Temat: [Początki,POMOC] Grafika i multimedia

Jestem absolwentem SGGW na kierunku planowanie przestrzenne. Od zawsze chciałem zająć się tworzeniem wizualizacji(renderów) oraz drobnych scen multimedialnych donosie projektowania osiedli. W trakcie studiów tworzyłem ww. projekty za pomocą AutoCada (2D) a następnie przeniosłem je do Sketchupa (3D). Efekty, które uzyskiwałem nie były jednak zadowalające i zawsze chciałem wspiąć się na ten poziom wyżej, lecz bez pomocy nie jest to łatwe.
Poniżej zamieszczam własny projekt oraz te do których chciałbym dorównać.
Własne:

Obrazek


Obrazek

Docelowa:

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obecnie mieszkam w Warszawie i zastanawiam się czy nie rozpocząć studiów np PW, PJTAK lub rozpocząć kursy odnośnie konkretnych programów, lecz nie mam pojęcia w jakim kierunku mam zmierzać by osiągnąć dany cel.
Znajomość: AutoCad, sketchup -zaawansowany, V-ray - średnio-zaawansowany PS- podstawy

Proszę o poradę w jakim kierunku mam zmierzać i czy rozpoczęcie studiów graficznych jest opłacalne, jak tak to na jakiej uczelni.

Dziękuję za pomocTen post został edytowany przez Autora dnia 03.09.17 o godzinie 21:54
Dominik K.

Dominik K. designer & developer

Temat: [Początki,POMOC] Grafika i multimedia

Jako człowiek zajmujący się planowaniem przestrzennym możesz się zając grafiką i jej studiowaniem. Architekci się np świetnie sprawdzają jako projektanci identyfikacji, liternictwa i ogólnych projektów związanych z funkcją i użytecznością. Pytanie jednak czy studia graficzne czy projektowania graficznego w ogóle się przydadzą i nie zmarnujesz czasu kiedy tak na prawdę zależy Tobie na opanowaniu technik robienia wizualizacji?
Studia graficzne to nie tylko wyłącznie warsztaty "obcykania" komputerów, to też dużo idei, teorii i praktyk projektowania, realizacji pomysłu i raczej brak w nim akurat technik tworzenia "smacznych" i niemalże realistycznych wizualizacji architektury.

Moim zdaniem prędzej przyda Ci się architektura, urbanistyka itp. Ale najbardziej ta konkretna wiedza jak tworzyć fotorealistyczne wizualizacje budynków i wnętrz. Opanować najlepsze techniki rendering,u najpierw z pomocą np darmowego oprogramowania (Blender), potem komercyjnych (SketchUp, 3D Max, Rhino) wraz z V-rayem i Photoshopem, co daje niesamowite efekty - jak już myślisz o tym komercyjnie. Myślę, że nie zawsze będzie tak, że będziesz etatowym "renderowcem", warto we własne z czasem oprogramowanie zainwestować.

Jak zdobyć tę wiedzę? Nie będę oryginalny twierdząc, ze poczytaj w sieci i poszukaj wskazówek, samouczków, a potem szkoleń, warsztatów tego typu. W Warszawie jest tego pełno, a jeśli nie masz jeszcze 30 lat to możesz się załapać na szkolenia z programów unijnych i poszperać gdzie takie są - coś mi się kojarzy, że w Gdańsku swego czasu były, ale nie pamiętam kto je organizował.Ten post został edytowany przez Autora dnia 04.09.17 o godzinie 12:39

Następna dyskusja:

Grafika komputerowa pomoc p...




Wyślij zaproszenie do