konto usunięte

Temat: Monitoring rozmów

Szukam informacji na temat monitoringu rozmów w CC. Zapraszam wszystkich, którzy chcą podzielić się swoimi doświadczeniami, uwagami na temat sekcji monitoringu w CC. Dokładnie potrzebuję informacji jak w różnych CC działa ta grupa, ile ma osób, ile monitorignów na pracownika prowadzi itd. Czy Waszym zdaniem można zrobić coś aby monitoring nie miał charakteru demotywującego pracowników a wręcz przeciwnie...
będę wdzięczna za wszelkie informacje
z góry dziękuję

konto usunięte

Temat: Monitoring rozmów

Po prostu należy siąść z takim konsultantem, wybrać dowolną rozmowę, wspólnie odsłuchać i porozmawiać o niej. Wtedy oboje wiecie po co jest monitoring i łatwiej Wam wyłapać błędy.
To tyle na gorąco..
Ewa Pakuła

Ewa Pakuła si vis pacem para
bellum

Temat: Monitoring rozmów

Bardzo wiele można zrobić, by monitoring nie miał charakteru demotywującego, bo z zasady ma służyć czemu innemu- poprawie jakości rozmów, wyłapaniu błędów merytorycznych etc.
To czy monitoring demotywuje czy wręcz przeciwnie zależy od sposobu jego przeprowadzenia. Jeśli, tak jak napisał Tomasz, konsultant i trener (czy ktoś inny, kto się zajmuje quality control) słuchają razem rozmowy po czym następuje wymiana uwag oraz pokazanie jak pewne niedociągnięcia poprawić, to raczej tu nie ma miejsca na niższą motywację do dalszej pracy. A jak się tylko i wyłącznie wytyka błędy i wygraża wyciągnięciem konsekwencji to może i jakość rozmów się chwilowo poprawi, ale efekt końcowy będzie raczej odwrotny od zamierzonego.
Można, Aniu, spytać po co Ci takie szczegółowe informacje o sekcji monitoringu w innych firmach potrzebne? ;)

konto usunięte

Temat: Monitoring rozmów

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi...
informacje były mi potrzebne do referatu na studia..udało mi się zebrać trochę materiałów ze statystykami z innych źrodeł więc okej...praca powstała :)

pozdrawiam i jeszcze raz dziękiAnna Roik edytował(a) ten post dnia 16.06.08 o godzinie 17:04
Michał Tomasz Małowiecki

Michał Tomasz Małowiecki Project Manager,
Service Manager,
Kierownik

Temat: Monitoring rozmów

Ja tylko dodam, że w takim treningu konsultant musi zrozumieć co zrobił źle. Dobrą metodą jest poproszenie konsultanta, aby sam wyłapał błędy.

konto usunięte

Temat: Monitoring rozmów

Michał Tomasz Małowiecki:
Ja tylko dodam, że w takim treningu konsultant musi zrozumieć co zrobił źle. Dobrą metodą jest poproszenie konsultanta, aby sam wyłapał błędy.
Jeżeli ma nie być demotywująco to proponuje zmianę standardowego podziału: zrobił dobrze, zrobił źle na: zrobił dobrze, mógł zrobić lepiej (w znaczeniu lepiej niż zrobił). Wtedy konsultant skoncentruje się od razu na szukaniu rozwiązań, a nie przyczyn swoich niepowodzeń i trudno aby po rozmowie prowadzonej w taki sposób nie był zmotywowany do dalszej pracy. Będzie cenił to co powstanie na koniec, bo to jego pomysłu. Trener powinien pomagać, ale umiejętnie.
Widziałem kiedyś listę słabych stron w coachingu rozmowy. Normalnie od myślników. Tak samo jakby ktoś nad nim stał, pokazywał paluchem i wytykał błędy. Nikt tego nie lubi. Lepiej spytać co mogłeś zrobić lepiej i dalej jak to osiągnąć. Efekty są znacznie lepsze.
Co do poproszenia konsultanta aby sam wyłapał błędy to jak najbardziej się zgadzam. Powyżej już do tego nawiązałem.
Zbigniew Hordecki

Zbigniew Hordecki Dyrektor
Departamentu CRM i
Analiz
Statystycznych

Temat: Monitoring rozmów

Są trzy sposoby monitoringu rozmów:
1. Odsłuch nagrań - najczęściej stosowany system kontroli jakości rozmów. Minusem tej metody jest to, że konsultant otrzymuje feed back dopiero po 2-3 dniach i przez ten czas nadal popełnia te same błędy.
2. Szybki screenineg - odsłuch na żywo prowadzony najczęściej na skróconym formularzu kontroli jakości. Podczas takiego odsłuchu zwraca sie uwagę tylko na wybrane elementy rozmowy. Najczęściej sprawdza się w ten sposób czy konsultanci stosują się np. do nowych wytycznych. Ocenie często podlegają też trzy najczęściej popełniane przez konsultantów błędy zdiagnozowane na podstawie analizy Pareto (z formularza kj). Ważne jest aby konsultant niezwłocznie po odbytej rozmowie otrzymał feed back. Jest to najlepsza metoda pozwalająca na szybkie reagowanie na błędy konsultantów.
3. Coaching side by side - coach odsłuchuje rozmowy na żywo przy stanowisku konsultanta. Zaletą tego rozwiązania jest to, że coach kontroluje nie tylko rozmowę ale również sprawność poruszania się konsultanta w systemach (np. CRM, bilingowym itp.)oraz szybkość odszukiwania informacji nt oferty i promocji. Metoda ta jest często bardzo stresująca dla konsultantów jednak bardzo efektywna.

Każda z tych metod ma swoje wady i zalety jednak kładzie nacisk na różne aspekty pracy konsultanta dlatego warto zastosować je kompleksowo.



Wyślij zaproszenie do