J
C.
Niedawna katastrofa
budowlana mostu
autostradowego w
Genu...
Temat: Konsultacje inwestycji wodnych w Polsce 1990-2014
Konsultacje inwestycji drogowych i wodnych w Polsce 1990-2014:http://www.porteuropa.eu/krakow-tanie-noclegi/miesiecz...
Grudniowy miesięcznik "Kraków" o kanale San-Dniestr i Eugeniuszu Kwiatkowskim
WTOREK, 10 GRUDNIA 2013
Prezentujemy fragment artykułu:
"Wobec fiaska inicjatyw politycznych, tym bardziej potrzebny jest dziś konkretny i ambitny projekt infrastrukturalny, który zakotwiczyłby Ukrainę i Mołdawię w Europie, a równocześnie służył rozwojowi polskiej gospodarki. Projekt na miarę budowy Gdyni i Centralnego Okręgu Przemysłowego. Takim projektem mógłby być właśnie kanał Wisła – San – Dniestr – Prut – Dunaj, z udziałem Polski, Ukrainy, Mołdawii i Rumunii. W tę koncepcję doskonale wpisują się realizowane obecnie przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Niepołomickiej starania o budowę stopni wodnych Niepołomice i Podwale, które wydłużą szlak żeglugowy Wisły o kilkadziesiąt kilometrów na wschód. Ale tylko śmiałe projekty, czyli budowa Kanału Śląskiego (połączenie z Odrą i za jej pośrednictwem z Europą Zachodnią) oraz kanału Wisła – San – Dniestr – Dunaj są w stanie uczynić z Krakowa jeden z najważniejszych portów rzecznych w Europie, leżący na wodnej autostradzie wschód-zachód. Oczywiście i bez tej inwestycji Kraków będzie nadal funkcjonował i miał się dobrze – ale może warto wzorem Eugeniusza Kwiatkowskiego sformułować śmiałe wizje i zrealizować współczesny projekt na miarę przedwojennej Gdyni?".
http://www.porteuropa.eu/krakow-tanie-noclegi/miesiecz...
O Eugeniuszu Kwiatkowskim:
"W grudniu w wielu polskich miastach uroczyście obchodzona jest 125. rocznica urodzin przedwojennego wicepremiera Eugeniusza Kwiatkowskiego. Na tej jubileuszowej mapie wyraźnie brakuje jednego miejsca: Krakowa. Tymczasem to właśnie w naszym mieście Kwiatkowski się urodził, tu spędził lata po II wojnie światowej (mieszkał przy Al. Słowackiego) i tutaj (na Cmentarzu Rakowickim) jest pochowany. Mając ten fakt na uwadze, warto choćby w symboliczny sposób włączyć się w upamiętnienie człowieka, który patriotyzm rozumiał inaczej niż większość rodaków – jako pracę na rzecz rozwoju polskiej gospodarki i infrastruktury."
Więcej - w grudniowym numerze "Krakowa". Numer można kupić w kioskach i salonach prasowych w Małopolsce oraz w wersji elektronicznej pod tym linkiem: http://wydaje.pl/e/miesiecznik-krakow-grudzien-2013
Strona miesięcznika - http://miesiecznikkrakow.plTen post został edytowany przez Autora dnia 25.12.13 o godzinie 12:30