Sebastian
Reczek
Rzeczy niemożliwe
załatwiam od ręki
,cuda zajmują mi
troc...
Temat: Kinesiology Taping Co o tym myslicie? Czy ktos z Was...
ZastosowanieDysfunkcje narządu ruchu są nierozerwalnie związane z zaburzeniami przesuwalności powięzi i tkanek miękkich. Umiejętność oceny tych zaburzeń jest podstawą do aplikacji plastra. Analiza problemu z jakim boryka się pacjent jest istotą kinesiology tapingu.
Dysfunkcje stawowe są w większości powodowane przez nierównowagę mięśniową, którą możemy wyrównywać odpowiednio aplikując plaster nie na miejsce objawu (staw) , ale na przyczynę ( mięsień). Ten sposób myślenia daje nieograniczone możliwości pracy z pacjentem z zastosowaniem plastra. Możliwości stosowania to nie tylko fizjoterapia sportowa, ale użyteczność technik w pracy z pacjentem z bólem, obrzękami, efektywna terapia blizn, zastosowanie w terapiach neurorozwojowych dzieci, u kobiet w ciaży, zaburzeniach neurologicznych, terapii pooperacyjnej.
Taping a Kinesiology Taping
Podstawa działania kinesiology tapingu jest zupełnie inna niż działanie tapingu sportowego. Kinesiology taping to przede wszystkim oddziaływanie sensoryczne / najczęściej stosowana rozciągliwość taśmy, która drażni zakończenia nerwowe na skórze to 0-15-25%/. Aplikacje kinesiology tapingu pozwalają na zachowanie pełnego zakresu ruchu, świadomą normalizację napięcia mięśniowego, aktywowanie mięśni uszkodzonych, zmniejszają ból i nienaturalne odczucia skóry, likwidują zastoje i obrzęki limfatyczne oraz korygują niewłaściwe pozycje partnerów stawowych, korygują ułożenia powięzi i skóry i poprawiają mikrokrążenia.
Taping sportowy powoduje funkcjonalne unieruchomienie stawów, ograniczenie przepływu chłonki, zaburzenie przepływu krwi w „oklejonych” tkankach i jest oddziaływaniem mechanicznym. Plaster k-active przyklejony we właściwy sposób najczęściej w pozycji, w której skóra i powięź jest napięta tworzy pofałdowania powierzchni, zwiększając przestrzeń pomiędzy skórą właściwą a powięzią, a to usprawnia mikrokrążenia krwi jak i limfy oraz aktywuje proces samoleczenia . Współistniejące przy wielu schorzeniach zaburzenie ruchomości powięzi jest mechanizmem utrudniającym samoleczenie. Dlatego oddziaływanie na zmniejszenie nacisku ułatwi przepływ podskórny i wzajemną przesuwalność tkanek.
Proszę o opinie.
Z góry dziękuje Sebastian