Marcin Szpak

Marcin Szpak Dyrektor ds. rozwoju
w Grupa SET sp. z
o.o.

Temat: Literatura dla Menadżera - propozycje

Zapraszam do dzielenia się „recenzjami” i poleceniami literatury przydatnej w pracy i doskonaleniu siebie jako człowieka mającego inspirować innych.

Wypada abym również coś polecił.

Na mnie duże wrażenie wywarła pozycja S.R.Covey’a „7 nawyków skutecznego działania”.
Autor zwraca uwagę na konieczność uporządkowania własnego wewnętrznego życia po to by mieć doskonały wpływ na świat zewnętrzny. Tym samym nawiązuje do teorii innergame zapoczątkowanej przez Timothy Gallwey'a. Według mnie nie jest to kolejny typowy poradnik jak być świetnym menadżerem. Jak możemy przeczytać na ostatniej stronie książki „Wypracowanie owych siedmiu nawyków prowadzi do twórczych zmian wewnętrznych, kształtowania relacji z innymi, inspirującego przywództwa na poziomie osobistym, interpersonalnym i menadżerskim”. Zasady, o których możemy przeczytać to konkretne zasady życiowe, które mocno zakorzeniły się w moim sercu a co najważniejsze skłoniły do intensywnej pracy nad sobą. Autor w niesamowity sposób pokazuje co powinno być „centrum naszego świata” i jak to centrum wpływa na nasze decyzje, zachowania i relacje z innymi a nawet efektywne planowanie i podejmowanie działań.

Każdego zachęcam do przeczytania i podzielenia się swoją opinią.

A Ty jaką książkę możesz nam polecić?Marcin Szpak edytował(a) ten post dnia 21.01.10 o godzinie 09:33
Marta Malik

Marta Malik Pomoc nauczyciela

Temat: Literatura dla Menadżera - propozycje

Polecam książkę "Zasady Canfielda" Jack Canfield równie fascynująca pozycja jak "7 nawyków skutecznego działania", aczkolwiek odniosłam wrażenie, że łatwiej się czyta, napisana prostym, przystępnym językiem. Kapitalna podróż do wnętrza siebie i konkretne zasady życiowe, które skłaniają do codziennej pracy nad sobą. Polecam!! ;)
Marcin Szpak

Marcin Szpak Dyrektor ds. rozwoju
w Grupa SET sp. z
o.o.

Temat: Literatura dla Menadżera - propozycje

Dzięki Marto za polecenie książki. Tej pozycji nie znałem. Z przyjemnością się zapoznam :)
Mariusz P.

Mariusz P. BrokerMar

Temat: Literatura dla Menadżera - propozycje

Witajcie.

Andrzej Niemczyk, Grzegorz Olak "Jak zarządzać zespołem handlowym i przetrwać" jest to poradnik dla szefów sprzedaży i handlowców.
Uważam, że jest to jedna z najlepszych książek napisanych w bardzo prosty sposób, dodatkowo poruszająca mnóstwo problemów, z którymi spotykają się ludzie związani ze sprzedażą. Pozycja skierowana dla szefów sprzedaży natomiast przedstawiciele różnych maści także znajdą coś dla siebie w tej lekturze.
POLECAM.
Artur Majerek

Artur Majerek Trener, Manager,
Coach, Szczęśliwy
człowiek :)

Temat: Literatura dla Menadżera - propozycje

Marcin Szpak:
Na mnie duże wrażenie wywarła pozycja S.R.Covey’a „7 nawyków skutecznego działania”.
[/edited]

Po 7 nawyków sięgałem kilkakrotnie przy różnych okazjach i za każdym razem odkrywałem coś nowego. Najciekawsze w tej pozycji jest to, że jej zrozumienie i przesłanie zmienia się wraz z naszym rozwojem i może nas jeszcze nie raz zaskoczyć przy ponownym czytaniu. Polecam

Polecam również Reguły Lombardiego, w której syn jednego z najwybitniejszych trenerów futbolu amerykańskiego, który osiągnął niebywałe wyniki. Analizując reguły jakimi kierował się wybitny ojciec, Vince Lombardi Junior dokonał wnikliwych spostrzeżeń, które przeniesione z boiska sportowego nabierają szczególnej wartości w dzisiejszym świecie biznesu.
Marcin Szpak

Marcin Szpak Dyrektor ds. rozwoju
w Grupa SET sp. z
o.o.

Temat: Literatura dla Menadżera - propozycje

Teraz czas na literaturę związaną z zarządzaniem czasem. Chyba każdy menadżer kiedyś borykał się z problemem "za krótkiej doby".

Świetnym - śmiało mogę nazwać - poradnikiem krok po kroku jest książka Getting Things Don (GTD) autorstwa D.Allen wydawnictwo ONE PRESS.

W książce odnajdziemy 5 zasad zarządzania własnym czasem. Autor pokazuje własną koncepcję "strumienia zadań" systematyzującego wszystkie nasze zadania od tych zajmujących nam mniej niż 2 minuty poprzez projekty długoterminowe.

Według mnie wiele elementów to kapitalne rozwiązania pozwalające nam nie myśleć - w sposób negatywny - o natłoku zadań. Stosowanie się do przynajmniej wybranych reguł daje mi poczucie wewnętrznego spokoju i pozwala odrzucić stres związany z nawarstwiającymi się zadaniami.

Niestety nie ze wszystkimi zasadami się zgadzam i je akceptuje. Koncepcja "teczek" którą autor dokładnie opisuje jest jak dla mnie troszkę dziwna i niemożliwa do zastosowania w praktyce u mobilnego menadżera. Jednak jak spędzasz 95% czasu w biurze to świetna sprawa.

Gorąco zachęcam do zapoznania się z tą pozycją. Czyta się ją łatwo i przyjemnie.

Sprawdź sam.

Szkolenia z zarządzania sobą w czasie
http://gntb.euMarcin Szpak edytował(a) ten post dnia 22.02.10 o godzinie 22:57
Andrzej Podkański

Andrzej Podkański DOŚWIADCZONY MANAGER
ZARZĄDZAJĄCY w
sektorze consumer
fin...

Temat: Literatura dla Menadżera - propozycje

Jak możliwe było życie przed GTD? Zadaję sobie to pytanie tak samo jak inne, z którym też się mocuję : jak możliwe było jeżdżenie przed "wynalezieniem" nawigacji?
Jeśli jesteś kierowcą, wiesz o czym mówię.
Jeśli jesteś menadżerem "zasypanym" nadmiarem zadań - nie próbuj sobie wyobrażać, jak to jest, gdy masz wszystko pod kontrolą i nie stresuje cię myślenie o nadmiarze zadań.
Metoda Getting Things Done to "nawigacja" dla zapracowanych - rewelacja!Andrzej Podkański edytował(a) ten post dnia 05.03.10 o godzinie 20:34
Marcin Szpak

Marcin Szpak Dyrektor ds. rozwoju
w Grupa SET sp. z
o.o.

Temat: Literatura dla Menadżera - propozycje

Kolejną książka jaką chciałem polecić każdemu menadżerowi to "PSYCHOLOGIA SZEWA, SZEF TO ZAWÓD" Jerzy Gut, Wojciech Haman.

Dla mnie do niemalże biblia menadżera. Doskonale osadzona w naszych realiach. Pokazująca w prosty i przejrzysty sposób całe spektrum pracy menadżera.

To na co warto zwrócić uwagę to fakt, że jest ona odpowiednia dla "starych wyjadaczy" jak i dla początkujących szefów szukających odpowiedzi na pytanie "Od czego mam zacząć?".

Gorąco polecam!

Następna dyskusja:

Literatura dla "hadnlowca"




Wyślij zaproszenie do