magazyn, logistykę
:layout, p...

Temat: PLS 2011/2012

Politechnika w meczu z Częstochową, lepiej niż Polska w meczu z Włochami. :)

Tak, oglądałam ten mecz i nadziwić się nie mogłam. A już ten trzeci set, w którym Częstochowa wygrywała 24:18, by przegrać zarówno set, jak i całe spotkanie... To chyba będzie jakiś polski syndrom ;)

2 : 1Jacek Nowak edytował(a) ten post dnia 14.12.11 o godzinie 21:57

Nie chcę być złym prorokiem, ale czyżby siatkarska zasada "kto nie wygrywa w trzech setach, przegrywa w tie-breaku" znowu miała się spełnić? :(
Damian G.

Damian G. Test Manager

Olu dzisiaj to się zmieni, trzeba w końcu odczarować to głupie powiedzenie...

Wygramy mam nadzieję, i po drugim takim meczu dzisiaj stracę resztkę włosów...
Jacek Nowak

To powiedzenie nie jest głupie
Damian G.

Uffffff :)))

To powiedzenie jest bardzo głupie, co na szczęście nasi chłopcy udowodnili :)

Brawo !!
Jacek Nowak

Jacek Nowak:
Tym razem to powiedzenie się nie sprawdziło i BARDZO SIĘ Z TEGO CIESZĘ!!!
BRAWO ZAKSA!!! ALEŻ DZIŃ W LM - POLSKI DZIEŃ!!!
Jak dobrze, że nie jestem kibicem "kopanej"

No i pięknie :) Czułam, że w tym roku ZAKSA może być naprawdę mocnym zespołem.

I chciałam zauważyć również, że to powiedzenie nie jest głupie... zadziwiająco często się jednak sprawdza.
Jacek Nowak

Volley Lublana - PGE SKRA 0:3
Po tym co Słoweńcy pokazali tydzień temu spodziewałem się ciekawszego meczu. Oprócz pierwszego seta nic specjalnego się nie działo. No, może oprócz tego, że w końcówce została zmieniona prawie cała 6-ka Skry, nawet Milczarek się pojawił i to nie jako libero, a jako przyjmujący :).
Skrze pozostała tylko walka o pierwsze miejsce w grupie.
Marek J.

Marek J. Key Account Manager,
HL DISPLAY POLSKA
SP. Z O.O.

Panie Jacku, widzę że Pan się tu tak rozpisuje fachowo... to może skomentuje Pan ostatni występ ZAKSY w lidze...
Jacek Nowak

Niestety Panie Marku, nie skomentuję, bo nie widziałem. Po nowym roku wybieram się do was, zobaczyć jak gracie, to też umieszczę swój komentarz dotyczący waszej gry. :)

P.S.
Po świętach odstawiam kule!!!! Może na wiosnę wrócę do gry.Jacek Nowak edytował(a) ten post dnia 20.12.11 o godzinie 22:58
Marek J.

SP. Z O.O.

Nikt nie widzial bo nie bylo transmisji nigdzie. Do komentowania w tym przypadku wystarczy sam wynik.
Co do sali to zapraszamy!
Szybkiego powrotu do zdrowia... A raczej sprawnosci!
Jacek Nowak

Ok, Ja komentuje to tak: po dużym sukcesie jakim było pokonanie Trentino, chłopakom z ZAKSY wydawało się, że mecz z Olsztynem sam się wygra, lub że można go wygrać na stojąco, a tu okazało się, że Olsztynianie też umieją grać w siatkówkę.
I mamy niespodziankę.Jacek Nowak edytował(a) ten post dnia 21.12.11 o godzinie 11:42
Katarzyna K.

Katarzyna K. * Project Manager /
Team Leader /
Product Owner /
Product...

Jacku. Ilość zagranicznych siatkarzy (wysokiej klasy siatkarz) w Plus Lidze świadczy tylko o bardzo wysokim poziomie naszej siatkówki. Co za tym idzie - nie ma łatwych przeciwników.
Jacek Nowak

Katarzyna K.:
Mniej więcej o tym pisałem. W teorii ZAKSie wydawało się, że są już nie do pokonania i że taki przeciwnik jak Olsztyn już przed meczem powinien się poddać. To że nie ma łatwych przeciwników, proszę kierować do zawodników ZAKSY.
Porównując miejsce w tabeli i poziom jaki zaprezentowali w meczu z Trentino, ZAKSA była bez wątpienia zdecydowanym faworytem i gdyby zagrali na takim poziomie jak w meczu w LM, pewnie wygrali by zdecydowanie ten mecz w Olsztynie. Niestety okazało się, że wyższość trzeba udowodnić na boisku, a tu pojawił się problem. W PLS już wielokrotnie padały zaskakujące wyniki, podobnie jak w LM, nigdy nie ma przeciwników z którymi da się wygrać bez wysiłku, a o tym muszą pamiętać przede wszystkim zawodnicy i trenerzy. Ilość zagranicznych siatkarzy nie ma najmniejszego znaczenia, natomiast jeżeli drużyna przegrywa mecz ze zdecydowanie słabszym przeciwnikiem, zawsze będzie narażona na komentarze, złośliwców takich jak ja.
Damian G.

Ale chyba to jest właśnie piękne w polskiej lidze siatkówki, że jest ona bardzo silna i wyrównana. Nie ma jednego albo dwóch zespołów, które dominowałyby cały czas.
Stąd o wyniku każdego meczu decyduje dyspozycja danego dnia.
Oczywiście są szlagiery i mecze teoretycznie bardziej widowiskowe, czyli konfrontacje drużyn z górnej części tabeli, ale pozostałe mecze też stoją na bardzo wysokim poziomie.
Dzięki temu nie wieje nudą w PLSie i są emocje do końca sezonu.
I jutro też zapowiadają się duże emocje...
Jacek Nowak

AZS PW wygrał ze Zhlobinem, mecz stał na przeciętnym poziomie, ale za to było sporo emocji. Najważniejsze, że AZS wygrał i dalej gra w pucharach. Szkoda, że na Torwarze było sporo wolnych miejsc na widowni.