej całej komercyjnej kliki, to cała ta sprawa i ciągłość tych kombinacji będzie rozstrzygnięty przez odpowiedni sąd. Do tego otwarcie i wyraźnie dążę.
Klika IBBC Group z pewnością będę próbowali przekonywać Czytelników, że to tylko ja walczę o uporządkowanie spraw w ACFE Polska, cytuję byłego Członka Zarządu, którego firma zrobiła dużo dobrego dla ACFE Polska: „Jeszcze tyle rzeczy przed nami - trzeba to ACFE w końcu uporządkować!”. Cytat z 14.09.2012, czyli bardzo aktualny.
Ciąg dalszy nastąpi.