Radosław
K.
Retail | Konsulting
| Marketing & PR &
EB
Temat: Inżynierowie poszukiwani do Łodzi - artykuł
Dziennik Łódzki 2007-10-04Hitem koncernu BSH będą programy do suszenia odzieży puchowej i delikatnej bielizny koronkowej
Jeśli inżynier, to tylko z Łodzi
Kończy się kompletowanie załogi w jednym z najnowocześniejszych zakładów innowacyjnych w Łodzi Centrum Badań i Rozwoju Suszarek koncernu BSH. Wykształcenie i umiejętności naszych specjalistów zostaną wykorzystane przy projektowaniu i produkcji w Polsce zaawansowanych technologicznie urządzeń eksportowanych na cały świat.
O zlokalizowaniu Centrum Badań i Rozwoju w Łodzi zadecydował przede wszystkim wysoki poziom wykształcenia polskich inżynierów. Centrum będzie odgrywać istotną rolę w międzynarodowym projekcie. Inżynierowie z Łodzi razem z kolegami z Berlina i New Bern w USA będą pracować nad udoskonalaniem suszarek do ubrań.
- Prowadzone badania będą skupiać się na procesie produkcji, elektronice i układach napędowych. Będą dotyczyć również zmniejszenia zużycia energii i obniżenia poziomu hałasu - mówi Uwe Klebs, kierownik Centrum Badań i Rozwoju.
Polacy mają opracować specjalne programy do suszarek domowych. Najnowszym hitem mają być programy do suszenia odzieży puchowej i delikatnej bielizny koronkowej.
Zatrudnienie w Centrum Badań i Rozwoju znajdzie ponad 30 wykwalifikowanych inżynierów, na razie skompletowano 2/3 kadry. Szanse na etat mają inżynierowie: mechanicy, elektrycy i elektronicy, posiadający doświadczenie zawodowe w oddziałach konstrukcyjnych, dobrze znający język angielski lub niemiecki oraz programy wspomagające projektowanie. Łódzkie Centrum będzie współpracować z Politechniką Łódzką. BSH chce zachęcić najlepszych inżynierów do pozostania w Łodzi. W ramach projektu będą się odbywać praktyki zawodowe, prowadzone
będą prace magisterskie i wspólne badania naukowe.
Obok trzech fabryk i Centrum Badań i Rozwoju, koncern BSH powołał także Centrum Usług Informatycznych. Będzie ono obsługiwać prawie 20 tys. użytkowników, połowę całej kadry zatrudnionej w fabrykach BSH rozrzuconych w świecie. Przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu pracownicy centrum będą doradzać przez telefon i Internet. Konsultanci władają biegle językiem niemieckim i angielskim.
Koncern BSH Bosch und Siemens Hausgerete GmbH z siedzibą w Monachium został utworzony w 1967 r., jako joint venture między Robert Bosch GmbH i Siemens AG. Koncern posiada dziś na świecie fabryki w 39 krajach, zatrudnia ponad 39 tys. osób. Łódzki oddział BSH zatrudnia łącznie blisko 1400 osób. W łódzkich fabrykach koncernu produkowane są pralki, zmywarki, suszarki do odzieży. 80 proc. produkcji trafia na eksport.
Marek Machwitz