Janusz Kalinowski Doradztwo
Temat: Czy warto stosować suplementy i zmienić tryb życia?
Formalnych dowodów dostarcza profesor medycyny Uniwersytetu Kalifornijskiego,dr D. Ornish, pionier medycyny integracyjnej.
Opublikował wyniki bezprecedensowych badań onkologicznych. Dziewięćdziesięciu trzech mężczyzn mających raka prostaty, co potwierdzila biopsja, zdecydowało się na rezygnację z operacji, żeby pod nadzorem onkologów śledzić rozwój nowotworu. Regularnie mierzono PSA. W czasie obserwacji pacjenci zrezygnowali z wszelkich form terapii konwencjonalnej, co umożliwilo ocenę metod naturalnych. Podzielono ich na dwie grupy. Osoby z pierwszej grupy pozostawały jedynie pod nadzorem, z drugiej przestrzegały diety wegetariańskiej, wprowadziły suplementy (antyutleniacze, tłuszcze omega-3, itp.), uprawiali ćwiczenia fizyczne, praktykowali panowanie nad stresem.
Z czterdziestu dziewieciu pacjentów, którzy niczego nie zmienili, stan sześciu się znacznie pogorszył, musieli przejść chemioterapie i radioterapie. Żaden z czterdziestu jeden chorych, którzy wytrwali w programie poprawy zdrowia, nie musiał korzystać z takich terapii!!! W pierwszej wskaźnik PSA wzrastał, w drugiej nieco się obniżył. Jeszcze większe zmainy zaszły w komórkach immunologicznych drugiej grupy. Ich krew, w zetknięciu z typowymi komórkami raka prostaty, siedem razy skuteczniej hamowała rozwój komórek rakowych niż krew pacjentów, którzy niczego nie zmienili.
Ten przykład raz jeszcze dowodzi, że dane statystyczne dotyczące czasu życia po zachorowaniu na raka, nie różnicują ludzi biernie akceptujacych rozpoznanie od tych, którzy mobilizują maksymalnie swoje naturalne systemy obronne.
źródło: http://www.transferfactor.info.pl/
http://www.facebook.com/TransferFactorInfoPl