Temat: Jan Pospieszalski - dziennikarz czy polityczny sufler?
Robert Suski:
Monika Róża Czapska:
Atak... i Kurtyka, ze zrozumieniem... ten człowiek atakowany wykazał się dużą kulturą do prostaka z radia
http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3447155#p3447184
Kurtyka był fatalnym szefem IPN, który próbował ograniczać badania, jeśli nie zgadzały się z linią polityczną IPN. Za jego rządów nad IPN ukazało się wiele skandalicznych pod względem metodologicznym prac. Liczyła się ideologia a nie historia.
To Ty tak uważasz i masz do tego prawo, tak jak ja sądzić inaczej.
To tak jakbym napisała tak jak ty piszesz "Robert Suski był fatalnym adiunktem, który próbował ograniczyć wolność słowa, jeśli nie zgadzała się z jego linią polityczną. Przy jego wypowiedziach ukazał wiele skandalicznych pod względem merytorycznym wpisów. Liczyła się ideologia a nie prawda" Miło co nie i jakże mądrze ;-)
Janusza Kurtyki koncentrował się na problemach najnowszej historii Polski. Wiele razy podkreślał znaczenie pionu naukowego Instytutu, badającego opozycję demokratyczną Polaków wobec komunizmu oraz pionu śledczego, ścigającego zbrodnie aparatu władzy PRL w szczególności bezpieki. I to ma być jego upolitycznienie uważasz?
Był absolwentem Wydziału Historyczno-Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktorem habilitowanym.
Specjalizował się w genealogii, historii nowożytnej, historii średniowiecza oraz naukach pomocniczych historii.
Zawodowo związany z Instytutem Historii Polskiej Akademii Nauk (od 1985) oraz Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską w Przemyślu, w której objął stanowisko profesora. Od 2008 prowadził wykłady z zakresu historii ustroju Polski w krakowskiej Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej "Ignatianum".
Od 1979 r. działał w opozycji demokratycznej w Krakowie, był m.in. współzałożycielem Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Instytucie Historii UJ i członkiem Komitetu Założycielskiego NZS UJ.
W latach 2000-2005 był dyrektorem i organizatorem oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. Autor ok. 140 publikacji naukowych z zakresu historii Polski średniowiecznej i wczesnonowożytnej oraz historii oporu antykomunistycznego w Polsce po 1944 r.
Pracował także w redakcji historycznej Wielkiej Encyklopedii PWN oraz w pracach nad Polskim Słownikiem Biograficznym.
Myślę, że walczył o prawdę a Ty doprawiasz do tego politykę. Komunizm widzę dzieli cały czas Polskę. Jasne stwierdzenie co było dobre a co złe niektórym wykrzywia ręce i nogi nie mówiąc o umysłach ;-)