Temat: Ciekawe kierunki energetyczne na polskich uczelniach
Ja akurat studiuje na Pol.Śl. na studiach 2-go stopnia i szczerze mówiąc nie wiem, gdzie Ty widziałeś samą ochronę środowiska, czy audyty - chyba przeglądałeś ofertę studiów podyplomowych ;-) Owszem, nowe źródła energii się pojawiają, ale nie jako specjalność, a raczej jako jeden z przedmiotów...
Na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki jest mechanika i budowa maszyn, prowadzona pod kątem energetycznym (ja akurat kończyłem studia inżynierskie na tym kierunku). Kumple na studiach 2-go stopnia MIBM mieli m.in. komputerowe wspomaganie projektowania kotłów, zajęcia z Ansysa, solid worksa i coś jeszcze. Może warto dokładniej zapoznać się z ofertą tego wydziału?
Jako, że pracuję, na mgr poszedłem już na energetykę (zaocznie) i drugi semestr z rzędu mam przedmioty, związane z modelowaniem numerycznym i matematycznym (na użytek energetyki). Na studiach dziennych energetyki również kładziony jest silny nacisk na naukę programów wspomagających projektowanie w energetyce - to jest źródło potwierdzone. Programy: Ansys Fluent/CFX, EES, GateCycle, czy Aspen plus - typowo pod katem energetycznym, problemów przepływu ciepła, a także programy do projektowania w 3d - tutaj już tylko SolidWorks.
To tyle z mojej strony, pozdrawiam.