Romuald K.

Romuald K. szef, K-mex

Temat: tysiące przestepców złapie od kwietnia policja w Polsce.

Nowy "pobór" od poniedziałku. Wyłapywaniem do "dobrowolnej" służby wojskowej zajmie sie dzielnie policja. Oczywiscie za nasze pieniądze. Zaczną sie przymusowe wymeldowania i listy gończe.
http://fakty.interia.pl/prasa/news/policja-szuka-uchyl...

Mimo że nie ma już obowiązku odbywania zasadniczej służby wojskowej, to jednak nie zwalnia to m.in. 19-letnich mężczyzn z obowiązku poddania się kwalifikacji. Dzięki niej mają oni uregulowany stosunek do służby wojskowej. Ci, którzy nie chcą służyć w armii, są przenoszeni do rezerwy.

Do kwalifikacji wzywane będą też te osoby, które w ubiegłych latach ukrywały się przed poborem. Jest ich kilkanaście tysięcy. Gminy mogą z urzędu wymeldowywać takie osoby z mieszkania. Są one też ścigane przez prokuraturę. Brak uregulowanego stosunku do służby w armii uniemożliwia zameldowanie oraz ubieganie się o pracę w policji czy w innych służbach - zaznacza "DGP".



Obrazek


W tym roku obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegają mężczyźni urodzeni w 1991 roku oraz urodzeni w latach 1986-90, którzy w poprzednich latach nie stawiali się do poboru, a także mężczyźni, których komisje uznały za czasowo niezdolnych do służby wojskowej oraz którzy wystąpili o ponowne ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej - o ile nie zostali wcześniej przeniesieni do rezerwy.

Do kwalifikacji mają się też stawić m.in. kobiety urodzone w latach 1986-91, które kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych. Do kwalifikacji powinny zgłosić się także Ci, którzy ukończyli 18 lat i zgłosili się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do służby.

Za niestawienie się do kwalifikacji, podobnie jak wcześniej za niestawienie się przed komisją poborową, grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności. Osoby, które w przeszłości uchylały się od służby zasadniczej, nie zostały objęte "abolicją".
Romuald K. edytował(a) ten post dnia 04.04.10 o godzinie 05:44

Temat: tysiące przestepców złapie od kwietnia policja w Polsce.

Romuald K.:
Gminy mogą z urzędu wymeldowywać takie osoby z mieszkania.

Bogu dzięki, że nie pozbawić prawa własności do mieszkania własnościowego...
Romuald K.

Romuald K. szef, K-mex

Temat: tysiące przestepców złapie od kwietnia policja w Polsce.

Adrian Olszewski:
Romuald K.:
Gminy mogą z urzędu wymeldowywać takie osoby z mieszkania.

Bogu dzięki, że nie pozbawić prawa własności do mieszkania własnościowego...
A można być właścicielem takiego mieszkania bez meldunku? To w sumie ciekawe. Jak widać ustawa o meldunkach musiała pozostać mimo zapewnień premiera.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,4882768...
Premier Donald Tusk po spotkaniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego zapowiedział, że jego rząd będzie chciał doprowadzić jeszcze w tym roku do zniesienia obowiązku meldunku. Jak podkreślił jest to zmiana "istotna, w jakimś sensie rewolucyjna i oczekiwana przez obywateli".
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article117293/Tusk_Z...
Ten przepis od dawna jest martwy. Bo kto wyjeżdżając na wakacje, po trzech dniach idzie do urzędu, by się zameldować? A taki mamy ustawowy obowiązek. "To zabytek z epoki bardzo, bardzo poprzedniej" - mówi Donald Tusk. I idzie dalej - obiecuje, że jeszcze w tym roku nie trzeba się będzie meldować nawet na stałe.

Po co? Bo moze sie stać elementem represji dla młodego obywatela. Czasem niewiele rozumiem już z tego kraju i zasad na jakich on sie ma kształtować.

Premier powtarza wielkrotnie że zniosł przymus dotychczasowego poboru ale sciga nadal kogoś kto już dawno ma to co teraz wymaga i określa sie na kwalifikacji wojskowej. Czemu sie dziwić że nikt sie już nie zgłasza skoro ogłasza wszem i wobec, że pobór zniesiony i idą tylko ochotnicy. Podobnie z ogłoszeniem by nie płacić abonamentu.

Absurd goni absurd.

http://www.dziennik.krakow.pl/pl/magazyny/przeglad-nie...
Rządowy projekt ustawy o ewidencji ludności, zakładający zniesienie obowiązku meldunkowego, został odłożony na następne lata.

Najwcześniej w 2014 r. może dojść do zapowiadanych zmian i wtedy każdy z nas będzie mógł dobrowolnie zgłosić w urzędzie swój aktualny adres zamieszkania, nawet za pomocą poczty elektronicznej.
Obowiązek meldunkowy

Zanim rejestracja zostanie prawnie usankcjonowana powinniśmy stosować się do aktualnych przepisów, zawartych w ustawie o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Zgodnie z jej treścią obowiązek meldunkowy polega na: zameldowaniu albo wymeldowaniu się z miejsca pobytu stałego lub czasowego; zameldowaniu o urodzeniu dziecka; zameldowaniu o zmianie stanu cywilnego, czy o zgonie osoby.


Bardzo możliwe że cała to mrzonkę o zawodowej armii z braku innych narzędzi (nie tylko prawnych) też w końcu sie odłoży na bliżej nieokreślony czas. Bo przecież gdyby była pewnośc jej powstania w obecnej rzeczywistości to nikt by nie dokładał do tego by represjonować niechętnych lub tych co dawno nie są dla niej przydatni.Romuald K. edytował(a) ten post dnia 04.04.10 o godzinie 05:41

konto usunięte

Temat: tysiące przestepców złapie od kwietnia policja w Polsce.

Na Facebooku wyraziłem swoją opinię w tym względzie i tutaj też wyrażałem ją w wielu miejscach, ale wyrażę ją jeszcze raz;

Większość polskich polityków i członków rządu ŁAMIE KONSTYTUCJĘ, a ich działalność można spokojnie podciągnąć pod zdradę stanu.
Nie jest to świadoma działalność i wynika z gigantycznej głupoty tych, których wybrał Naród niemniej, tacy ludzie SZKODZĄ POLSCE I POWINNI BYĆ ELIMINOWANI Z ŻYCIA PUBLICZNEGO.
Niestety, Polacy w swojej całkowitej nieświadomości politycznej sami sobie szkodzą godząc się na ordynację wyborczą, która czyni z Polski Nigerię Europy.

Temat: tysiące przestepców złapie od kwietnia policja w Polsce.

Romuald K.:
A można być właścicielem takiego mieszkania bez meldunku? To w sumie ciekawe.

Z tego co czytałem kiedyś, jesteś właścicielem, bo nie było przepadku na rzecz państwa, ale nie możesz mieszkać, póki się nie zameldujesz - prawo do przebywania... Jest to dość pokręcone, są dziesiątki forów, gdzie ludzie wałkują temat meldunku.

To zależy, czy jesteś właścicielem, czy współwłaścicielem, a także od tego, co wymyśli urzędnik. Jedni mówią, że prawnie nie da się wymeldować kogoś tam w danych warunkach, inni - "jak to nie, skoro w mieście XYZ spokojnie mi się to udało!".

Aha, gdyby nie udało się wymeldować lokatora (bo "nie ma gdzie iść"), zawsze pozostaje jeszcze eksmisja, ale to kolejny problem.

Możesz mieć poważny problem jako właściciel, a co dopiero współwłaściciel - wszystko zależy od szczęścia i urzędnika, który interpretuje albo jest "łapówkarzem" i ulegnie komuś, kto chce Cię wysiudaćAdrian Olszewski edytował(a) ten post dnia 04.04.10 o godzinie 13:08



Wyślij zaproszenie do