Mariusz Siekierka

Mariusz Siekierka Student, Wyższa
Szkoła Tego i Owego

Temat: Po jakim okresie powinno się zmienić pierwszą prace ?

>Nie chodzi mi o żadne ustawiane konkursy pod jednego kandydata > tylko
o fakt, że pojawia się kandydatura kogoś poleconego przez znajomych, przez innego pracownika z działu lub kogoś z uczelni znanej w danej instytucji z dobrych pracowników.


Słyszałem, że tam w tym Siemensie są teraz rotacje znaczne:

"WHEN Siemens, Europe’s biggest engineering firm, adopted the slogan “Be inspired” in the mid-1990s, bribery was not what it had in mind. But no one can accuse its managers of lacking inspiration in devising ways to pass generous backhanders to corrupt officials and politicians around the world. On December 15th Siemens pleaded guilty to charges of bribery and corruption and agreed to pay fines of $800m in America and €395m ($540m) in Germany, on top of an earlier €201m."

Za http://www.economist.com/business/displaystory.cfm?sto...

Myślę, że łatwo teraz tam o pracę. A polecenie kogoś to wręcz przeszkoda jest.

;)

MS
Bartosz K.

Bartosz K. Oil & Gas

Temat: Po jakim okresie powinno się zmienić pierwszą prace ?

W moim przypadku, zmiana pierwszej poważnej pracy wypadnie za 3-4 lata. Patrząc na starszych kolegów uważam, że po dwóch latach będę dawał sobie radę z projektami sredniej wielkości. Plus dodatkowe 2 lata na zrobienie Chartered Eng, a później rozważę dostępne opcje i mam nadzieję, zacznę bardzo dobrze zarabiać:)
Mateusz Dąbrowski

Mateusz Dąbrowski Coach ICC, Trener,
Psycholog, Architekt
Kariery

Temat: Po jakim okresie powinno się zmienić pierwszą prace ?

Jak często powinno się zmieniać pracę w pierwszych latach po skończeniu studiów (o ile powinno się to robić)?

Odpowiem Ci z perspektywy byłego rekrutera i headhuntera. O ile już pare razy nie zmieniłeś pracy, bo widzę, że wątek stary...

Na pierwsze około dwa lata pracy zawodowej po studiach ja bym patrzył wyrozumiale - wiadomo, że człowiek jeszcze próbuje i eksperymentuje co chce robić, co mu sprawia frajdę, ale lepiej, żeby nie było więcej niż 3 zmiany w ciągu tego okresu. Później dobrze jest popracować przez 2-3 lata w każdej firmie. To też zależy od wielkości firmy - im większa, tym dłużej zajmuje wdrożenie i tym później stajesz się samodzielnym pracownikiem.

A przede wszystkim zalecałbym szczerą rozmowę z szefem - o tym, że chcesz się rozwijać, jak chcesz się rozwijać i jakie oni mogą Ci zaproponować perspektywy. I na końcu oceniasz zbieżność. W wielu wypadkach stagnacja pracownika jest efektem braku proaktywności pracownika.

Temat: Po jakim okresie powinno się zmienić pierwszą prace ?

Odpowiedź jest banalnie prosta. Pracę należy zmienić wtedy kiedy trafia nam się praca lepsza.

Ja ryzyko zmiany pracy podjąłbym w przypadku gdyby w tej 'nowej' oferowali dwukrotnie wyższe zarobki. Tutaj wiem na czym stoje, a w nowym miejscu od nowa jestem nowicjuszem i tak naprawde niewiem co mnie czeka

konto usunięte

Temat: Po jakim okresie powinno się zmienić pierwszą prace ?

jak "dobra" praca to po co zmieniać?!?

;)Krzysztof Marmulewicz edytował(a) ten post dnia 24.07.10 o godzinie 14:20

konto usunięte

Temat: Po jakim okresie powinno się zmienić pierwszą prace ?

Witam
Ja uważam że o zmianie pracy trzeba zacząć myśleć gdy w obecniej cos zaczyna mocno nie pasowac i nie wazne juz co, czy wynagrodzenie czy atmosfera czy brak rozwoju. Każdemu może przeszkadzać coś innego, wiadomo jak człowiekowi coś "uwiera" w pracy to nie jest szczesliwy, w koncu tam spedzamy wiekoszosc dnia. Ja pierwsza prace zmienilam po 3 miesiacach, czyli zaraz jak tylko skonczyl mi sie okres probny, nie podobalo mi sie podejscie szefa do pracownikow itd itd i co mialabym tam siedziec np rok albo 3 lata? Bez sensu. Nie ma reguly, jak cos nie pasuje a jest mozliwosc zmiany pracy trzeba to po prostu zrobic i sie nie zastanawiac, oczywiscie nie mozna popasc w skrajnosc i co 3 miesiace zmieniac pracy bo potencjalny pracodawca zagladajac w CV uzna taka osobe za niestabilną i ryzykowną :)

Iwona napisałas o zmianie branzy...ja uwazam ze zmiana branzy nie jest raczej dobrym wyjsciem, nie mozna wg mnie wielu rzeczy robic dobrze i ciagnac kilku srok za ogon, jesli studiowalam 5 lat jakis kierunek pracowalam np kolejne 5 w tym kierunku to po co nagle zaczynac cos zupelnie od nowa tracac to wszystko do czego sie doszlo, jak ma sie przerwe to ciezko wrocic, tak jest ze wszystkim...

Pozdrawiam
AniaAnia Kozłowska edytował(a) ten post dnia 13.08.10 o godzinie 22:07



Wyślij zaproszenie do