Dagmara  Danielczyk-Słomi an

Dagmara
Danielczyk-Słomi
an
psychoterapeuta,
psycholog, Gabinety
Psychoterapii
Wrocław

Temat: Cykl szkoleniowy Ruch do kontaktu – dla terapeutów

Cykl szkoleniowy Ruch do kontaktu – dla terapeutów

Posted on September 11, 2015 by Dagmara Danielczyk-Słomian
Ruch do kontaktu

Cykl szkoleniowy relacyjnej pracy ciałem/ruchem w ujęciu Gestalt



z Jackiem Pansterem, M.A., dip. GIT, cert. IBMT,

pod superwizją Lindy Hartley, M.A. Cert BMC, RSMT, SRDMP, CTP Dip Psych

Termin: 9-11.10.2015, 27-29.11.2015, 29-31.01.2016

Godziny: pt. 9.00-19.00, sob. 9.00-19.00, niedz. 9.00-17.00 (z 2-godz. przerwą)

Ilość godzin dydaktycznych:93

Cena:2400 zł

płatne jednorazowo przy zapisie – 200zł rabatu

lub w ratach:

zadatek przy zapisie na szkolenie – 400zł

I rata do 25 września – 800zł

II rata do 15 listopada – 800zł

III rata do 15 stycznia – 400zł

Miejsce: Wrocław

Zapraszam praktykujących psychoterapeutów, zaawansowanych studentów psychoterapii różnych modalności i counsellorów, którzy pragną integrować relacyjną pracę ciałem i ruchem we własnej praktyce terapeutycznej nie tylko na poziomie intelektualnych przekonań i zrozumienia, ale przede wszystkim jako ugruntowaną w ciele świadomość.

W trakcie szkolenia uczestnicy będą rozwijać własną ucieleśnioną obecność w kontakcie z sobą i otoczeniem. Zajęcia będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, w formie osobistych eksploracji, które będą zachęcać do odkrywania zależności pomiędzy ruchową ekspresją a psychologicznym funkcjonowaniem na poziomie indywidualnym i relacyjnym. Doświadczenie własnego ciała i ruchu, wraz z praktyką nowych umiejętności, będą stanowić bazę do wspierania niewerbalnych procesów pojawiających się w relacji terapeutycznej.

Zajęcia będą prowadzone w ujęciu Gestalt, ze szczególną uważnością na fenomenologię doznań z ciała i relacyjność w procesie kontaktowania. W oparciu o te kluczowe zasady, zostaną również wykorzystane elementy podejścia somatycznego i teorii rozwojowej. Tematem przewodnim będą wczesne wzorce ruchowe, które nie tylko stanowią bazę do dalszego rozwoju motoryki, ale mają też wpływ na umiejętność znajdowania oparcia w sobie, zaspokajania własnych potrzeb, stawiania granic, budowania relacji i na wiele innych ważnych kwestii w dorosłym życiu człowieka. W programie również praca z odruchami, systemami w ciele wspierającymi wzorce oraz płaszczyznami i jakością ruchu.

Na poszczególnych warsztatach uczestnicy poznają – w teorii i praktyce – kolejne wzorce ruchowe i będą odkrywać w jaki sposób wpływają one na styl i dynamikę kontaktu. Stopniowo będą uczyć się je rozpoznawać w kontekście relacji terapeutycznej i rozwijać umiejętność wykorzystania ich w fenomenologicznym ‘tu i teraz’ sesji za pomocą twórczych eksperymentów ruchowych. Posłużą do tego demonstracje, doskonalenie umiejętności i praktyka w parach wraz z omówieniem. Uczestnicy otrzymają autorskie materiały szkoleniowe i będą mieli dostęp do specjalistycznej literatury.

Jacek Panster – dyplomowany psychoterapeuta Instytutu Gestalt w Toronto (GIT, 2004) i absolwent 3-letniego programu Instytutu Integratywnej Pracy z Ciałem i Terapii Ruchem z Anglii (IBMT, 2014), obecnie w trakcie szkolenia dyplomowego. Przez 6 lat w zespole Centrum Counsellingu Gestalt, od 2013 roku Jacek prowadzi własną działalność „Poza Granice” jako psychoterapeuta, trener i superwizor. W praktyce indywidualnej i grupowej łączy podejście somatyczne i rozwojowe w ramach psychoterapii Gestalt, integrując elementy podejścia Lindy Hartley (IBMT) i Ruelli Frank (DSP). Do tej pory Jacek prowadził warsztaty rozwojowe i szkoleniowe zorientowane na ciało i ruch w Kanadzie, Rosji i w Polsce w ramach współpracy m.in. z Instytutem Gestalt w Toronto, Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie i Polskim Stowarzyszeniem Choreoterapii w Poznaniu. Jego praktyka terapeutyczna jest oparta na osobistych doświadczeniach i różnych formach rozwijania świadomości ciała i ekspresji ruchowej, które przez lata obejmowały sport wyczynowy, jogę, medytację i piesze wędrówki. Na bieżąco czerpie inspiracje ruchowe od swojego syna.

Uczestnicy o warsztacie:

Jasna, przejrzysta teoria. Uważny, zaangażowany, otwarty prowadzący. Miód dla Gestaltysty. Zaproponowane doświadczenia nadal we mnie pracują. Skończyłam ten warsztat spokojna, blisko siebie. – psychoterapeutka Gestalt, uczestniczka weekendowej edycji Ruchu do Kontaktu

Szczegółowe informacje i zapisy:

Dagmara Danielczyk-Słomian 504-392-478, e-mail: dagmara@gabinet-psychoterapii.wroclaw.pl

Anna Radomska-Malczak 694-209-267, e-mail: ania@gabinet-psychoterapii.wroclaw.pl

http://gabinet-psychoterapii.wroclaw.pl/cykl-szkolenio...