Ireneusz Adamczyk

Ireneusz Adamczyk Pomagamy Firmom
budować przewagę
konkurencyjną

Temat: Dokąd dobrnie ropa?

Witam,

Zakładam kolejny wątek z serii "Dokąd dobrnie..." :)

Oto moje bieżące przemyślenia.


Obrazek



Ropa idzie swoim torem. Na wykresie cena wykreśla dosyć czytelne impulsy wzrostowe. Wydaje się, że zakończyliśmy już trzecią podfalę w ostatniej fali wzrostów (fala (3) na D1). Ta trzecia podfala ma jednak bardzo charakterystyczną cechę, która daje bardzo dużą wskazówkę prognostyczną. Otóż (mimo rolowań skutkujących wzrostem ceny na wykresie) jest ona krótsza od podfali (1). Czyli podfala (5), a tym samym cała fala (C) i B, powinna się zakończyć wzrostem nie większym, niż fala (3). Zakładając, że korekta w fali (4) zejdzie do okolic dna podfali 4 niższego stopnia, gdzie znajduje się także poziom 38% zniesienia fali (3), czyli lekko poniżej 84 USD (pamiętajmy, że jest to Brent w XTB), to szczyt fali (5) będzie się znajdował nie wyżej, niż ok. 94 USD. W tych okolicach mamy dwa inne ważne poziomy - 50% zniesienia spadków od historycznego szczytu (ok. 92.50) oraz 62% wielkości fali (A) (94.50). Wartości te mogą być lekko nieprecyzyjne ze względu na rolowania kontraktów. Po utworzeniu dna fali (4) będzie można oszacować zasięg czasowy potencjalnego szczytu.

Jak będzie? Jak zwykle - zobaczymy :)
Ireneusz Adamczyk

Ireneusz Adamczyk Pomagamy Firmom
budować przewagę
konkurencyjną

Temat: Dokąd dobrnie ropa?

Witam,

Zgodnie z oczekiwaniami sprzed tygodnia ropa Brent (w XTB) zeszła poniżej 84 USD i rozpoczęła ruch w górę. Ponieważ sytuacja ogólna pozostała niezmieniona, podaję jedynie wykres 4h, na którym widać bieżący rozwój sytuacji.

Moim zdaniem kreślimy korektę płaską. Zaznaczyłem porządek ze znakiem zapytania, bo zawsze istnieje taka możliwość, że rozpoczęliśmy już kolejną i zarazem ostatnią podfalę wzrostową. Przeciw tej koncepcji przemawiają dwa czynniki: po pierwsze kształt fali spadkowej, a po drugie bardzo krótki czas trwania. Dlatego przyjmuję na roboczo, że mamy do czynienia z korektą płaską. Wiele wskazuje na to, że będzie ona rozszerzona - na close h4 widać, że fala awB jest piątką oraz rozwijająca się cwB też ma szansę być piątką. Ponadto typowe zasięgi dla takiej fali B czyli 127% fali A oraz 162% fali awB leżą bardzo blisko siebie - w obszarze 88.80-89.17 USD.

W związku z tym niech przebicie szczytu na 87.91 USD nie uśpi naszej czujności! Tym bardziej, że fala B jest określana jako pułapka. Dla lubiących ryzyko obszar szczytu B może być ciekawym punktem do zajęcia krótkoterminowej pozycji krótkiej - choć do tego nie zachęcam, bo jest to ruch przeciwny trendowi dominującemu.

Jak będzie - zobaczymy :)


Obrazek
Ireneusz Adamczyk edytował(a) ten post dnia 24.04.10 o godzinie 14:16

konto usunięte

Temat: Dokąd dobrnie ropa?

Dzień dobry wieczór
Osobiście widzę dotarcie w najbliższym czasie do poziomu 87,46 usd za baryłkę ropy. Oczywiście kurs nie osiągnie tego na jeden raz ale może to wykonać kilkukrotnymi ruchami tak i powielony zostanie schemat jaki widać od 29 kwietnia. Ropa z dołu ma wsparcie na poziomie 81,7- 82,0 usd. Najbliższy opór to według mnie znajduje się na poziomie 87,46 usd. Jeśli w najbliższy poniedziałek będzie kontynuowany ruch do góry to wymieniony przeze mnie poziom (87,46) powinien zadziałać.
Reasumując to Ty analizujesz ropę XTB a ja pokazuję na przykładzie Light Cruide. Wnioski mamy podobne.
Pozdrawiam i załączam wyrazy szacunku.
Z poważaniem
AF (zwolennik dywidend)
Ireneusz Adamczyk

Ireneusz Adamczyk Pomagamy Firmom
budować przewagę
konkurencyjną

Temat: Dokąd dobrnie ropa?

Andrzeju, prognozowane przez Ciebie i mnie ruchy prawie dokładnie wystąpiły ;)


Obrazek


Moim zdaniem sytuacja na ropie Brent się wyjaśniła. Podany przeze mnie http://www.fwig20.pl/giedy-zagraniczne/oil-2-maja/ szczyt w zakresie 89.15-89.55 sprawdził się idealnie (szczyt wypadł na 89.54) i tam można było zajmować krótkie pozycje z celem lekko poniżej 83 USD. Zejście cen było jednak głębsze, gdyż układ fal prognozowany przeze mnie jako fala 4 płaska rozszerzona była w istocie już falą 5. Określana przeze mnie jako fala B była faktycznie trójkątem ukośnym końcowym. Na zbliżeniu widać jej trójkowy charakter. Dosyć niskie zejście fali iv spowodowało, że przyjmowałem ten ruch jako falę B w postaci podwójnego zygzaka. Potwierdzeniem ukośnego trójkąta końcowego jest też radykalny zwrot ceny, co jest charakterystyczne dla tego typu fali. Obecnie po wzroście pięciofalowym robimy korektę. Obecny jej charakter wskazuje na zygzak, lecz z precyzyjnym układem fal warto jeszcze chwilę poczekać.

Zakończenie ruchu w górę na poziomie 89.54 ma bardzo poważne konsekwencje. Otóż moim zdaniem jest to dopiero pierwsza fala wzrostowa w fali (C) a nie jej zakończenie. To z kolei oznacza, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest wzrost cen ropy Brent w okolice równości fal (A) i (C), czyli ok. 111 USD (pamiętajmy o rolowaniach, więc poziom ten może być trochę inny). Tam też dokładnie znajduje się 100% ekspansji fali 1w(C).

Podsumowując obecnie czekamy na wykrystalizowanie się podfali 2w(C) i polujemy na zajęcie długiej pozycji.

A jak będzie? Zobaczymy! ;)))
Ireneusz Adamczyk

Ireneusz Adamczyk Pomagamy Firmom
budować przewagę
konkurencyjną

Temat: Dokąd dobrnie ropa?

Witam,


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Gwałtowny spadek kursu ropy w piątek coraz bardziej mnie przekonuje o konieczności zmiany porządku fal. Mamy najprawdopodobniej do czynienia z korektą. Przyjmując to założenie robimy podwójny zygzak; pierwszy zygzak i jego korektę mamy już za sobą. Korekta (również w postaci zygzaka) zakończyła się w piątek. Fala C tego zygzaka korekcyjnego wypadła w skupisku projekcji i zniesie fibo: 38% zniesienia spadkowego zygzaka A (niebieski) oraz C (czerwona) miała 62% długości A (czerwonej) i 127% zniesienia B (czerwonej). Zauważmy też, że zygzak korygujący trwał prawie dokładnie 50% czasu spadków (różnica 1 bara).

Bazując na założeniu podwójnego zygzaka mamy przed sobą 2 bardzo silne poziomy cenowe: pierwszy w okolicach 62.20-63-20, gdzie znajduje się 50% zniesienia wzrostów od dna w grudniu 2008 oraz 62% długości pierwszego zygzaka A (niebieski) i 162% zniesienia fali B (niebieskiej). Drugi poziom to 54.50-56.20 - 62% zniesienia wzrostów oraz C=100% A i 262% B.

Wydaje mi się, że pierwszy z tych poziomów może być wsparciem dla pierwszego zygzaka, a drugi dla jego zakończenia. Jest to o tyle prawdopodobne, że na tym drugim poziomie wypada równość zygzaków spadkowych, co jest silniejszą geometrią niż 62%.

Z punktu widzenia zniesień czasowych mamy również dwie możliwości: 16-18 czerwca jako okolice 62% oraz 28 czerwca (jako 100%) czasu 1 zygzaka.

A jak będzie - oczywiście zobaczymy :)Ireneusz Adamczyk edytował(a) ten post dnia 06.06.10 o godzinie 11:10

konto usunięte

Temat: Dokąd dobrnie ropa?


Obrazek


Uploaded with ImageShack.us
117-117,1 obecnie
nastepnie winni cofnąc na 110 i atak na 120

Obrazek


Uploaded with ImageShack.usArkadiusz Mirosław Brysiak edytował(a) ten post dnia 20.08.12 o godzinie 14:03

konto usunięte

Temat: Dokąd dobrnie ropa?

120,7-120,8->

konto usunięte

Temat: Dokąd dobrnie ropa?

Arkadiusz Mirosław Brysiak:
120,7-120,8->

Obrazek


Uploaded with ImageShack.us
wybiła ropa

Następna dyskusja:

dokąd dobrnie WIG 20




Wyślij zaproszenie do