Robert
R.
Prywatny detektyw;
trener windykacji,
doktorant n.
prawnych.
Temat: Wierzytelności na sprzedaż.
Zgodnie z:Art. 3 Ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych:
Udostępnianie informacji gospodarczych osobom trzecim nieoznaczonym w chwili przeznaczania tych informacji do udostępniania następuje wyłącznie za pośrednictwem biur informacji gospodarczej, chyba że udostępnianie, o którym mowa powyżej, następuje w celu sprzedaży wierzytelności przez ogłoszenie publiczne lub przepisy prawa przewidują inny tryb udostępniania danych.
Oraz
Art. 23 Ustawy o ochronie danych osobowych:
Przetwarzanie danych jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy min jest niezbędne do wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów administratorów danych, (…) lub osób trzecich, którym są przekazywane te dane - a przetwarzanie danych nie narusza praw i wolności osoby, której dane dotyczą.
Za prawnie usprawiedliwiony cel, o którym mowa powyżej , uważa się w szczególności dochodzenie roszczeń z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.
Wiec jeżeli macie dłużników, którzy nie płacą wystawcie swoje wierzytelności na sprzedaż. Uwidocznicie w ten sposób dług waszego dłużnika w internecie, a być może zgłosi się również ktoś zainteresowany nabyciem wierzytelności.
ZASADY.
1. Odpowiedzialność za zamieszczenie ogłoszenia spoczywa wyłącznie na ogłoszeniodawcy (w tym zawiera się odpowiedzialność za wystawienie wierzytelności na sprzedaż niezgodnie ze stanem faktycznym [np. nienależnej].
2. Wątki o sprzedaży wierzytelności od osób anonimowych będą kasowane
3. W ogłoszeniu należy podać:
- podstawę (wyrok, niezapłacone fv, umowa ect).
- dane dłużnika (nazwa, adres, KRS, NIP,
- kwotę główną roszczenia
- przysługujące odsetki
- stan sprawy
- inne informacje
- koniecznie cenę, lub klauzulę "do negocjacji"
- dane osoby(podmiotu) wystawiającego (kontakt)
4. Ponieważ jest to wystawienie na sprzedaż ogłoszenia bez zakreślenia ceny (ew klauzuli do negocjacji) będą kasowane.Robert R. edytował(a) ten post dnia 21.06.11 o godzinie 13:03