konto usunięte
Temat: Ochrona dzikich zwierząt w Południowej Afryce
Projekt Samara w Afryce Południowej to centrum ochrony zwierząt, którego wysiłki skoncentrowane są na przywróceniu populacji zwierząt w dolinie Great Karoo. Jako uczestnik projektu będziesz pracować przy bieżących badaniach przyrody, zarządzaniu projektami, oraz rozwoju programu edukacji ekologicznej.
Przyjedź do Południowej Afryki i poczuj na własnej skórze dotyk afrykańskiej przyrody.
Lokalizacja: Republika Południowej Afryki
Minimalny pobyt: 2 tygodnie
Zakwaterowanie: komfortowe pojednyncze,lun dwuosobowe pokoje
Posiłki: Zapewnione i wliczone w cenę
Terminy: Cały rok. Centrum jest otwatre dla uczestników przez osiem tygodni, po czym jest zamykane na dwa tygodnie i otwierane z powrotem na osiem tygodni.
Cena: 4600 PLN za dwa tygodnie pobytu
8600 PLN za cztery tygodnie pobytu
Wymagania: brak
Opis:
Rezerwat Przyrody Samara znajduje się w Great Karoo, krajobrazie rozległych równin i ogromnych gór. Przed przyjazdem europejczyków 200 lat temu, przez teren ten przebiegały wielkie migracje antylop kanna, gnu, gazeli i innych dzikich zwierząt.
Rozwój rolnictwa sprawił, że o migracjach tych możemy teraz tylko czytać w książkach.
Celem projektu Samara jest rekultywcja gruntów, i wprowadzenie zwierząt z powrotem, aby przywrócić dawną świetność tego obszaru. Dzięki naszemu ambitnemu programowi będziesz mieć możliwość przyczynienia się do naszej sprawy i doświadczenia życia we wspaniałym i wyjątkowym krajobrazie Great Karoo.
Jako uczestnik naszego projektu będziesz bezpośrednio zaangażowany w rekultywację rezerwatu i badania naukowe, włączając w to monitoring najbardziej charyzmatycznych stworzeń tego obszaru - gepardów i mrówkojadów.
Rezerwat Samara współpracuje z wieloma organizacjami zajmującymi się ochroną przyrody, oraz uniwersytetami. Uczymy uczestników naszego projektu kompetencji we wszystkich wymaganych technikach pracy w terenie, co oznacza, że zgromadzone przez nas dane są później wykorzystywane przez nas i organizacje współpracujące.
Dodatkowo w Rezerwacie Samara mieści się akademia SACT, zajmująca się śledeniem zwierząt i interpretowaniem ich zachowań, prowadzona przez jednego z dwóch Master Trackers w RPA.
Będziesz miał możliwość dołaczenia do studentów na jeden dzień i zobaczenia w jaki sposób szukać zwierząt, śledzić je i interpretować ich zachowanie poprzez znaki jakie pozostawiają za sobą.
Dzięki nam zdobędziesz doświadczenie i większe zrozumnienie dzikiej przyrody, nauczysz się wielu przydatnych umiejętności i technik używanych w badaniach naukowych, konserwacji i zarządzniu dziką przyrodą.
Mamy także nadzieję, że życie w takiej bliskości z dziką przyrodą sprawi, że po powrocie będziesz czuć naładowany pozytywną energią.
Projekty realizowane w Rezerwacie Samara:
Gepardy - badanie relacji drapieżca-ofiara
Gepardy wprowadzone do środowiska w Rezerwacie Samara były pierwszymi dzikimi gepardami w RPA od ponad 120 lat. Obecnie prowadzone są badania dotyczące wyboru ofiary przez gepardy, dzięki czemu będzie wiadomo ile gepardów będzie można utrzymać w rezerwacie. Inforamcje te będą przydatne także dla innnych rezerwatów, które zdecydują się wprowadzić gepardy do środowiska. Do badań wykorzystuje się obroże z nadajnikiem radiowym zakładane zwierzętom, które śledzi się z samochodu, lub na piechatę używając zestawów telemetrycznych.
Projekt Mrówkojad
Mrówkojady są nocnymi zwierzętami, które odgrywają bardzo ważną rolę w suchych ekosystemach. Niezliczona ilość nor, które wykopują te zwierzęta jest bardzo ważna i stanowi schronienie dla jeżozwierzy, dzikich świń, guźców, postrzałek i innych zwierząt; a taże bardzo dobre środowisko dla rozwoju roślin. Niestety bardzo nielwiele wiemy na temat tych przedziwnych stworzeń. W kwietniu 2011 rozpoczynamy projekt badawczy mający na celu bliższe poznanie zachowań i fizjologii mrówkojadów.
Akademia SACT - śledzenie zwierząt i ich zachowań
Samara jest siedzibą Akademii SACT prowadzonej przez jednego z dwóch Master Trackers w Południowej Afryce. Program pozwala ochotnikom towarzyszyć trackerowi i jego studentom przez jeden dzień w buszu. Możliwość nauki o buszu od jednej z najbardziej doświadczonych osób w Afryce Pd jest niepowtarzalną okazją.
Zarządzanie rezerwatem
Ten punkt stanowi ważną część codziennych zadań uczestników projektu i składa się na nią min. badanie migracji i demografii zwierząt; rekultywacja gruntów; kontrola roślin inwazyjnych; okresowe wyłapywanie i wprowadzanie zwierząt mające na celu zapewnienie odpowiednią relacji płci zwierząt.
Badania małp Vervet
Badania mają na celu zbadanie przystosowania małp z rodzaju Vervet do ciężkich warunków życia w Karoo. Będziesz mieć okazję towarzyszyć w terenie naukowcom badającym te niewielkie małpki.
Edukacja ekologiczna lokalnej społeczności
Raz na jakiś czas organizowane są zajęcia ekologiczne, gry i zabawy dla dzieci z lokalnej społeczności Heaven. Chętni mogą także odwiedzić społeczność Heaven i pomóc przybranym matkom w opiece nad dziećmi.
Podczas swojego pobytu będziesz mieszkać w domu dla uczestników projektu. Pokoje są komfortowe i możesz mieszkaćw pojedynkę, bądź dzielić pokój z jedą osobą (w zależności od liczby uczestników - mamy miejsce dla max. 8 osób). Można korzystać ze wspólnej w pełni wyposażonej kuchni, uczestnicy gotują w grupach na zmianę z koordynatorami. Mamy także wspólną część wypoczynkową z kanapami, dostępem do internetu i telewizją. Na zewnątrz jest miejsce na grilla i ognisko, gdzie wspólnie spędzamy wieczory.
Latem można pływać w pobliskim jeziorze.
Co jest wliczone w cenę:
Transport z lotniska Port Elizabeth na miejsce projektu
Szczegółowy program orientacyjny
Zakwaterowanie
Wyżywienie
możliwość kontaktu z naszym doradcą przed i w trakcie wyjazdu (o każdej porze dnia i nocy)
Co nie jest wliczone w cenę:
Przelot do RPA i z powrotem. Koszt przelotu do Johanesburga zależy od daty rezerwacji i waha się pomiędzy 3000 PLN a 3500 PLN w obie strony.
Ubezpieczenie