Piotr
Szczotka
Dyplomowany
masażysta Bodyworker
Temat: Jak rozpocząć skutecznie profesjonalną praktykę
Co roku w czerwcu pojawia się nowa fala absolwentów szkół i studiów kierunków takich jak: masaż, fizjoterapia, kosmetyka, kosmetologia oraz innych medycznych lub pokrewnych profesji. Jednakże nawet dla najlepszych teoretyków – bo trudno w przypadku świeżo upieczonego absolwenta mówić o doświadczonym praktyku – miejsc pracy znacznie mniej. Praca na stałych etatach to coraz częściej marzenie nawet dla najzdolniejszych. Ale czy tylko o zdolności, teoretyczne i praktyczne przygotowanie tu chodzi? Może potrzebna jest też zaradność, naturalne umiejętności tworzenia dobrym relacji z ludźmi. Zdolności których się nie da nauczyć na wykładach, intuicja, empatia czy łączenie nowego zawodu z hobby, zainteresowaniami, słowem bardziej perspektywicznymi obserwacjami. Dla jednych będzie to okres „łapania” jakiejkolwiek pracy, inni pójdą w kierunku bardziej wyspecjalizowanej praktyki. Z cierpliwością będą podążać w obranym kierunku, nie zważając na nastroje, domniemany kryzys, itd. Pozostaną na swoim, na własnych warunkach, bez narzekania. Zapewne odpowiedzą sobie na podstawowe pytania:- Dlaczego chcę to robić? Ta odpowiedz da im wskazówkę jak i gdzie.
Jedni zamarzą o dużej metropolii, inni udowodnią sobie, iż nawet w małej mieścinie da się w końcu urzeczywistnić swoje plany, jeszcze inni wyjadą, taka jest rzeczywistość. Tych co chcą, zapraszam do lektury książki: „Profesjonalna praktyka, masaż, gabinet i pasja życia”.
Zainteresowanych także do wielu dostępnych artykułów ukazujących różnorakie formy, czasem i alternatywne promowania tego czym chcemy i czym się rzeczywiście zajmujemy. Tu nie znajdziecie akademickiego teoretyzowania, ale praktyczne porady, rozwiązania które znalazły już miejsce w praktyce.
„Masaż, jak i każda praca z ludźmi, w której stosujemy bezpośrednio dotyk, ma inny wymiar. Balansujemy między doświadczeniem, a ucieczką od rutyny, między pewnością siebie, a odpowiedzialnością i pokorą. Brak zadowolenia i radości z wykonywanej pracy może być tak samo bolesny, jak brak pacjentów, lecz w pierwszej kolejności negatywnie odczują to klienci.”
http://www.bodywork.com.pl/?p=5192
Z pozdrowieniami, życząc powodzenia i odnalezienia swojej drogi Piotr :)