Marcin K.

Marcin K. nauki społeczne

Temat: poglądy kandydatów w eurowyborach w kwestii praw zwierząt

Wczoraj otrzymałem maila z linkiem do bardzo interesującej ankiety:
http://www.wybieraj.org/index.php
Autorzy ankiety z organizacji Viva! Akcja dla zwierząt pytają w niej
kandydatów na europosłów, jakie są ich poglądy m. in. w sprawach
liczby godzin transportów żywych zwierząt, dopuszczania eksperymentów na zwierzętach, zakazu hodowli zwierząt na futra naturalne.

Uważam, że poglądy polityczne w wielu kwestiach można mieć różne, a jednocześnie można popierać takich kandydatów, którzy mają świadomość tego, że zwierze nie jest rzeczą i należy mu się szacunek jako żywej istocie, która odczuwa ból i cierpienie.

Dzięki takim ankietom, które będą mogli wypełnić eurokandydaci i potem odczytać wyborcy zachodzi dialog przed podjęciem politycznej decyzji. Przecież można później napisać maila na służbową skrzynkę do kandydata i się dowiedzieć o więcej szczegółów lub umówić się na dyżur.

konto usunięte

Temat: poglądy kandydatów w eurowyborach w kwestii praw zwierząt

Obecnie w polityce dzialaja cale sztaby wyborcze. Specjalisci od wygladu, specjalisci od wizerunku, od goracych tematow. Wypelniajcym taka ankiete moze byc kolejny specjalista a nie kadydat ktory stara bezporsednio sie o glosy. Pomijajac juz inne kwestie dot. PE, z tego przeciez sie bierze kryzys wyborów i demokracji w obecnej formule. Ankiety sa tak samo wartosciowe jak medialne sondaze.

W naszych rękach leży przyszłość zwierząt w Unii Europejskiej i od tego, na którego kandydata zagłosujemy będzie zależał los zwierząt. Poniżej przedstawiamy wyniki odpowiedzi kandydatów na europosłów – dla wielu z Was będą stanowiły ważny a czasami najważniejszy element w podjęciu decyzji na kogo oddać swój głos. Wyniki ankiet będą dla nas – organizacji zajmujących się ochroną zwierząt – podstawą w zbieraniu poparcia w nowym Europarlamencie dla nowych, lepszych dla zwierząt przepisów.

i to mija sie z prawdą. Jesli takiej ustawy nie przedstawi komisja europejska, tj nie bedzie oplacała sie w ksztaltowanym niedemokratycznie modelu gospodarki to zaden poseł nie bedzie mogł kiwnac nawet reką w obronie zwierzat na terenie parlamentu europejskiego. A kierunek zakladajacy jak to w UE ujednolicenie jest taki.

Obecnie Unia Europejska zmierza do ujednolicenia przepisów ochrony zwierząt, co pod niektórymi względami i dla niektórych krajów, także Polski, będzie oznaczało ich liberalizację. Jak alarmują organizacje pozarządowe, pod koniec zeszłego roku Komisja Europejska przedstawiła projekt nowej dyrektywy ograniczającej ochronę zwierząt laboratoryjnych. "Projekt ten wymaga przeprowadzenia przynajmniej jednej na rok niezapowiedzianej kontroli placówki, ale w sumie będzie on krokiem wstecz, ponieważ UE pozostawia swobodę w sposobach wykonania przepisów, co umożliwia sprowadzenie ich do papierowej fikcji" - ocenił Elżanowski.

http://ulubiency.wp.pl/kat,110602,title,Nie-przestrzeg...Romuald K. edytował(a) ten post dnia 05.06.09 o godzinie 02:13
Marcin K.

Marcin K. nauki społeczne

Temat: poglądy kandydatów w eurowyborach w kwestii praw zwierząt

Jesli takiej ustawy nie przedstawi komisja europejska, tj nie
bedzie oplacała sie w ksztaltowanym niedemokratycznie modelu
gospodarki to zaden poseł nie bedzie mogł kiwnac nawet reką w
obronie zwierzat na terenie parlamentu europejskiego. A kierunek
zakladajacy jak to w UE ujednolicenie jest taki.

Uważam, że taka ankieta jest przykładem umożliwnienia dialogu między kandydatem i wyborcą, a tego bardzo brakuje zarowno w tych wyborach, jak też w przeszłości.
Dlaczego jest tak, że partie polityczne, komitety wyborcze traktują przedmiotowo wyborców i kierują komunikat w jedną stronę i markują dialog. Odnajdują haki na konkurentów, obrzucją się błotem, a o swoich poglądach politycznych w konkretnych sprawach milczą.

Głos eurodeputowanego w parlamencie ma przełożenie na stan prawny w państwach unii. Oczywiście, że siła jednago europosła nie jest w takich sytuacjach wystarczająca. Jednak liczą się deklaracje, które kandydat składa przed wyborami. Mimo, że centrala partyjna będzie decydować, czy kandydat w następnej kandencji otrzyma miejsce na liście wyborczej, to jednak my, wyborcy po tym jak zaobserwujemy jak głosował w poszczególnych kwestiach, możemy mu już podziękować i go krytykować zarówno podczas kadencji, jak również po jej zakończeniu.

Nie upraszczałbym tak sprawy mówieniem, że Unia jest niedemokratyczna i tak nie ma sensu się angażować w te sprawy. To jest trochę bardziej wszystko złożone.Marcin Koman edytował(a) ten post dnia 05.06.09 o godzinie 03:13

konto usunięte

Temat: poglądy kandydatów w eurowyborach w kwestii praw zwierząt

Im bardziej zlozone procedury tym mniejszy dialog takie mam odczucia w tym wypadku. Ludzie nie moga sie dowiedziec niczego o programach partii w ktorych maja zasiadac posłowie juz w PE. Jesli juz cos sie sprawdza na poziomie dialogu to kontakt bezposredni i pytania w debacie face2face. Ale czy takie debaty sa atrakcyjne dla wyborcy na tyle zeby sie skusil i przyszedl. Ta atrakcyjnosc wynika z tego co moze zaoferowac ten kandydat. I tu koło sie zamyka.

Jasne ze dla "przekupienia glosu wewnetrznego" mozna zaglosowac na podstawie deklaracji polityka i tym samym zdjac z siebie odpowiedzialnosc. Ale do swiadomej decyzji wedlug mnie potrzebna jest rzetelna wiedza. A takiej ankieta z powodów wczesniej przedstawionych nie daje. Mimo iz pomysl ciekawy to wykonanie bedzie kulawe. W tym wypadku juz lepiej poszukać sobie wstecz w internecie nazwiska osob zaangazowanych wczesniej w działania na rzecz zwierząt.

haslo do wyszukiwarki : "lista parlamentarzystów proanimal"Romuald K. edytował(a) ten post dnia 05.06.09 o godzinie 03:30

Następna dyskusja:

Katarzyna Kozyra - zabijani...




Wyślij zaproszenie do