Temat: Praca najważniejszą wartością?
Dominika Łassa:
a chcesz pracowac czy uwazasz ze powinnas?
Dobre pytanie.
Chyba tak po trochu wszystkiego-- chcę, powinnam i muszę
Są profesjonalne programy do tworzenia wizytówek i stron internetowych panoramy firm. Ostatnio obiło mi się o uszy coś takiego, że masz gotowe szablony wizytówek panoramy firm i przez jakiś czas za darmo umieszczają Cię w bazie. Poza tym facebook, blogi i inne strony do promowania siebie i swoich umiejętności. Po to to wszystko jest, by wychodzić do ludzi z tym, co się potrafi. Trzeba tylko poświęcić na to jeden dzień weekendu. Teraz niestety wszystko dzieje się w obrębie internetu i warto się tym zainteresować. Pedagogika to dziedzina obszerna dająca duże pole popisu dla różnego rodzaju aktywności. Są szkolenia dofinansowane z unii europejskiej. Są szkolenia w urzędach pracy, w agencjach pracy. Trzeba szukać i pytać. Czasem jest tak, że trzeba się otworzyć na różne możliwości. Nie wystarczy mieć projekt w wyobraźni. Trzeba też logicznie przeanalizować swoje mocne strony i nastawić się na nowe wyzwania i nowe możliwości.
Podam Ci przykład pierwszy z brzegu. Ja się uczę na ratownictwie medycznym. Jednak gdybym poprzestała na pracy w szpitalu lub w karetce, powiedzmy sobie szczerze-entuzjazmu i pasji starczyłoby mi na nie wiem-5 lat? Nie mówiąc już o tym, że aby zarobić i robić to, co się lubi, musiałabym pracować codziennie po 15 godzin. Szybko bym się wypaliła zawodowo, bo praca jest ciężka i niedoceniana. Jednak znalazłam sposób na realizowanie siebie, swoich pasji minimalizując ryzyko wypalenia zawodowego znajdując szansę w szkoleniach. I się realizujesz i spełniasz swoje pasje a przy tym satysfakcja z tego, że kogoś możesz czegoś nauczyć, dać z siebie to samo, co na karetce czy w szpitalu jest realna. Możliwości nie są ograniczone do tego, co lubisz. Można polubić coś jeszcze w dziedzinie, która Cię interesuje. To wymaga czasu, zaangażowania i zmodyfikowania myślenia oraz nastawienia się na poznanie nowych aktywności.
Warto odwiedzić fora dla pedagogów, blogi, ich strony internetowe, bazy szkoleń. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki w internecie dostępne. Trzeba jedynie poszukać.
Musisz odpowiedzieć sobie na pytania: co lubię, co potrafię, czego mogłabym się nauczyć jeszcze, co jest dla mnie na teraz do osiągnięcia, a nad czym muszę dłużej popracować.