konto usunięte

Temat: Drzewo genealogiczne

.Ten post został edytowany przez Autora dnia 19.02.18 o godzinie 10:07

konto usunięte

Temat: Drzewo genealogiczne

O proszę cóż za emocje.
Żadnych dowodów.
Tylko emocje.
Jeszcze Pan nam szanowny Panie zawału dostanie.

Prosił Pan o sygnaturę to dostał Pan.
Rzeczywiście żadnych nadzwyczajnych rzeczy nie ma w hipotece pruskiej.Oprócz tych , których przodkowie rzeczywiście dziedziczyli na Kalinowie. Ale nie wszyscy urodzili się na Kalinowie bo niektórych tam nie ma i trzeba szukać gdzie indziej::::))))).

Poza tym bezsensem guzik Pan wie i żadnych faktów Pan nam nie przedstawił i nie przedstawi. Żadnych jednostek archiwalnych Pan nie czytał i nie przeczyta bo nie ma Pan czasu.

Pochodzenie Kalinowskich próbowali wywodzić m.in. dr hab prof. Józef Maroszek ale są istotne trudności z dokumentami z tego okresu. Można opracować natomiast metryki dostępne a nieopracowane do tej pory.

PS
Pan mi pracy nie ułatwia. I nie oczekuję tego od Pana. A rodowód swój znam potwierdzony i uwierzytelniony urzędowo:::::))))))) a i Grześka Kalinowskiego, którego przodek to Maciej i Anna Milewska z Maleszewa Łynek - obecnie jest dr w Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim - jego prapraprapradziad Jakub Kalinowski dziedziczył na Kalinowie jak mój Jan Kalinowski.

"W ziemi bielskiej rzeczywiście mamy dwa rody Kalinowskich. Ale zdziwi się Pan, który to jest ów drugi i skąd się wziął."

Wiem wiem i to mnie nie dziwi. W tym regionie Polski były trzy rody o nazwisku Kalinowski z trzema herbami, z których jeden pochodzi od jednego z nich.Mariusz K. edytował(a) ten post dnia 10.03.11 o godzinie 14:49
Tomasz Kalinowski

Tomasz Kalinowski Radca Prawny,
Kancelaria Radcy
Prawnego

Temat: Drzewo genealogiczne

A tak z ciekawości się zapytam jakich to herbów są owe trzy rody? Zgaduję, że Ślepowron, Kalinowa i ?? Czyżby za Wittyngiem Lubicz? czy nikomu wcześniej nie znany ród herbu Topór? Trójstrzał?
Nie jestem historykiem więc znam jedynie dokumenty powszechnie dostępne dlatego do dyskusji się nie przyłaczę jednak zastanawia mnie jeden niuans. Herb Ślepowron był bardzo popularny na terenach ogólnie rzecz biorąc północnego Mazowsza i Podlasia, zaś najstarsze dokumenty o jakich wiem ( za Milewskim) wskazują, że Kalinowscy pieczętowali się Ślepowronem. I nagle jak przysłowiowy Filip z konopi w XIX w. wyskakują na Podlasiu Kalinowscy h. Kalinowa? Fakt - kusząca perspektywa powinowactwa z hrabiami i hetmańską rodziną pieczętującą się własnym herbem - lecz ja osobiście w to nie wierzę. Już taki ze mnie Tomasz - niedowiarek :)Tomasz Kalinowski edytował(a) ten post dnia 10.03.11 o godzinie 19:04

konto usunięte

Temat: Drzewo genealogiczne

Panie Tomaszu jako prawnik Pan doskonale wie jakie były warunki aby po III rozbiorze własność szlachecka została wpisana do hipoteki pruskiej pod nowe prawo hipoteczne.

Ja osobiście odsyłam do hipoteki pruskiej a następnie do akt grodzkich i ziemskich brańskich. W przypadku Kalinowskich z Kalinowa herbarz w 100% potwierdza wynik z hipoteki. Z tym, że na Kalinowie było kilka innych rodzin:
- Kalinowski Jakub,
- Kalinowski Mateusz,
- Kalinowski Jan,
- Kalinowski Stanisław,
- Kalinowski Marcin,
- Kalinowski Mikołaj,
poza tym:
Wyszkowski,Borowski, Żakrzewski, Werpaska,

Co prawda występują Kalinowscy w Kalinowie pod herbem ślepowron ale herbu ich na urzędowym dokumencie nie widziałem.
Jak mi zasugerował dr hab profesor UwB Józef Maroszek: Jeśli Kalinowski osiadł na terenie Kalinowa ziemi bielskiej powiatu brańskiego to faktycznie pod nową administracją osadniczą książąt mazowieckich używając herb ślepowron - pod nowym znakiem bojowym lub WXL herbów nie było - do 1413 - ale Kalinowscy są jako właściciele Kalinowa. Osiedlili się w nowym porządku prawnym.
Pamiętać należy, że prowadzona była akcja osadnicza przez książąt mazowieckich na terenie Podlasia i po przejęciu tych ziem przez WXL prawa szlachty polskiej zostały zachowane - kłopot jest natomiast z dokumentami.

Proszę o zapoznanie się z:

Przysięga szlachty Ziemi Bielskiej i Drohickiej na wierność Koronie Polskiej z 1569 r., [odbitka z:] Akta unii Polski z Litwą 1385-1791, wyd. S. Kutrzeba, W. Semkowicz, Kraków 1932, ss. 61.

Bialostocczyzna_nr1-2-2002 - popisy / Podlaska Biblioteka Internetowa/

Co do pozostałych to proszę zapoznać się skąd wziął ród Zarembów (Zaramba, Zaręba) i jak się podzielił i gdzie.

Proszę również przeczytać wstęp do Bonieckiego. Przeczytać genealogie Kalinowskich w Bonieckim i Uruskim - porównać je - przeczytać/ Kurzewski v Kurzewski h.Topacz./. Pierwsze wnioski same się nasuną.

Linia Kalinowskich jest u Dominika Kajetana Kalinowskiego i jego najstarszej siostry - w sprawie odziedziczonego majątku.
Inny Jan z żony Konstancji, miał syna Andrzeja i córkę Franciszkę, wdowę po Godfrydzie Helwichu 1787.

Jak również:
Kazimierz, syn Pawła a brat Jana, sprzedał 1757 r. Drozdowskiemu, część swoją na Kalinowie - Sulkach (DW.80 f.115. Antoni, syn Pawła i Beaty z Szymanowskich, sprzedał 1784 część Kalinówki. Syn jego Stanisław, ur. 1775 r. w parafii Białostockiej, legitymował się ze szlachectwa w Galicji zachodniej 1804 r.- Wskazówka na Kraków.

W Dobranowice dzierżawił Paweł Kalinowski z Kalinowa i jego żona Zuzanna.

http://www.zyznowski.pl/?page_id=26

Tam właśnie swe majętności miał Stanisław Samuel Kalinowski łowczy podlaski i pułkownik królewski. Ich odbiciem jest np. odmowa – w 1673 r. – urzędu grodzkiego w Krakowie na wprowadzenie Domicelli Grudzińskiej – wdowy po Konstantym Lubomirskim, w posiadanie wsi Siercza i szybu solnego „Kunegunda”[316]. W tymże roku na mocy umowy zawartej między Barbarą (wdową po Jerzym Lubomirskim – hetmanie polnym koronnym), a Aleksandrem Lubomirskim – starostą sądeckim: co do dzierżawy części dóbr należących do kopalni „Kunegunda”, wprowadzono Stanisława Kalinowskiego – łowczego podlaskiego w posiadanie połowy tej kopalni[317].

Oczywiście powinien Pan przeczytać dane biograficzne Dominika Kajetana Kalinowskiego w Polskim Słowniku Biograficznym jako Prezesa Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego i innych Kalinowskich.Mariusz K. edytował(a) ten post dnia 11.03.11 o godzinie 00:18

konto usunięte

Temat: Drzewo genealogiczne

.Ten post został edytowany przez Autora dnia 19.02.18 o godzinie 10:08

konto usunięte

Temat: Drzewo genealogiczne

.Ten post został edytowany przez Autora dnia 19.02.18 o godzinie 10:08

konto usunięte

Temat: Drzewo genealogiczne

Już mówiłem szkoda słów. Panie Emilu gdzie Pan się nauczył tych grzeczności w Kalinowie. To z urodzenia czy nabyte.

Na żywo Pan Emil stracił by od razu rezon.

Wykrzesaj z siebie Panie Emilu magisterium z historii potem doktorat na przyzwoitej uczelni.

A te swoje dowody przedstaw ekspertom ze Związku Szlachty Polskiej. Tam powinien Pan znaleźć dla siebie niepodważalne dowody do tego żeby nie szukać swych przodków a wiedzieć.

Jakby Panu było mało to Pan europoseł Jarosław Kalinowski a mój krewny również lubi genealogie i ma:

http://www.wprost.pl/ar/?O=77580&pg=1

" Jarosław Kalinowski, były prezes PSL, chwali się drzewem genealogicznym liczącym ponad stu przodków. - Wiedza o nich dała mi nie tylko poczucie osadzenia na terenach, na których żyję, ale też możliwość urządzania zjazdów rodzinnych i poznania innych potomków antenatów sprzed pięciu pokoleń - mówi "Wprost" Kalinowski."

Rodzina Pana Jarosława pochodzi z folwarku Konopki Błonie lub wcześniej Karwowo Brychy. Jego prapradziad był rodzonym bratem Ignacego Kalinowskiego mojego pra dziada a synem Tadeusza Kalinowskiego. Zajrzyj sobie Pan do:
http://www.ornatowski.com/lib.htm :

Informator Przewodnik Handlowo-Przemysłowy Cesarstwa Rosyjskiego, Królestwa Polskiego i Warszawy. Wydanie pierwsze na rok 1889, rozdział D. „Spis obywateli ziemskich Królestwa Polskiego”, (ok. 11000 adresów, wg. stanu na marzec 1888 r.) (spisy ziemian - dane: nazwa, gubernia, powiat, stacja pocztowa i odległość, stacja kolejowa i odległość, nazwisko właściciela.

Sygnaturę sobie - wielki historyku - znajdź sam i miejsce przechowywania.

Rodzina Grzegorza Kalinowskiego o którym wspomniałem przeprowadziła się do wsi Mieczki Czarne koło Przytuł. W latach powojennych moi stryjeczni się jeszcze widywali w interesach.
Grzegorz Kalinowski również ma stronę internetową. Poleciłem mu kiedyś zapisanie się na forum Związku Szlachty Polskiej ale chyba teraz tam nie zagląda jak i ja. Forum jest podzielone na tych co są członkami ZSZP - pełny dostęp i tych pozostałych - tam może się Pan wykazać.

Moja legitymacja ma numer 353.

Metrykami zajmuje się kierownik Archiwum Państwowego w Łomży.Ma stronę internetowa - dla tych co - nie mają czasu i pieniędzy. Żeby zapobiegać takiemu bełkotowi jaki Pan prezentuje obrzucając tym bełkotem i surowym mięsem.

http://katalogszlachty.com/

Parę smaczków jeszcze mam. Jak będę miał humor to może powiem.:::::))))

PS
Świetnie się bawię.::::::))))))

pozdrawiam

MariuszMariusz K. edytował(a) ten post dnia 11.03.11 o godzinie 16:12

konto usunięte

Temat: Drzewo genealogiczne

.Ten post został edytowany przez Autora dnia 19.02.18 o godzinie 10:08

konto usunięte

Temat: Drzewo genealogiczne

.Ten post został edytowany przez Autora dnia 19.02.18 o godzinie 10:08

Temat: Drzewo genealogiczne

drogi Panie Emilu nie zaśmiecaj tego forumArtur Babinicz edytował(a) ten post dnia 12.03.11 o godzinie 15:42
Tomasz Kalinowski

Tomasz Kalinowski Radca Prawny,
Kancelaria Radcy
Prawnego

Temat: Drzewo genealogiczne

O jakim "zaśmiecaniu" mówimy? ja z tej - owszem zbyt "gorącej"- dyskusji kilku ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Notabene to do czasu w/w wymiany zdań nic się na tym forum nie działo - więc raczej powinniśmy być wdzięczni za dysputę niż ją teraz "piętnować".Tomasz Kalinowski edytował(a) ten post dnia 12.03.11 o godzinie 16:07

Temat: Drzewo genealogiczne

Ja z Podlasiem związany jestem z powinowactwa - jakieś tam wspomnienia są.

Musiał bym przeczytać co nie co o tym Kalinowie i Kalinowskich - nie jest to proste.

A Pan coś się z tej " wymiany " zdań dowiedział"? Dla siebie.Artur Babinicz edytował(a) ten post dnia 12.03.11 o godzinie 16:48

konto usunięte

Temat: Drzewo genealogiczne

.Ten post został edytowany przez Autora dnia 19.02.18 o godzinie 10:09

Temat: Drzewo genealogiczne

Pan ma obsesję Panie Emilu. Mówiłem Panie Tomaszu o śmieceniu. Choroba psychiczna nie boli ale daje się we znaki.Pan Mariusz konto zlikwidował. Mnie Pana psychiczne bóle nie interesują. Trzeba iść do lekarza.Artur Babinicz edytował(a) ten post dnia 13.03.11 o godzinie 12:35

konto usunięte

Temat: Drzewo genealogiczne

.Ten post został edytowany przez Autora dnia 19.02.18 o godzinie 10:11
Paweł Kalinowski

Paweł Kalinowski Project Coordinator,
Platige Image

Temat: Drzewo genealogiczne

Cześć,

Moi Pradziadkowie Jan Kalinowski i Maria Kalinowska z domu Guzowska pochodzili ze wsi Polanka kiedyś Polanki na Ukrainie pow.baranówka później była wywózka do Kazachstanu.
Może ktoś z obecnych ma też tam swoje korzenie, albo wie gdzie szukać informacji o Kalinowskich z tamtej okolicy.

Pozdrawiam
PKPaweł Kalinowski edytował(a) ten post dnia 25.04.11 o godzinie 19:00
Michal Kamil Korzewski

Michal Kamil Korzewski ERP Business
Analyst,
Saint-Gobain
Performance Plastics

Temat: Drzewo genealogiczne

Witam Wszystkich,

Wlasnie zaczalem ukladac drzewko genealogiczne i utknalem - stad tez z bardzo wielka przyjemnoscia znalazlem ta stronke... :)

Nie wiem z ktorych Kalinowskich sie wywodze (poprostu za wczesnie)... :)

Wiem ze moj pradziadek mieszkal albo przseprowadzil sie do Bialegostoku. nazywal sie Michal Kalinowski(poslubil Helene), mial kilkoro dzieci w tym moja Babcie Irene, Tadeusza (ktory zostal ksiedzem i pozniej byl proboszczem w Sokolce), brata kolejnego (ktory mieszkal w Bialymstoku, ale nie pamietam imienia - byl w AK, pozniej siedzial w wiezieniu sowieckim, mial corke Maryle i chyba syna ..., a kolejny brat (nie pamietam jego imienia) wyjechal do Wegorzewa i mial syna Janusza (on ma dwoch synow Michala i Rafala...), a siostra (znow nie pamietam imienia) wyszla za Pana Janowicza (miala dwojke dzieci Andrzeja, ktory wyjechal do Warszawy i tam mieszka, ma syna Jacka i corke), oraz Malina, ktora wyjechala do Gdyni lub Gdanska (ma corke Monike).

Moja Babcia Irena wyszla za maz za Jana Korzewskiego, miala syna Wieslawa (mojego ojca)i corke Krystyne.

Wiec jesli cos brzmi podobnie i pasuje do ukladanki to prosze o kontakt na michal_korzewski@yahoo.com - niestety nie mieszkam w Polsce wiec udanie sie do urzedu stanu cywilnego lub parafii jest powiedzmy dosc klopotliwym dla mnie.

Dziekuje i pozdrawiam rodzine
Michal

konto usunięte

Temat: Drzewo genealogiczne

Tomasz Kalinowski:
Szymonie niestety nie koniecznie masz rację. Kalinowscy herbu Kalinowa to rodzina, która kwitła na Ukrainie, wywodzący się od Andrzeja (Jędrzeja) Kalinowskiego (?-1531)i należała do tzw. "królewiąt" Ukraińskich, która jednak po śmierci Marcina Kalinowskiego Hetmana Polnego w bitwie pod Batohem ( notabene największej klęsce wojska polskiego w XVII w. do której doszło w dużej mierze z powodu jego nieudolności - krótko mówiąc był to niestety mierny dowódca a do tego nie lubiany przez wojsko)znacznie podupadła.
Druga linia Kalinowskich to Kalinowscy herbu Ślepowron - raczej nie zamożna szlachta z Mazowsza ( gniazdo rodowe to kilka wsi o nazwie Kalinowa w powiecie wysokomazowieckim), rodzina ta - jak to się ładnie "mówi" - licznie rozrodzona przeniosła się do innych województw. Z dużą doza prawdopodobieństwa można stwierdzić, że większość obecnych Kalinowskich wywodzi się właśnie z tej rodziny herbu Ślepowron a nie herbu Kalinowa ( ta rodzina ze względu na swoje magnackie korzenie nie była liczna).
Pozdrawiam Tomasz A.Kalinowski

Odp. na wątpliwość Panie Tomaszu :)
O swoim herbie ( który z nich) wiem od żyjącego jeszcze dziadka który tą wiedzę (nawet z akt) ma od swojego ojca płk. Władysława Kalinowskiego który zginął w Katyniu (wtedy podpłk.).
Historia Kalinowskich herbu Kalinowa na Litwie dokładnie zaczyna się od starosty Lelowskiego który ożenił się z córką podstolego Litewskiego i ich potomstwa (chyba to już XVIIw).
Mój prapradziad Piotr Kalinowski pozostawił dla swoich 8 dzieci i ich potomków kamienicę w Wilnie jest testament,( w tym testamencie jest herb). W moim pokoleniu z tej linii rodziny jest i żyje trzech mężczyzn.
...Co do hetmana to ja też nie jestem historykiem ale czytałem analizę jego złych decyzji podczas walk była spowodowana wadą w jednym z oczu ( chyba nawet nie widział na nie) a sam "katyń sarmacki" był wynikiem nieposłuszeństwa dwóch chorągwi podległych jemu ( to jakoś bywa polskie być niesubordynowanym ).
Nie wszyscy piszą o nim źle niektórzy jak ks. Niesiecki nazywa go nawet zacnym.
Na pewno nie był wybitnym strategiem ale niemniej po pierwsze był dotarł do funkcji która była drugą po królu ( miał dobre wykształcenie zdobyte w Belgii- jeśli dobrze pamiętam) a po drugie w jego otoczeniu był kwiat polskich wojowników a to generuje też konflikty i zazdrość wewnątrz
formacji a i opinie silnie idące w społeczeństwo.

Co do naszego pokrewieństwa z Konstantym (ważny uczestnik powstania styczniowego na Litwie i św. Rafałem (obydwaj herbu Kalinowa)... nie znam dokładnie na pewno nie jest ono najbliższe jeszcze na wysokości mojego prapradziadka ur. 1840r. ( bo nie są rodzonymi braćmi)niemniej wygląda na to, że wtedy na terytorium dzisiejszej Litwy czy pół Białorusi nie było stu Kalinowskich a szczególnie herbu Kalinowa a więc pokrewieństwo pomiędzy nimi była w rodzaju stryjecznej .
Obecne tereny Białorusi i Litwy są naszym gniazdem dobrze pamiętanym przynajmniej 6 pokoleń wstecz :).
Mam nadzieje, że wątpliwość Pana rozwiałem co do mojego herbu bo sporą robotę szczególnie w rozmowach ze swoim Dzidkiem na ten temat
wykonałem dla swojej wiedzy o korzeniach.
Pozdrawiam, otwarty na dyskusję.
Szymon Kalinowski.

konto usunięte

Temat: Drzewo genealogiczne

.Ten post został edytowany przez Autora dnia 19.02.18 o godzinie 10:11

konto usunięte

Temat: Drzewo genealogiczne

.Ten post został edytowany przez Autora dnia 19.02.18 o godzinie 10:11

Następna dyskusja:

Szukam Komponentu - Drzewo ...




Wyślij zaproszenie do