Maja Szołkowska

Maja Szołkowska Asystentka -
Lander's, WORKING
CLUB

Temat: BEZPŁATNE SZKOLENIE W LABOTEST - KATOWICE - Z JAKOŚCI...

"Kruszywa z jakością CE"

Projekt skierowany jest do 72 pracowników firm z woj. śląskiego prowadzących działalność gospodarczą, w obszarach kluczowych specjalizacji technologicznych, związanych z obrotem i nadzorem, nad jakością kruszyw drogowych, którzy poprzez specjalistyczne szkolenia nabędą umiejętności właściwego posługiwania się obowiązującymi normami prawnymi w zakresie kruszywa drogowego oraz praktycznych zdolności odpowiedniej jego klasyfikacji.

Grupę docelową projektu tworzą pracownicy firm z następujących obszarów technologicznych:

- produkcja i przetwarzanie materiałów (PKD 23)

- transport i infrastruktura transportowa (PKD 49)

- technologie dla ochrony środowiska (PKD 38,39,41,42,43)

- technologia informatyczna i telekomunikacja (PKD 71)

- inne kierunki z obszarów kluczowych specjalizacji technologicznych dla woj. Śląskiego (opisane w „Szczegółowym zestawieniu obszarów technologicznych Programu Rozwoju Technologii województwa śląskiego 2010-2020” ujętego w „Programie Rozwoju Technologii województwa śląskiego na lata 2010-2020).
Uczestnik projektu musi być osobą, która pracuje lub zamieszkują one na obszarze woj. śląskiego w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Firma delegująca pracownika na szkolenie musi posiadać jednostkę organizacyjną na obszarze województwa śląskiego.

Udział w szkoleniach jest pomocą udzieloną przedsiębiorstwu, na zasadach udzielania pomocy de minimis.
Uczestnictwo w szkoleniach oraz egzamin końcowy wewnętrzny dla Uczestników są bezpłatne.

Tematyka szkoleń obejmuje poznanie obowiązujących norm prawnych, w zakresie kruszyw drogowych oraz praktyczne zdolności odpowiedniej jego klasyfikacji na podstawie norm ujednoliconych z prawodawstwem europejskim.
PN-EN 13043:2004 (kruszywa stosowane na drogach i lotniskach)
PN-EN 13242:2004 (kruszywa stosowane w obiektach budowlanych i budownictwie drogowym).
Szkolenie w szczególności dotyczy europejskiej klasyfikacji kruszyw drogowych, nowych metod oceny właściwości fizyko-mechanicznych kruszyw, oceny nośności mieszanek kruszyw niezwiązanych i wrażliwości na działanie wody
i mrozu, oceny trwałości kruszyw alternatywnych, wymagań technicznych dla mieszanek niezwiązanych, wystawiania europejskich i krajowych deklaracji zgodności oraz prawidłowości znakowania kruszyw.
w każdej turze zaplanowano 48 godzinnych szkoleń dla każdej z grup:

16 godz. zajęć teoretycznych
32 godz. zajęć praktycznych w specjalistycznych laboratoriach
DANE KONTAKTOWE:
projekty@landers.pl, 32 227 70 77, Tychy ul. Sienkiewicza 7 .