Temat: Mantry
Mezamir Snowid:
Czy mantrowanie wymaga zachowania określonej wysokości tonu dla nadej sylaby?
Czy ważniejsza jest wysokość dźwięku danej sylaby czy to jak ją wymawiamy?
I tak i nie:) Ogólnie podczas powtarzania mantr, bardziej skupiamy się na poprawnej wymowie sylab, a nie ich wysokości. Powód? Na pewnym etapie powtarzania mantr, kiedy zaczynamy w naturalny sposób powtarzać je w dość szybkim tempie, nie sposób akcentować wysokość tonu danej sylaby. Wyjątek stanowi mantra alfabetu sanskryckiego, którą powtarza się na zakończenie powtarzania mantry w celu usunięcia błędów w powtarzaniu mantr i wizualizacji, która zazwyczaj towarzyszy powtarzaniu mantry.
Mam jakąś mantrę X,w sanskrycie,nie wiem jak ją odczytać
więc czytam tak jak jest zapisana ,"sh" wymawiam sh a nie sz(przykładowo).
w sanskrycie nie ma sh:) Tam gdzie anglicy używają sh w 99% powinno być ś. W sanskrycie mamy trzy rodzaje:sa, sza, śa, czy np. 4 rodzaje Ta.
Czy to ma znaczenie?
I ma i nie ma. Jeśli powtarzasz mantrę z wiarą i zaufaniem to ona będzie działać nawet jeśli ją niedokładnie wymawiasz. Ale jeśli chcesz poznać tłumaczenie mantry, znaczenie użytych w niej słów, sylab itd., to ważne jest posiadanie poprawnego zapisu mantry. Na przykład mamy długą i krótką sylabę HUNG.
Eksperymentował ktoś z różnymi tonami i sylabami?
Ciekawy jestem w jaki sposób na moje ciało(i umysł)zadziała mantra
"Raaaa raaaa szeeeek".
Sam spróbuj a następnie nam opowiedz. Obawiam się, że wielu z nas nie ma czasu na eksperymenty tylko skupia się na swojej własnej praktyce:)
Nie jestem nawet średnio zaawansowany więc wolę spytać kogoś kto ma jakąś wiedzę na ten temat :)
Lepiej wiedzieć niż wierzyć, czy gdybać:)
Paweł Włodarczyk edytował(a) ten post dnia 24.12.12 o godzinie 16:00